Ortofon Concorde Music

By Michał Czarnota Ortofon, Prezentacja produktu, Wkładki Gramofonowe Brak komentarzy do Ortofon Concorde Music

Stworzone przez miłośników muzyki dla miłośników muzyki, łączą w sobie najwyższą efektywność i wydajność z kultowym wzornictwem. Concorde Music to nie tylko wkładki gramofonowe. Ich przeznaczeniem jest zamiana każdej sesji odsłuchowej w zniewalającą podróż, a tym samym zapewnienie głębokiego wpływu muzyki na nasze życie.


Dzięki nawiązaniu do estetyki i oparciu się o bogate dziedzictwo, prawdopodobnie najbardziej kultowej wkładki gramofonowej na świecie czyli oryginalnego modelu Concorde, można powiedzieć, że nowa propozycja Ortofona, seria Concorde Music, ma bardzo bogatą historię będąc kontynuacją jednej z najsłynniejszych wkładek w świecie audio. Została opracowana po to by rozwiązać problem szybkiego i łatwego montażu na ramieniu gramofonowym bez śrub i przewodów, dzięki temu jej unikalna konstrukcja została nagrodzona przez Danish Industrial Design Award i wkładka stała się ikoną w branży audio.

• Diamentowa igła: każda igła zastosowana w Concorde Music posiada diament szlifowany i polerowany zgodnie z najwyższymi standardami w branży. Począwszy od diamentu o szlifie eliptycznym, który znajduje się we wkładce Concorde Music Red, po diament Nude o szlifie Shibata znajdującym się we wkładce Concorde Music Black i Black LVB 250.
• Wspornik: wszystkie modele Concorde Music wyposażone są w najwyższej klasy wspornik wykonany z aluminium, lub, jak w modelu Concorde Music Black LVB 250, z boru zapewniającego najlepszą możliwą transmisję modulacji wywoływanych przez rowek płyty winylowej, a wychwytywanych przez diamentową igłę.
• W zawieszeniu wspornika zastosowano ekskluzywne mieszanki gumowe opracowane przez zespół badawczo-inżynieryjny Ortofon i starannie wykonane w fabryce Ortofona, co zapewnienia im perfekcyjną jakość wykonania i wysoką efektywność.
• System cewek: do stworzenia systemu czterech rozdzielonych cewek wraz z czterema rozdzielonymi nabiegunnikami wybrana została posrebrzana miedź beztlenowa. Dzięki temu uzyskano na wyjściu sygnał o wysokim poziomie wynoszącym 6mV. Zapewnia to wychwycenie każdego szczegółu, a równocześnie przekazanie dynamiki i realizmu reprodukowanej muzyki z wyjątkową energią, przejrzystością i wiernością.
• Możliwość modernizacji: wszystkie igły stosowane we wkładkach serii Concorde Music są kompatybilne ze wszystkimi korpusami wkładek. Oznacza to, że rozpoczynając swoją przygodę z Concorde Music Red możemy z czasem ulepszyć ją przez wymianę igły do dowolnej wkładki serii, a nawet do modelu Black LVB 250.
• Instalacja bez użycia narzędzi: Instalacja wkładki gramofonowej Concorde Music na ramieniu gramofonu jest łatwa i prosta, nie wymaga żadnych narzędzi, dzięki czemu nie stwarza żadnych problemów i jest wygodna dla użytkownika.

Wszystko kręci wokół muzyki.
Wkładka Concorde Music jest ikoną designu i muzycznego zaangażowania, umożliwiającą każdemu wzniesienie się na wyższy poziom dokładności reprodukcji dźwięku, co charakterystyczne jest dla każdej wkładki Ortofon. Dostosowana do potrzeb miłośników muzyki, oferująca prostą instalację, najwyższej jakości dźwięk i bezkompromisową konstrukcję. Concorde Music oznacza zaangażowanie w muzykalność.

Unikalna produkcja we własnym zakresie gumy wykorzystywanej na zawieszenie wspornika.
Niezwykle ważną i istotną częścią ogólnej wydajności wkładki gramofonowej jest gumowe zawieszenie wspornika. Ortofon opracowuje ekskluzywne mieszanki gumowe i samodzielnie produkuje zawieszenia wspornika i tłumiki
We wkładkach Concorde Music zastosowano system generujący napięcie, który posiada cztery rozdzielone cewki wraz z czterema rozdzielonymi nabiegunnikami, co zapewnia wyjątkową równowagę i separację kanałów, jak i dynamiczną i precyzyjną reprodukcję dźwięku.

Więcej Informacji oraz galeria zdjęć na stronie ORTOFON

  • Share: