PSU-XR

Zasilacz

 

 

Sześć nowych produktów nowej serii "XR" pokazuje zaangażowanie Cyrusa w tworzenie urządzeń oferujących: moc, wydajność i reprodukcję dźwięku na najwyższym światowym poziomie.

Cyrus Audio, brytyjski producent znany z projektowania i produkcji wysokiej jakości wzmacniaczy Hi-Fi, przetworników cyfrowo-analogowych i odtwarzaczy CD, z dumą przedstawia swoją nową serię „XR”, która skierowana jest do najbardziej wymagających entuzjastów audio.


W momencie premiery obejmuje ona 6 zupełnie nowych urządzeń, w tym 2 wzmacniacze zintegrowane z przetwornikami cyfrowo-analogowymi i9-XR i i7-XR, przedwzmacniacz Pre-XR, 2 odtwarzacze CD transport CDt-XR i odtwarzacz zintegrowany CDi-XR oraz dodatkowy zasilacz PSU-XR. Zbudowana w oparciu prowadzonych przez ponad dekadę badań, seria „XR” przenosi produkty firmy Cyrus na zupełnie nowy poziom wyrafinowania, jakości i możliwości funkcjonalnych.

Cyrus ma prawie czterdzieści lat doświadczenia w tworzeniu nagradzanych na całym świecie produktów, projektowanych i montowanych w całości we własnym zakładach Cyrus’a. Od samego początku misją firmy było połączenie najnowszej technologii z wysublimowaną inżynierią, co pozwoliło tworzyć jej elementy audio zapewaniąjące wspaniałe, przepełnione emocjami doznania muzyczne.

 

 


Dogłębne rozumienie technologii przetwarzania cyfrowo/analogowego, czy ważności stosowania dodatkowych zasilaczy, a także niedawno zaktualizowane procesy produkcyjne i dostępność komponentów najwyższej jakości, doprowadziło do fundamentalnej zmiany w podejściu projektowym – czego wynikiem jest powstanie serii „XR”.

Seria „XR”, jest wierna filozofii Cyrusa i zapewnia niezwykłe korzyści w zakresie jakości odtwarzanego dźwięku. Znacznie zwiększony zakres dynamiki, pozwala przebić się słuchaczowi przez każdą warstwę prezentacji i każdy niuans muzyki. Klarowność i szczegółowość serii XR sprawią, że słuchacz będzie chciał jeszcze raz posłuchać utworów słyszanych wcześniej tysiące razy.

W przypadku serii „XR” inżynierowie Cyrusa mogli swobodnie wybierać komponenty bez zwracania uwagi na koszty, kierując się tylko ich efektywnością, wydajnością i jakością. Księgowi zapewne byli przerażeni, ale bezkompromisowa jakość produktów z serii „XR” mówi sama za siebie. Inżynierowie projektując produkty od podstaw, uzyskali poprzez: ulepszenie obwodów zasilacza, optymalizację przetwornika cyfrowo-analogowego, dobór odpowiednich komponentów, topologię obwodów, znaczną poprawę w zakresie redukcji szumów.

Jednym z głównych powodów stojących za stworzeniem nowej serii XR była właśnie redukcja zakłóceń i szumów. Podjęto ogromne wysiłki, aby zabezpieczyć i odizolować ścieżkę sygnału od potencjalnych ich źródeł. Kolejnym istotnym obszarem zainteresowania inżynierów było przeprojektowanie zasilaczy, tak by były bardziej niezawodne, charakteryzowały się wysoką wydajnością i czystością dostarczanego prądu co osiągnięto wykorzystując tylko najlepszych komponenty. Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny obszar, to kluczowy w wielu przypadkach, przetwornik cyfrowo-analogowy, który musi rekonstruować sygnały analogowe z niesamowitą dokładnością i precyzją.

Oczywiście seria „XR” zawiera również zmiany estetyczne i ergonomiczne. Wszystkie produkty z nowej serii „XR” pokryte są nowym lakierem „Phantom Black”, wprowadzonym specjalnie dla serii XR. Ale jeśli martwisz się, że nie będą współgrały wizualnie z Twoimi istniejącymi produktami Cyrus, nie martw się. Kolor jest zgodny z istniejącą gamą. Przyciski sterujące zostały zmienione na dotykowe z dźwiękowym potwierdzeniem. Nowy interfejs użytkownika zawiera również ekran LCD o wyższej rozdzielczości i pewnie działający obrotowy kursor którym można poruszać się po menu.

 

 

Podobnie jak Afrika Bambaataa szukała idealnego beatu, Cyrus szukał idealnego zasilacza od 1987 roku, kiedy to po raz pierwszy wypuścił na rynek PSX, prekursora klasycznego PSX R2. Trzydzieści trzy lata później w urządzeniu PSU-XR oferuje prawdziwie inteligentny zasilacz z wbudowanym mikroprocesorem. Jest on również niewiarygodnie elastyczny, dodając znaczących korzyści w zakresie jakości dźwięku każdemu systemowi Hi-Fi.

Mikroprocesor komunikuje się z produktem głównym, aby odczytać dokładne wymagania dotyczące dodatkowego zasilania. PSU-XR może zasilać do trzech oddzielnych obwodów w każdym produkcie głównym, zachowując precyzyjnie wymagania dotyczące mocy (aby zapewnić precyzyjne dopasowanie do dowolnego urządzenia, napięcie wyjściowe regulowane jest cyfrowo w 256 krokach).

Jak we wszystkich produktach serii XR, solidne zasilacze przełączane przekaźnikowo zapewniają wyjątkową stabilność napięcia nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

Sam zasilacz w PSU-XR jest możliwie jak najbardziej odizolowany od szumów generowanych przez inne urządzenia. Zapobiega to przed zainfekowaniem zakłóceniami sygnału muzycznego. PSU-XR może dostarczyć o 60% więcej mocy niż PSXR-2 - a dzięki przemyślanej konstrukcji jest o 50% bardziej wydajny.

Ten inteligentny audiofilski zasilacz zapewnia wyjątkowo płynne i stabilne zasilanie prądem stałym. Dzięki temu PSU-XR pomaga współpracującym komponentom osiągnąć ich pełny potencjał.