BAT REX 300 – wzmacniacz mocy Solid-State

By Michał Czarnota Balance Audio Technology, Końcówki Mocy, Prezentacja produktu Brak komentarzy do BAT REX 300 – wzmacniacz mocy Solid-State

Balance Audio Technology wprowadza na rynek w pełni zbalansowany półprzewodnikowy wzmacniacz mocy model REX 300.

Dzięki licznym firmowym rozwiązaniom technicznym najnowsza konstrukcja posiada cechy reprodukcji dźwięku spotykane niemal wyłącznie w konstrukcjach lampowych, zachowując przy tym w pełni, zdolności charakterystyczne dla bardzo mocnych końcówek tranzystorowych. Celem nadrzędnym przyświecającym inżynierom jest stałe ulepszanie konstrukcji tak, by potrafiły wywołać u słuchacza wrażenia identyczne z powstającymi przy słuchaniu muzyki na żywo.
Wzmacniacz mocy REX 300 jest w prostej linii wersją modelu REX 500 tyle, że z mniejszą mocą wyjściową. Działa tu zasada przechodzenia jakości z wyższego poziomu cenowego na niższy, a w tym przypadku stało się to w najlepszy możliwy sposób. Nie każdy potrzebuje do nagłośnienia swojego salonu tak dużej mocy jaką generuje REX 500 (2x500W/8Ω), może wystarczyć REX 300 (2x200W/8Ω), który jest nieco słabszy, ale zachowuje wszystkie wyjątkowe i zaawansowane obwody, jakie można znaleźć w jego starszym bracie.

Wzmacniacz mocy REX 300 wyposażony jest w funkcję „Intelligent Power= Upgrade”, pozwalającą wykorzystywać go w wersji stereo lub mono. Konwersja (serwis) odbywa się poprzez równoległe połączenie wejść i wyjść, natężenie prądu się podwaja i dźwięk staje się jeszcze lepszy.

Zaczynając od potężnego zasilacza, REX 300 wykorzystuje tę samą topologię TWIN-Path (dwutorowe zasilanie sieciowe), którą można znaleźć w REX 500. To indywidualne ścieżki zasilania pozwalające dostarczać do stopni końcowych znacznie większy prąd niż w tradycyjnych konstrukcjach. Sercem topologii jest, w tym przypadku, ulepszona bateria kondensatorów „SuperPak Quattro”, która staje się dodatkowym źródłem zasilania, w istocie wpychając dodatkową energię do stopnia końcowego. Nowy „SuperPak Quattro” zapewnia cztery poziomy
filtracji zasilania. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu najwyższej jakości srebrnych kondensatorów foliowo-olejowych, bocznikowanych kondensatorem X-cap. Posiada także własne prostowniki mocy. W rezultacie piękno tekstury, gęstość tonalna i dokładność harmoniczna muzyki stają się znacznie bardziej słyszalne niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Ponadto, ponieważ najlepiej brzmiącym bezpiecznikiem jest jego brak, REX 300 podąża z konstrukcją obwodu zabezpieczającego za swoim starszym bratem, w którym wyeliminowano wewnętrzne bezpieczniki, umożliwiając obsługę wyższych prądów bez zakłócania działania wzmacniacza.

REX 300 to nowoczesna końcówka mocy która dzięki temu, że składa się z zaledwie dwóch, posiadających bardzo wysoką zdolność wysterowania, stopni wzmacniających, zapewnia niespotykany dotąd poziom przejrzystości i dynamiki dźwięku. Taka budowa pozwala uniknąć stosowania popularnych wtórników katodowych, które potęgują niedostatki brzmieniowe wielu konstrukcji. Dodatkowo, stopień wyjściowy jest w całości oparty na „Nkanałowych” tranzystorach MOSFET (w przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania w którym stosowane są pary komplementarne „N” i „P”, gdzie „P” są z natury wolniejsze, a zatem po prostu gorsze), co pozwala na wzmocnienie całego sygnału przez identycznie zbudowane elementy w identycznej konfiguracji obwodu, zapewniając tym samym absolutną symetrię sygnału wyjściowego

Wzmacniacz mocy REX 300 wyposażony jest w funkcję „Intelligent Power= Upgrade”, pozwalającą wykorzystywać go w wersji stereo lub mono. Konwersja (serwis) odbywa się poprzez równoległe połączenie wejść i wyjść, natężenie prądu się podwaja i dźwięk staje się jeszcze lepszy.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na stronie BALANCE AUDIO TECHNOLOGY

  • Share:

Leave a comment