MoFi SourcePoint8 w testach.

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, Mofi Electronics, Test Brak komentarzy do MoFi SourcePoint8 w testach.

Infoaudio


„Od pierwszych taktów stało się jasne, że mam przed sobą kolumny o pięknej barwie, czystej jak źródlana woda, ale nieco podgrzana na słońcu, tak by nie była zbyt zimna dla rozgrzanego ciała. Spokojny dźwięk, któremu jednocześnie nic nie brakuje, jak buddyjski mnich, który wyrzekł się agresji i dzięki temu po latach poszukiwań w końcu osiągnął wewnętrzną równowagę…
…Gdybym miał wskazać jedną najmocniejszą stroną tych kolumn, to byłyby to absolutnie zmysłowe wokale”

Zapraszamy do lektury testu

HiFiTest.de


„Podobnie jak MoFi SourcePoint 10, SP 8 również brzmi niezwykle żywo, a jednocześnie nigdy nie irytując, organicznie, a jednocześnie niezwykle szczegółowo. I potrafi wypełnić muzyką zarówno małe, jak i większe pomieszczenia o powierzchni ponad 25 metrów kwadratowych. Jego zdolność do tworzenia niezwykle holograficznej reprodukcji jest połączona z niezwykle wyraźnym basem.”

Zapraszamy do lektury testu

AUDIO


„MoFi SP 8 … – wyróżniają się dźwiękiem bliskim, intymnym, kameralnym, a przy tym żywym, soczystym, plastycznym. Średnica jest tutaj lekko pobudzona, bardziej pierwszoplanowa niż z SP 10.”

Zapraszamy do lektury testu

HiFidelity


„SourcePoint8 są kolumnami, które przybliżają nas do serca nagrań. Robią to otwierając przed nami na oścież okno do studia. Zatrzymują się przed zbytnią nachalnością, można więc ich słuchać długo i w komforcie.”

Zapraszamy do lektury testu

Stereophile


„Powiedzieć, że jestem zadowolony z kolumn Mobile Fidelity SourcePoint 8, to mało powiedziane… …Są wciągające, nie męczące i zachęcają do długich, przyjemnych sesji odsłuchowych. SourcePoint 8 pokazują, jak satysfakcjonujący może być mały, stosunkowo niedrogi głośnik.”

Zapraszamy do lektury testu

HiFi News


„Przenosząc zaangażowanie Andrew Jonesa w projektowanie przetworników współosiowych na nowy poziom, SourcePoint 8 oferuje zaskakującą moc w skromnej obudowie, która nadaje się zarówno do małych, jak i średnich pomieszczeń. Połącz te stylowe, innowacyjne technicznie głośniki z wydajnym wzmacniaczem, a otrzymasz dźwięk, który urzeka swoją bezpośredniością. Dzięki świetnej spójności i tempu nie będziesz mógł przestać tańczyć – przynajmniej duchowo!

Zapraszamy do lektury testu

Future Audiophile


„Przez ostatni miesiąc żyłem z SourcePoint 8 jako moim głównym referencyjnym monitorem bliskiego pola. Nie chcę ich usuwać. Ich średnica ma uwodzicielską jakość, nie dlatego, że jest ciepła lub eufoniczna, ale ze względu na szczegółowość, złożoność harmoniczną i precyzję obrazowania.”

Zapraszamy do lektury testu

Audio Advice


„…Z całego serca polecamy MoFi SourcePoint 8 każdemu, kto szuka wyjątkowego, niedrogiego głośnika high-end do mniejszych pomieszczeń.”

Zapraszamy do lektury testu

Ear Net


…bas oceniam jako mocny, bogaty i dobrze zgrany w czasie, zapewniając głośnikom pełny charakter tonalny – nie sięgający tak głęboko jak w kolumnach podłogowych, oczywiście, ale imponujący jak na rozmiar kolumn. Towarzyszyła temu niesamowita umiejętność tworzenia precyzyjnych obrazów stereo, w ramach niemal holograficznej sceny dźwiękowej. …dobrze zaprojektowane i zbudowane głośniki, które ujawniają subtelne tekstury, struktury harmoniczne i szczegóły w każdym miksie, niezależnie od gatunku muzycznego, wyraźnie ujawniając przy tym różnice między nagraniami, jakością plików i możliwościami DAC/streamera itp. Mogą pokazać i wydobyć, to co najlepsze (lub czasami najgorsze) z nagrań, co zapewnia bardzo wciągające wrażenia odsłuchowe.

Zapraszamy do lektury testu

AUDIO (DE)


„W wielu firmach projektantami „produktów budżetowych” są juniorzy. Inaczej jest w przypadku MoFi; Amerykanie stawiają na Andrew Jonesa. Opracował on potężny głośnik SourcePoint 8 – taki, który łączy w sobie żywy i przestrzenny dźwięk współosiowy z subtelnością. Całość dopełnia szczerość tonalna i świetny bas. SourcePoint 10 rzeczywiście ma małego, potężnego brata.”


  • Share:

Leave a comment