MoFi Electronics SP 888 – podłogowa kolumna głośnikowa.

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, Mofi Electronics, Prezentacja produktu Brak komentarzy do MoFi Electronics SP 888 – podłogowa kolumna głośnikowa.

Mofi Electronics wprowadza do swojej oferty nową podłogową kolumnę głośnikową, model SourcePoint 888, stworzoną przez znakomitego projektanta i konstruktora Andrew Jones’a.

Nazwa SourcePoint 888 wywodzi się od ilości zastosowania w niej trzech 8-calowych przetworników. Do koncentrycznego przetwornika szerokopasmowego, wykorzystywanego w wielokrotnie nagradzanym monitorze SourcePoint 8, który posiadał podwójny magnes, membranę z pulpy papierowej i miękką kopułkę wysokotonową, dodano dwa 8-calowe, świeżo opracowane przetworniki niskotonowe. Pozwoliło to stworzyć 3-drożną kolumnę charakteryzującą się wyjątkowym rozciągnięciem basu i potężną dynamiką. Sekcja niskotonowa działa poniżej 130 Hz, odciążając przetwornik koncentryczny od wytwarzania najniższego basu, a pozwalając mu skoncentrować się na reprodukcji średnich i wysokich częstotliwości zapewniając tym samym lepszą przejrzystość i szczegółowość dźwięku. Trójdrożna zwrotnica łączy pracę przetworników wykorzystując do tego celu starannie dobrane częstotliwości zwrotnicy i nachylenia zboczy filtrów. Zapewnia płynne przełączanie między reprodukowanymi pasmami, tak by zminimalizować anomalie w brzmieniu całości na osi i poza nią.

W nowych przetwornikach niskotonowych zastosowano dwa przeciwstawne magnesy neodymowe w konfiguracji wykorzystującej krótką cewkę w długiej szczelinie. Pole magnetyczne jest więc całkowicie jednolite wzdłuż poruszającej się cewki, co skutkuje bardzo liniową i precyzyjnie kontrolowaną siłą napędzającą membranę. Ponadto każdy przetwornik w SourcePoint 888 działa w indywidualnie dobranej, izolowanej komorze o optymalnej wielkości, przez co znacznie zwiększona jest sztywność obudowy, co jeszcze mocniej zmniejsza jej rezonanse. Zastosowano podwójne solidne gniazda głośnikowe zapewniające bi-wire i bi-amp.

Jak powiedział Andrew Jones: „Moim celem w przypadku SourcePoint 888 jest ulepszenie technologii i jakości reprodukcji dźwięku SourcePoint 8, a tym samym podniesienie jej na jeszcze wyższy poziom”.

Aby to osiągnąć, zaprojektowano kolumnę podłogową z portami na tylnej ścince, mieszczącą trzy 8-calowe przetworniki. Dzięki SourcePoint 888 Andrew Jones kontynuuje misję MoFi Electronic polegającą na tworzeniu najwyższej klasy komponentów, które honorują dziedzictwo studyjne marki Mobile Fidelity i pomagają stworzyć kompletny łańcuch od źródła do wyjścia, który jest zgodny z firmową koncepcją reprodukcji dźwięku z precyzją, czystością i wiernością.

MoFi Electronics SP 888 właściwości:
Konfiguracja – 3-drożna, z dwoma portami na tylnej ściance
Pasmo przenoszenia – 32 Hz – 32000 Hz
Impedancja nominalna – 6 Ω
Impedancja minimalna – 4,5 Ω
Czułość – 87 dB / 2.83V / 1m
Zwrotnica – 130 Hz / 1600 Hz
Max. moc wejściowa – 200 W
Przetworniki:
– SourcePoint 8 – wysokotonowa miękka kopułka na szerokim zawieszenie 1,25 cala i średniotonowa membrana papierowa 8 cali – magnesy neodymowe, zawieszenie wielorolkowe
– 2 x niskotonowa membrana papierowa 8 cali – podwójne magnesy neodymowe w każdym przetworniku, zawieszenie wielorolkowe
Dostępne wykończenie: czarny satynowy front z: czarnym fornir jesionowym lub fornirem orzechowym (pozostałe ściany kolumny).
Wymiary (S x G x W) – 320mm x 410mm x 1070 bez maskownicy; 320mm x 425mm x 1070mm z maskownicą.
Waga – 43kg

Podobnie jak SourcePoint 8 i 10, SourcePoint 888 ma spodobać się miłośnikom każdego rodzaju muzyki. Posiada umiejętności, które są niedostępne dla wielu produktów konkurencji. Niezależnie od tego, czy wolisz brzmienie relaksujące bądź agresywne, czy muzykę akustyczną lub elektryczną, czy też słuchasz muzyki klasycznej, jazzu, a może wybierasz wykonawców w zależności od nastroju, SourcePoint 888 odtworzy wszystko bez uprzedzeń.
MoFi SourcePoint 888 dostępne będą od czerwca w cenie detalicznej ok 26000,00 za parę

Zapraszamy na dedykowaną stronę MoFi Electronics

  • Share: