Musical Fidelity M6x DAC w testach

By Michał Czarnota Musical Fidelity, Przetworniki DAC, Test Brak komentarzy do Musical Fidelity M6x DAC w testach

EISA 2022/2023 BEST PRODUCT


„M6x DAC to godny następca modelu Digilog, pionierskiego przetwornika C/A z 1988 roku. W technice cyfrowej wiele się przez ten czas zmieniło, ale Musical Fidelity zawsze podchodził do wszystkich zadań z pasją i własnymi pomysłami. W enigmatycznej, ale solidnej aluminiowej obudowie zainstalowano pierwszorzędny zegar i parę najnowszych kości ESS skonfigurowanych w dual-mono, obsługujących materiały do 468 kHz/32 bit i DSD512. Osiem filtrów do wyboru pozwala dostroić dźwięk do gustu użytkownika. Wśród wejść są USB-B i AES/EBU, a wśród wyjść – słuchawkowe.”

Audio.pl


„Brzmienie: mocne, bezpośrednie, witalne. Sprężysty bas, bliska średnica, gładka góra. Z pewną dozą ciepła, ale bez rozmiękczania. Swobodne i uniwersalne.”

Zapraszamy do lektury testu

HiFiChoice


„Musical Fidelity jest wyraźnie pełniej brzmiącym przetwornikiem – jeśli chodzi o sposób, w jaki tworzy muzykę to bardziej koncentruje się na sercu, niż na głowie. Przestrzennie M6x DAC sprawia, że słuchacz jest bliżej wykonawcy i znajduje się tam osobiście”

HiFiNews


„Najnowszy konwerter Musical Fidelity to zwycięskie połączenie niezawodnej użyteczności, szerokiej kompatybilności plików i doskonałej wydajności, która sprzyja każdemu gatunkowi muzycznemu”.

Zapraszamy do lektury testu 

i-Fidelity


„Przetwornik cyfrowo-analogowy M6x zapewnia udaną równowagę między precyzyjnym ujawnianiem szczegółów a całościową prezentacją muzyki”.

Zapraszamy do lektury testu 

SoundstageHiFi


„Nie sądzę, by mogło być lepiej. Z perspektywy ceny i wydajności w tym zatłoczonym, konkurencyjnym polu, M6x DAC wyróżnia się.” „M6x to znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy”

Zapraszamy do lektury testu 

soundstagehifi.com


„To był mocny i angażujący dźwięk. 800.2 jest znacznie potężniejszy niż większość wzmacniaczy zintegrowanych i większość wzmacniaczy mocy w tym przedziale cenowym – lub w jakimkolwiek innym przedziale cenowym. Słuchanie go nigdy nie było męczące, a bas miał wzorowe rozciągnięcie i moc”. „Dostajesz tu dużo za swoje pieniądze. … Nu-Vista 800.2 z łatwością wysteruje prawie każdy głośnik, co jest dokładnie tym, co Musical Fidelity zamierzało osiągnąć. Spodoba się to szczególnie osobom, które preferują prezentację do przodu i odrobinę ciepła lamp bez kruchości i krótkiej żywotności, które zwykle się z nimi wiążą.”

Zapraszamy do lektury testu 

Stereonet


„Ożywiony, ale elegancko brzmiący przetwornik, który nigdy nie osiąga punktu, w którym jest dźwiękowo szorstki albo krzykliwy. … trudno go skrytykować, biorąc pod uwagę jego skromną cenę, szeroki zestaw funkcji i duży wybór połączeń”.

stereonet.com


„Wzmacniacz zintegrowany Nu-Vista 800.2 firmy Musical Fidelity może wyglądać jak brutal, ale nie daj się zwieść pozorom. Prosta prawda jest taka, że to dobrze działa, brzmi nieźle, spójnie muzycznie i łatwo wpada w ucho. Bez problemu poradził sobie z jednym z najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych w tej cenie, jaki miałem do dyspozycji, a także z szanowanym konkurentem hybrydowym. Zdolny do wysterowania nawet najbardziej wymagających głośników z łatwością przy dużych poziomach głośności i w dużych pomieszczeniach, wzmacniacz ten obiecuje wiele, a prawie oferuje więcej.”

Zapraszamy do lektury testu 

Stereo


„Dzięki swojej precyzji, rozdzielczości i połączonemu z nimi „uderzeniu”, ta mała maszyna ważąca niecałe siedem kilogramów może, podczas testów odsłuchowych, postawić konkurentów, kosztujących trzy razy więcej i którzy są mniej uniwersalni, w trudnej sytuacji.”

Stereoplay


„Jego równowaga tonalna jest wyjątkowa i błyszczy wyjątkowo stabilną, wysoce dopracowaną i wyraźnie przestrzenną reprodukcją. Pozwala pięknie płynąć muzyce.”

HiFi Voice


„Musical Fidelity M6x DAC to obiektywnie rzecz biorąc sprytna maszyna – solidnie zbudowana, z dużą ilością wejść i doskonałymi opcjami konfiguracji, a także dobrym wzmacniaczem słuchawkowym..”

Zapraszamy do lektury testu 

Fidelity-magazine


„Nie, Europa nie musi nadrabiać zaległości w dziedzinie rozwiązań cyfrowych: przetwornik cyfrowo-analogowy M6x powinien z łatwością utrzymać się na szczycie światowych standardów – i to nie kosztując majątku….Musical Fidelity M6x DAC przewyższa wielu konkurentów znacznie powyżej swojego przedziału cenowego.”

Zapraszamy do lektury testu 


  • Share: