Monitory PMC Twenty5.21i w testach na świecie.

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, PMC, Test Brak komentarzy do Monitory PMC Twenty5.21i w testach na świecie.

British Audiophile 


„Twenty5.21i to bardzo szczegółowy głośnik. To zasługa jego szybkości i braku zniekształceń. Jakość basu oferowana przez linię transmisyjną jest szczerze mówiąc wyjątkowa…. Jest coś szczególnego w klarowności i szybkości basu oferowanej przez konstrukcję linii transmisyjnej, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, i tak jest z pewnością w tym przypadku

Zapraszamy do obejrzenia testu

AV Forums


„…PMC 21i jest już bardzo dobrym, lepiej (od poprzednika) zrobionym głośnikiem. Bierze wszystko to, co w jego poprzedniku było dobre, zwiewność wnosi na szczytowy poziom, a naturalność i słodycz, sprawia, że słuchanie go jest zawsze przyjemne.” „…trudno się kłócić z właściwościami, które oferuje i z tego powodu jest wysoce rekomendowany.”

Zapraszamy do lektury testu

HiFiTest.de


„Od razu zauważam niezwykle czystą reprodukcję, która przypomina mi wodę z krystalicznie czystego górskiego potoku. Twenty5.21i gra niezwykle naturalnie z całkowicie wiarygodną trójwymiarowością.” „A potem bas: nigdy za gruby… Perkusja i bas uderzają w imponujący sposób i wydaje się, że Twenty5.21i nie mają granic. Uwielbiają też wokale. Na przykład, kiedy Carolyne Mas śpiewa na żywo, zdaje się że siedzę pośrodku publiczności. Także tutaj bas jest suchy i lśni czystością… Zawsze słychać, że twenty5.21i jest wolny od zniekształceń, a mimo to nigdy nie sprawia wrażenia sterylnego. Nagrania na żywo są genialne.

Zapraszamy do lektury testu 

Stereofile


„Jest w tym graniu ujmująca lekkość, brak wysilenia. I fantastyczna stereofonia. Są to też jedne z tych kolumn, którym można całkowicie zaufać. Wystarczy poznać ich podejście do muzyki, popracować nad konfiguracją systemu i ustawieniem, a nie spotkają nas już żadne przykre niespodzianki. Z jednej strony cieszy więc sama przewidywalność i powtarzalność uzyskanego rezultatu, a z drugiej fakt, że Twenty5.21 grają tak rzetelnie i potrafią wydobyć z nagrań naprawdę wiele szczegółów. I to jakoś tak, hmm… Zupełnie bez wysiłku. Bez podbijania wybranych fragmentów pasma, wypychania dźwięku do przodu czy przestawiania instrumentów na scenie. Ich brzmienie jest szybkie, przejrzyste i bezpośrednie, ale nie cierpi na tym neutralność. Odniosłem nawet wrażenie, że z testowanych monitorów można by było wycisnąć jeszcze więcej, uczynić z nich bezwzględne narzędzie do prześwietlania nagrań, ale tutaj priorytetem była zgodność z oryginałem, studyjna poprawność i brak podbarwień. Co tu dużo gadać – pod wieloma względami Twenty5.21i mogą uchodzić za wzorzec. Jeżeli szukacie niewielkich monitorów o równym, naturalnym i przezroczystym brzmieniu, musicie ich posłuchać.”

Zapraszamy do lektury testu 

HIFI+


„…PMC Twenty5.21i jest kompaktowym klejnotem, głośnikiem któremu bardzo trudno cokolwiek zarzucić. Stanowiąc pewne potwierdzenie solidnej integralności projektu, przedstawia kupujących w szczególnie konkurencyjnym przedziale cenowym bardzo poważnego pretendenta do ich uwagi. Rzeczywiście, Twenty5.21i może być nawet najlepszym małym głośnikiem podstawkowym, jaki można obecnie kupić za te pieniądze. ”

Zapraszamy do lektury testu 

The Audiophile Man


„PMC są neutralne. Neutralne do bólu… Ta forma gatunku charakteryzuje się neutralnością z najwyższej półki… Głośniki PMC zapewniają neutralność z wód uspokajającej błękitnej laguny, w połączeniu z najpłynniejszym odtwarzaniem średnicy…”
„W obliczu zdyscyplinowanej muzyki poczucie równowagi jest absolutne. Dźwięk błękitnej laguny został tu połączony z absolutnie niesamowitą sceną dźwiękową. Wielkość sceny dźwiękowej była niesamowita. Do PMC wprowadzono tak dużo powietrza, że proponowaną przez NASA Bazę Księżycową można by było uruchomić z jednej pary na czas nieokreślony.”

Zapraszamy do lektury testu 

FairAudio


„PMC Twenty5.21i charakteryzują się…
▪ wysoką przejrzystością od stóp do głów.
▪ bardzo „szybką” mikro i makro dynamiką.
▪ zadziwiająco głębokim basem, szczególnie biorąc pod uwagę gabaryty obudowy. Co nie mniej ważne, dodatkowo przyczynia się do słyszalnego wpływu makro dynamiki. Tutaj PMC oferują wyjątkową jakość, biorąc pod uwagę ich wielkość i przedział cenowy.
▪ wzorową zwiewnością, świeżą górą, która jest bardziej skoncentrowana na niewątpliwym opracowaniu struktur niż na podkreśleniu jedwabistości lub gładkości.
▪ wysoce informacyjnym i doskonale zróżnicowanym zakresem średniotonowym z realistycznymi, w żadnym wypadku nie ocieplonymi barwami; wokale są dość wyraźne w górze pasma, podczas gdy „zagęszczenie” po stronie fundamentalnej jest wyraźnie nieobecne.
▪ niezwykle czystą przestrzennością, co przemawia m.in. za wysokim poziomem wyrównania kanałów, ale i spójności fazowej. Jeśli chodzi o „scenę” PMC Twenty5.21i – z pewnością odgrywają rolę wzorca w swojej klasie.”

Zapraszamy do lektury testu 

HiFi Media


„Już na początku odsłuchu byłem pod wrażeniem zdolności tych małych głośników do zaprezentowania solidnej, szerokiej i głębokiej sceny, która upiększała reprodukcję każdego nagrania wysokiej jakości. Kolejnym ważnym wyznacznikiem brzmienia była jego unisono… dźwięk, jaki prezentuje ta konstrukcja, jest bogaty, szczegółowy, przestronny i pozbawiony słyszalnych cięć. Imponuje także solidny obszar basu, który ma swoją wagę, moc, skupienie, ale także dawkę autentyczności…”

Zapraszamy do lektury testu 


  • Share: