Monitory Musical Fidelity LS3/5A w testach

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, Musical Fidelity, Test Brak komentarzy do Monitory Musical Fidelity LS3/5A w testach

Stereo i Kolorowo


„Monitory dostarczają wspaniale przejrzysty, ekspansywny i plastyczny dźwięk silnie oparty na śpiewnej średnicy, ale jednocześnie podparty solidnymi niskimi, które sa znacznie większe i szersze niż rozmiar obudowy… Podsumowując, Musical Fidelity LS3/5A to kompaktowe monitory dostarczające referencyjny dźwięk – grające w innej lidze, niż wszystkie inne monitory dookoła. To osobna liga: BBC LS3/5A. Moja szczera i absolutna rekomendacja”

Zapraszamy do lektury testu

HiFiedlity


„WERSJA KOLUMN BBC LS3-5A zaproponowana przez Musical Fidelity jest doskonała. Jej dźwięk nie jest podbarwiony na niskiej średnicy, a jednak skala jest porywająca. Także i scena dźwiękowa ma precyzyjnie lokowane źródła dźwięku. Kiedy trzeba w stereofonii przed nami, a kiedy indziej wokół nas i za nami. Kolumny znikają z pomieszczenia i nie jest to banalna „klisza”, a fakt.”

Zapraszamy do lektury testu

STEREO


„ta para jest bardzo treściwa i ekspansywna – nawet z „małym gazem”. Fantastycznie dobre. Musical Fidelity niewątpliwie zdołało wprowadzić na rynek wybitny, absolutnie inspirujący „zespół muzyczny”, wykorzystujący te ponownie odkryte komponenty. Dla smakoszy ;-)”

„Kremowo-kolorowa reprodukcja muzyki jest wyjątkowej jakości, niezwykle delikatna i subtelna, z rzadko słyszaną szczegółowością i ekspresją. Scena jest bardzo dobrze oświetlona i pełna głębi.”

„Rewelacyjnie naturalnie i audiofilsko brzmiący monitor bliskiego pola zgodny ze specyfikacją BBC w nowym wydaniu. Nadal jest to absolutnie wymarzony głośnik, szczególnie dla małych zespołów / muzyki kameralnej i głosów, a także w małych pomieszczeniach.”

StereoNET


„…LS3/5a grają zaskakująco niezależnie od muzyki. Ponieważ mają dobry timing i przyzwoitą dynamikę, możesz cieszyć się zaskakująco szeroką gamą odtwarzanego materiału.”

„Jest szybki, chwytliwy, zwarty i precyzyjny w dziedzinie czasu, a tonalnie taki, jaki powinien być LS3/5a – to znaczy gładki, równy i zawsze lekko ciepły.”

„W moim odczuciu nowe Musical Fidelity to jeden z najlepiej brzmiących wariantów LS3/5a jakie słyszałem – a słyszałem ich wiele. Wyprzedza wiele klasycznych przykładów tego modelu i prawdopodobnie prawidłowo wdrożona wersja zamknięta zawsze będzie lepsza. Można go kupić jako zupełnie nowy i stosunkowo niedrogi u szerokiej gamy dealerów w kraju i poza nim.”

Zapraszamy do lektury testu

Fiedelity Magazine


„Piękna scena dźwiękowa, szybki bas. Musical Fidelity LS 3/5A oferuje piękną scenę dźwiękową, która wykracza daleko poza fizyczne granice obudów. Uszczelniona obudowa w połączeniu z wytłumionymi, stosunkowo cienkimi ściankami bocznymi odpowiada za suchy, szybki bas, który schodzi głębiej, niż można by się spodziewać po głośniku tej wielkości.”

Zapraszamy do lektury testu

On-Mag


„Wbrew temu, co sugerują liczby na papierze, rejestr basowy tych mini głośników Hifi wydaje się bardzo hojny i ciepły w odbiorze, a jednocześnie ma bardzo dobrą artykulację, co pozwala im na przykład z łatwością nadążać za grą kontrabasu lub elektryczna gitara basowa. …obraz stereofoniczny ma zadziwiającą skalę. Musical Fidelity LS3/5A są zalecane do odsłuchu z bliskiej odległości, ale nawet w dużym salonie i w odległości odsłuchu wynoszącej kilka metrów szczególnie dobrze wypełniają przestrzeń. Musical Fidelity LS3/5A pozostają technicznie ograniczonymi głośnikami HiFi, ale charakteryzują się również bardzo naturalną reprodukcją dźwięku, ciepłą i pełną szerokości, cholernie atrakcyjną.”

Zapraszamy do lektury testu

HiFiChoice


„MF wyraźnie posiada podstawowe geny LS3/5A, a nieskazitelnie oddana struktura, timing, ekspansywna scena dźwiękowa i precyzyjne obrazowanie są łatwe do zidentyfikowania”

WhatHiFi


„Średnica jest tutaj gwiazdą show; głosy, bez względu na utwór, gatunek lub nagranie, są dostarczane z piękną, naturalną jakością. Głosy mają charakter i teksturę. Obrazowanie jest bardzo dobre. Rozważyłbym nawet zakup pary dla siebie…”

Audio Test


„Nawet w średniej wielkości pomieszczeniu brzmią bardzo przejrzyście, szczegółowo i przede wszystkim przestrzennie.”

INFOAUDIO


„Jest coś w tym dźwięku magicznego, aż się chce słuchać … To co wybija się na plan pierwszy, to ogromny ładunek emocjonalny opakowany w kapsułkę utkaną z delikatniejszych dźwięków.”

Zapraszamy do lektury testu


  • Share:

Leave a comment