Electronic International Commerce

 

Firma E.I.C. Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku wielu renomowanych producentów elektroniki użytkowej: szerokiej gamy komponentów hifi i high-end audio i wydawnictw płytowych. W naszej aktualnej ofercie znajdziecie Państwo: odtwarzacze standardów wysokiej rozdzielczości, odbiorniki z dekoderami dźwięku przestrzennego HD, zestawy głośnikowe w bardzo szerokim zakresie ceny, poczynając od produktów masowych, a kończąc na ultra wyrafinowanych systemach za setki tysięcy złotych.

Swoją działalność firma EIC rozpoczęła pod koniec roku 1996, wprowadzając na rynek polski produkty firmy Quadral, renomowanego niemieckiego wytwórcy kolumn głośnikowych. W tym samym czasie, w kuluarach, toczyły się już rozmowy z producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń przeznaczonych do budowy systemów kina domowego, firmą Onkyo. Pierwsza dostawa japońskich produktów, dotarła do Warszawy wiosną 1997.

Aby poszerzyć ofertę, tak aby możliwa była pełna i kompleksowa obsługa klientów, latem tego samego roku w dystrybucji firmy znalazły się produkty dwóch amerykańskich producentów przewodów i akcesoriów firm Staraight Wire i Kimber Kable. Produkty tych specjalistycznych w dziedzinie połączeń firm, zapewniają pewne, łatwe i proste spięcie elementów toru audio wielu milionom użytkowników na całym świecie. Mniej więcej w tym samym okresie w dystrybucji firmy pojawiły się bipolarne a później omnipolarne konstrukcje zespołów głośnikowych oferowane przez kanadyjską firmę Mirage, oraz ekskluzywna elektronika o futurystycznym, niebanalnym wyglądzie, proponowana przez szwajcarskiego Revoxa, legendy w dziedzinie wyrobu sprzętu profesjonalnego a w szczególności magnetofonów studyjnych.

Kolejnym producentem, który zdecydował się oddać nam swoje produkty do dystrybucji jest szkocki Tannoy. Firma funkcjonuje na rynku ponad 75 lat i jest najstarszą firmą głośnikową na świecie. W jej ofercie znajduje się kilkadziesiąt konstrukcji głośnikowych w dziewięciu seriach, o bardzo zróżnicowanych cenach, dzięki czemu bez najmniejszego problemu, każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Następnym przełomowym momentem w działalności E.I.C., było rozpoczęcie pod koniec 2003 roku, współpracy z prężnie rozwijającą się niemiecką firmą M-Audio, która posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń audio-video, w bardzo atrakcyjnych cenach, a także z japońskim producentem urządzeń: do kina domowego, odtwarzaczy MP3 / MP4, oraz systemów audio/video, charakteryzujących się nowoczesnym wyglądem - firmą Teac. Bardzo ciekawymi produktami są mini amplitunery z DVD w linii AIVIO oraz systemy dwuelementowe z monitorami głośnikowymi wykończonymi na wysoki połysk.

W tym samym okresie rozpoczęliśmy współpracę z firmą Esoteric, która jest producentem elektroniki najwyższej jakości. A jej napęd CD/SACD VRDS jest przedmiotem westchnień audiofilów na całym świecie.

Do tego doborowego towarzystwa, dołączyły w 2007 roku dwaj producenci: Klipsch i Energy. Obie firmy wywodzą się z kontynentu Północnoamerykańskiego i wytwarzają doskonałe brzmieniowo kolumny głośnikowe.

W kolejnych latach poszerzaliśmy sukcesywnie naszą ofertę o produkty najsłynniejszych marek o zasięgu światowym. Skoncentrowaliśmy się na odtwarzaniu stereofonii w najwyższej możliwej jakości.

W 2016 – Podjęliśmy współpracę z brytyjską firmą PMC, producentem kolumn głośnikowych (również studyjnych), znanych z korzystania z linii transmisyjnej i stosowania dużych kopułkowych głośników średniotonowych.

W 2017 – W naszej ofercie pojawił się włoski Synthesis twórca znakomitych wzmacniaczy lampowych w bardzo szerokim zakresie cenowym. Firma znana jest także wykorzystania lamp we wszystkich swoich produktach również łącząc je ze końcówkami cyfrowymi IcePower zbudowanymi w klasie „D”.

Rok 2018 był dla firmy EIC bardzo owocny. Udało się nam pozyskać dystrybucję:

- niemieckiego klasyka firmę Audio Physic – producenta kolumn głośnikowych, które znane są bardzo przestrzennego odtwarzania podpartego soczystym i szybkim basem.
- włoskiego klasyka firmę Unison Research – twórcę wspaniałych wzmacniaczy lampowych i urządzeń hybrydowych, a także firmę Opera która tworzy kolumny głośnikowe doskonale współgrające ze wzmacniaczami UR, ale nie tylko.
- produkty szkockiej firmę Fyne Audio – twórcę kolumn głośnikowych w bardzo szerokim przedziale cenowym. Firma szczyci się ponad 200 letnim doświadczeniem w budowie kolumn, gdyż inżynierowie uczestniczący w tworzeniu i pracujący w Fyne Audio, zajmowali się rynkiem kolumn audio łącznie ponad 200 lat.
- brytyjskiego klasyka z Cambridge firmę Cyrus – wytwarzająca bardzo rozbudowane systemy audio, od wzmacniaczy, przez CD, przetworniki DAC, przedwzmacniacze phono, a na potężnych końcówkach mocy kończąc, które charakteryzują się tym, że każdy element zbudowany jest w identycznej niewielkiej formie.

- kanadyjskiego producenta kultowych „pływających” gramofonów firmę Oracle Audio. Kultowy gramofon Delphi wytwarzany jest od 40 lat, a dzisiaj dostępna jest jego szósta edycja.

W 2019 roku wprowadziliśmy na rynek produkty marki Audiosymptom. Wraz z nimi wprowadziliśmy nową w Polsce dystrybucję bezpośrednią (bezpośrednio do klienta końcowego) co pozwoliło uzyskać bardzo dobre konkurencyjne ceny.

W roku 2020 do naszego portfolio dołączyli:

Balanced Audio Technology – amerykańska firma zajmująca się budowaniem najwyższej klasy zbalansowanych wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych.

JL Audio – amerykańska firma specjalizująca się w produkcji domowych subwooferów aktywnych potężnej mocy i najwyższej klasy sprzętu samochodowego. Wielkie powierzchnie membran napędzone wzmacniaczami cyfrowymi potrafią poruszyć bardzo dużymi objętościami.

MoFi – amerykańska firma znana na świecie z wytwarzania najwyższej jakości płyt winylowych i płyty CD/SACD, oraz: gramofonów, wkładek gramofonowych, przedwzmacniaczy gramofonowych i najróżniejszych akcesoriów.

Ofrofon - naszym celem jest dostarczenie do klienta pełnej oferty firmy - nie tylko wkładek gramofonowych i kompletnych pick-upów, ale także wymiennych igieł, ramion gramofonowych, przewodów, biernych przedwzmacniaczy do wkładek MC, główek i akcesoriów.  

Na jesieni 2021 do oferty firmy E.I.C. dołączył producent elektroniki Hi-Fi, High-End firma Musical Fidelity. W ofercie brytyjczyków odnajdziemy przedwzmacnicze gramofonowe, wzmacniacze słuchawkowe i przewtorniki D/A w niewielkich pudełkach. Pełno wymiarowe urządzenia Hi-Fi, a także systemy najwyższej klasy, w których zastosowane są miniaturowe lampy Nuwistor.

Twórcą przedsięwzięcia był Antony Michaelson, klarnecista i entuzjasta Hi-Fi. Firma zadebiutowała na rynku urządzeniem „The Preamp”, wyposażonym w wejścia: gramofonowe MM/MC oraz liniowe,  które zostało nieco później uzupełnione o końcówkę mocy o nazwie „Dr Thomas”. Jednak prawdziwym hitem rynkowym był wzmacniacz „A1” który trafił do entuzjastów Hi-Fi w ilości 100000 tys. sztuk, co oznaczało, że produkty marki zdobyły pełne zaufanie klientów, którym to zaufaniem cieszą się do dzisiaj.    

W roku 2017 roku Antony Michaelson postanowił przejść na emeryturę, a markę wraz jej własnością intelektualną przejął Heinz Lichtenegger właściciel firmy Audio Tuning z siedzibą w Austrii. 

Dzisiejsze urządzenia Musical Fidelity zachowują swoje dumne brytyjskie dziedzictwo i charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, wyrafinowaną myślą inżynierską i wspaniałym niepowtarzalnym brzmieniem. 

Nasza bardzo bogata oferta pozwoli Państwu zestawić system w dowolnej konfiguracji, który w pełni zaspokoi indywidualne potrzeby i oczekiwania. Oferowane przez nas urządzenia i zestawy mają różne gabaryty, parametry, ceny i wygląd; niezmienna natomiast pozostaje ich wysoka jakość i niezawodność.