V90-DAC Silver

Przetwornik cyfrowo-analogowy
  • Cena netto: 1 137,40 zł / szt. 1 399,00 zł / szt.

V90-DAC

Naszym celem w przypadku V90-DAC było stworzenie najlepszego przetwornika cyfrowo-analogowego na świecie, bez konieczności rozbijania banku.

Jeśli przyjrzymy się jakiemukolwiek przetwornikowi cyfrowo-analogowemu klasy high-end, pierwszą rzeczą jaką zauważymy będzie masywna obudowa. O ile nam wiadomo, nie wnosi ona nic do jego parametrów technicznych czy brzmieniowych. Jeśli zdejmiecie górę obudowy, w większości przypadków znajdziecie skomplikowany układ, który sugeruje wydajność urządzenia. Dalsza analiza wykaże, że prawdziwa praca związana z obsługą sygnału i konwersją danych wykonywana jest przez kilkanaście elementów. Reszta to dekoracja, mająca sugerować wysokie kompetencje. Te obserwacje stały się podstawą koncepcji budowy V90-DAC.

Chcieliśmy zbudować najlepszy DAC na świecie, ale sprzedawać go za uczciwą cenę. Wykorzystując najnowocześniejsze techniki projektowe i komponenty, postanowiliśmy zaprojektować przetwornik cyfrowo-analogowy, który zapewni najwyższej klasy osiągi techniczne - umieszczony w skromnej, rozsądnej cenowo obudowie.

V90-DAC odznacza się równowagą w zakresie pomiarów: zniekształceń, szumu, liniowości, szerokości pasma i fazy, które w całości nie są znacząco lepsze od jakiegokolwiek innego produktu w dowolnej cenie.Jeśli dobrze się rozejrzycie, możecie natrafić na sporadyczne przetworniki C/A, których producenci twierdzą, że mają nieco lepsze osiągi niż V90-DAC w tej czy innej dziedzinie, ale w ogólnym rozrachunku nie przewyższają go.

Jakość V90-DAC to fakt. Jego osiągi techniczne i dźwiękowe są superlatywne. Istnieją lepsze przetworniki C/A, ale mogą one kosztować dwadzieścia lub trzydzieści razy więcej.

Kupno V90-DAC jest osobistą deklaracją niezależności od przesadzonych twierdzeń.

Przetwornik C/A V90-DAC w skrócie

• Wyjątkowe parametry techniczne w połączeniu z korzystną ceną
• Wiele wejść cyfrowych - koaksjalne, 2 x optyczne i asynchroniczne USB
• Niska impedancja wyjściowa
• 32-bitowy przetwornik C/A
• 24bit 192kHz re-clocking i up-sampling na wszystkich wejściach
• Rozszerzona liniowość
• Znakomita separacja kanałów
• Piękna, przemyślana jakość wykonania

Wydajność

Jitter

<12 picoseconds peak to peak 

Współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD + noise) <0.004% 20Hz to 20 kHz
Pasmo przenoszenia

+0, –0.1dB, 20Hz to 20 kHz 

Przesłuch -104dB, 20Hz to 20 kHz
Stosunek sygnał/szum (A ważony) -117dB, 20Hz to 20 kHz 

Wejścia

Koaksjalne 1x złącze RCA SPDIF 32-bit/192 kHz (16-24 bitów stereo PCM)
Optyczne 2x złącze TOSLINK 32-bit/96 kHz (16-24 bitów stereo PCM)
USB 1x złącze USB typu 'B' - asynchroniczny strumień danych o rozdzielczości do 24 bitów/96 kHz (zależnie od ustawień pliku źródłowego/komputera)

Wyjścia

RCA Phono

1x poziom liniowy

Ogólne
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 170 x 47 x 102  mm
Waga 600 g (1.1 kg w opakowaniu zbiorczym)