PMC Prodigy 1 & Prodigy 5

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, PMC, Prezentacja produktu Brak komentarzy do PMC Prodigy 1 & Prodigy 5

Firma PMC (Professional Monitor Company) wprowadza do swojej oferty nową linię produktów o nazwie Prodigy, która łączy ze sobą świat studiów nagraniowych z domowym HiFi, udowadniając, że perfekcyjnie zaprojektowane kolumny mogą być używane w całym łańcuchu audio. Konstrukcje PMC mogą być wykorzystywane na każdym etapie tworzenia muzyki, od pokojów kompozytorów, przez studia nagraniowe aż do domów, zachowując przy tym esencję brzmienia i pełną prawdę oryginału i dostarczając ją bezpośrednio do słuchacza.

::::

Prodigy to bardzo dobry przykład, co firma PMC myśli na temat budowania i wykorzystaniu kolumn głośnikowych. Modele wchodzące w skład serii są zaprojektowana i zbudowane w Wielkiej Brytanii. Składa się ona z dwóch modeli: kompaktowego, podstawkowego o nazwie Prodigy1 i podłogowego – Prodigy5. Oba zapewniają oszałamiającą klarowność i głębię basu, którego możliwości, dzięki naszej technologii ATL, wykraczającą poza ich rozmiar. Kolumny głośnikowe serii Prodigy są bardzo wyrównane brzmieniowo, bardzo łatwe do wysterowania i będą pasować do każdej elektroniki wysokiej klasy.


PRODIGY 1

Łatwo zauważyć i usłyszeć, że kolumna jest blisko spokrewniona z naszymi kompaktowymi monitorami bliskiego pola (NFM), które są aktualnie referencją w studiach nagraniowych i nadawczych na całym świecie. Prodigy1 jest zdolna do ekstremalnie wiernego odtwarzania szczegółów, które pozwalają na kontakt z oryginalnym wykonaniem – bez względu na rozmiar orkiestracji.

Słodka, otwarta góra i naturalna średnica zapewniają żywe wokale i barwne odtwarzanie brzmienia instrumentów. Szeroka, precyzyjna scena dźwiękowa i zwinna, spójna prezentacja, to cechy które wciągają w spektakl muzyczny i wywołują uśmiech na twarzy słuchacza. I choć głośnik jest niewielki, zawiera pełnowymiarową zaawansowaną linię transmisyjną (efektywnie 1,91m) i naszą technologię Laminair (forma wylotu linii transmisyjnej), która zapewnia głęboki, szybki i mocny bas bez zakłóceń wywoływanych przepływem powietrza.

Gładkie, jedwabiście czarne wykończenie pasuje do każdego pomieszczenia, a z opcjonalnymi, przestrzennymi maskownicami, Prodigy1 współgra wizualnie z każdą elektroniką, od skromnego wzmacniacza Hi-Fi po wysokiej klasy rozbudowane systemy o dużej mocy.

Głośnik prodigy1 oferuje dźwięk dynamiczny o wyjątkowej klarowności, zajmując przy tym minimalną ilość miejsca. Może być używany na podstawkach lub bezpośrednio na meblach. Dobrej jakości stojaki o dużej masie są rozwiązaniem zapewniającym optymalną jakość brzmienia, ponieważ zapewniają ustawienie głośników wysokotonowych na wysokości uszu słuchacza, dodatkowo oferują lepszą stabilność i dobre odizolowanie od podłoża.


PRODIGY 5

To fenomenalnie proporcjonalna, smukła kolumna głośnikowa, pełna werwy i zabawy, łącząca słodkie, otwarte wysokie tony z szeroką dyspersją, co pozwoliło zapewnić rozległy odsłuch z ekstremalnie szerokim „sweet-spotem”, a przy tym z rysowaniem grających instrumentów z doskonałą ostrością. Prodigy5, zapewnia również przejrzyste, naturalne brzmienie wokali oraz nieskażony podbarwieniami, solidny i głęboki dół pasma.

Dzięki rozszerzonej zaawansowanej linii transmisyjnej z podwójnym wylotami Laminair, co zapewnia swobodniejszy przepływ powietrza, Prodigy5 zasługuje w pełni na swoją nazwę. Niesamowita moc basu w połączeniu z jego ścisłą i pełną kontrolą zapewnia nadzwyczaj dynamiczną i ekscytującą prezentację. Pokazuje prawdziwą potęgę i ciężar muzyki, niemal niezależnie od miejsca ustawienia głośników w pomieszczeniu.

Kolumna głośnikowa Prodigy5 zaprojektowana jest tak by w pełni ujawnić jakość ulubionej elektroniki i wydobyć z niej wszystkie ukryte możliwości. Smukłe kolumny głośnikowe z łatwością wtopią się w każdą przestrzeń nie zajmując zbyt wiele miejsca, ale oferując brzmienie godne znacznie większych wielogłośnikowych konstrukcji. Dla tych którzy chcą by ich kolumny głośnikowe były jeszcze bardziej dyskretne dostępna jest opcjonalna przestrzenna maskownica.

Więcej informacji i zdjęcie produktów na stronie PMC

  • Share: