Volcano III Black/Silver

Zasilacz akumulatorowy

Trigon VOLCANO III - opcjonalny, sterowany procesorem zasilacz akumulatorowy do przedwzmacniaczy gramofonowych Trigon VANGUARD I, VANGUARD II i VANGUARD III.

VOLCANO III można łatwo zamontować w dowolnym momencie użytkowania bez żadnych  modyfikacji technicznych. VOLCANO III jest wstawiany pomiędzy VANGUARD II, a zasilacz zewnętrzny.

W przypadku używania VOLCANO III w połączeniu z VANGUARD I wymagany jest specjalny kabel adaptera. Wymagane jest również zewnętrzne zasilanie, ponieważ zasilanie VANGUARD I nie jest kompatybilne z VOLCANO III.

Wysokiej jakości obudowa w wersji VANGUARD wykonana z anodyzowanego aluminium i opcjonalnie lakierowana strukturalnie lub powlekana nexterem stalowa kryje długotrwałe akumulatory kwasowo-ołowiowe. Niezawodność działania i prostota obsługi są gwarantowane przez mikroprocesorową regulację i kontrolę ładowania. Wszystkie stany pracy są sterowane przez przekaźnik za pomocą przycisku na panelu przednim i wskazywane przez dwukolorowy wyświetlacz LED. W ten sposób VOLCANO III zasila podłączony przedwzmacniacz gramofonowy albo w trybie zasilania sieciowego, albo w trybie zasilania bateryjnego.

W trybie pracy bateryjnej połączonej z siecią zasilającą zintegrowany zasilacz jest podłączony równolegle do baterii, tzn. podłączony wzmacniacz jest podłączony zarówno do baterii, jak i do sieci. Aby skutecznie uniknąć ewentualnych zakłóceń z sieci, podczas słuchania muzyki VOLCANO III może (i powinien) być przełączany na pracę bateryjną. W tym trybie pracy, zasilacz jest obsługiwany przez wbudowane akumulatory. 

- Z tym optymalnym zasilaczem, VANGUARD I i II rozwijają swój pełny potencjał autentycznej reprodukcji muzyki - bez wpływu sieci.  

Output Voltage: 27V DC 500mA max
Battery Type: Lead Acid Battery
Weight: 2kg
Warranty: 3 years for electronics (batteries 1/2 year)
Dimensions: 133mm X 55mm X 182mm (BxHxT)
Specifications subject to change