Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 w testach

By Michał Czarnota Musical Fidelity, Test, Wzmacniacze Zintegrowane Brak komentarzy do Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 w testach

EISA 2023-2024


„Flagowy wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity przejmuje formę i funkcje swojego wysoko cenionego poprzednika, prezentując jednocześnie poprawę parametrów i estetyki. Hybrydowa konstrukcja, łącząc półprzewodnikową końcówkę mocy z nuvistorowymi, lampowymi stopniami wejściowymi i sterującymi, oferuje to, co najlepsze: dźwięk gładki, płynny, z ogromną sceną dźwiękową, ale także odpowiednio potężny i wyrazisty. Wydajność jest bezproblemowa, moc 2 x 330 W wystarczy każdym kolumnom, z którymi przyjdzie się zmierzyć, a udoskonalony wyświetlacz ułatwia obsługę.”

stereophile.com


„Dzięki ścisłej kontroli nad głośnikami niskotonowymi, poczuciu niemal nieograniczonej mocy, doskonałej definicji sceny dźwiękowej i – ponownie – poczuciu łatwości prezentacji, Nu-Vista 800.2 otrzymuje od tego krytyka audio bezwarunkową rekomendację”.

Zapraszamy do lektury testu

What HiFi?


 „Wspaniale gładki i muzykalny dźwięk, uzyskany częściowo dzięki bezawaryjnym lampom, które trwać będą wiecznie (no, prawie wiecznie!); więcej mocy, niż kiedykolwiek będziesz potrzebować, którą można wykorzystać do napędzania dowolnych głośników, oraz elegancka i imponująca (choć bardzo ciężka i pokaźna!) obudowa, która emanuje klasą i jest uzupełniona na panelu przednim niesamowitym wyświetlaczem, którego pozazdroszczą Ci Twoi znajomi.”

Zapraszamy do lektury testu 

Audio.com.pl


„Dynamika, rozmach i doskonałe prowadzenie niskich tonów wyraźnie wynikają z możliwości tranzystorów, a delikatność wyższych rejestrów… może z nuwistorów, może z czegoś innego.” „…słychać wszystko, czego możemy oczekiwać, wyraźnie, harmonijnie, proporcjonalnie. I mimo lekkiego zmiękczenia – z głębokim różnicowaniem.” „Wysokie tony rozpościerają bogatą paletę uderzeń, wybrzmień, smaczków. Bas jest mocny, rytmiczny, ale też gęsty. Muzyka jest rozciągnięta bardzo szeroko zarówno na skali częstotliwości, dynamiki, jak i barwy.” „Tym razem dałem czadu i doświadczyłem unikalnej dawki energii i… kultury.”

Zapraszamy do lektury testu 

hifinews.com


„Połączenie doskonałej rozdzielczości detali oraz świetnego rytmu i dynamiki jest dość wyjątkowe. Wzmacniacz ten obiecuje wiele i dostarcza to z nawiązką.” „W skrócie, atrakcyjność wzmacniacza Nu-Vista 800.2 nie sprowadza się po prostu do jego oczywistej wydajności. Ta w pełni analogowa integra charakteryzuje się walorami, które pozwalają zatracić się w muzyce i skoncentrować Cię na tym, czego słuchasz, a nie na wzmacniaczu zasilającym to wszystko.”

Zapraszamy do lektury testu 

hifipig.com


„Spędziłam wiele godzin słuchając wzmacniacza Nu-Vista 800.2, próbując znaleźć usterki, ale po prostu nie mogłam. To potężny wzmacniacz nie tylko pod względem rozmiaru i wagi, ale był także potężny pod względem wydajności. Scena dźwiękowa była epicka, a ilość rezerwy w kondensatorach oznaczała, że żadnej muzyki nie było dla niego za dużo. Świetnie spisał się na wszystkich częstotliwościach i przy każdym rodzaju muzyki. Oprócz ceny należy wziąć pod uwagę jedynie to, czy można go podnieść i postawić na odpowiednim stojaku.” „Przyznaję wzmacniaczowi zintegrowanemu Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 najwyższą nagrodę, jaką mogę i polecam go do rozpatrzenia przez Editor’s Choice!”

Zapraszamy do lektury testu 

soundstagehifi.com


„To był mocny i angażujący dźwięk. 800.2 jest znacznie potężniejszy niż większość wzmacniaczy zintegrowanych i większość wzmacniaczy mocy w tym przedziale cenowym – lub w jakimkolwiek innym przedziale cenowym. Słuchanie go nigdy nie było męczące, a bas miał wzorowe rozciągnięcie i moc”. „Dostajesz tu dużo za swoje pieniądze. … Nu-Vista 800.2 z łatwością wysteruje prawie każdy głośnik, co jest dokładnie tym, co Musical Fidelity zamierzało osiągnąć. Spodoba się to szczególnie osobom, które preferują prezentację do przodu i odrobinę ciepła lamp bez kruchości i krótkiej żywotności, które zwykle się z nimi wiążą.”

Zapraszamy do lektury testu 

stereo


„Bogactwo kolorów i niemal niepowtarzalna, delikatnie delikatna dramaturgia rozwoju mocy czynią go wyjątkowym. Jest tu płynność, charyzma, polot i werwa bez końca”.

stereonet.com


„Wzmacniacz zintegrowany Nu-Vista 800.2 firmy Musical Fidelity może wyglądać jak brutal, ale nie daj się zwieść pozorom. Prosta prawda jest taka, że to dobrze działa, brzmi nieźle, spójnie muzycznie i łatwo wpada w ucho. Bez problemu poradził sobie z jednym z najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych w tej cenie, jaki miałem do dyspozycji, a także z szanowanym konkurentem hybrydowym. Zdolny do wysterowania nawet najbardziej wymagających głośników z łatwością przy dużych poziomach głośności i w dużych pomieszczeniach, wzmacniacz ten obiecuje wiele, a prawie oferuje więcej.”

Zapraszamy do lektury testu 

hifimaailma.com


„Dobrą rzeczą jest całkowity brak suchości lub „kliniczności”. Kiedy trzeba podkręcić głośność, otrzymujemy pokój pełen muzyki bez najmniejszego poczucia, że może zabraknąć mocy”Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedażową kolumn Audio Physic

  • Share: