PMC FACT FENESTRIA

Wysokie na 170 centymetrów kolumny składają się z specjalnie wyprofilowanych dwóch segmentów basowych połączonych od przodu „gniazdem” w którym zamocowana jest sekcja średnio/wysokotonową.

  • Cena netto: 267 479,67 zł / para 329 000,00 zł / para

Wysokie na 170 centymetrów kolumny składają się z specjalnie wyprofilowanych dwóch segmentów basowych połączonych od przodu „gniazdem” w którym zamocowana jest sekcja średnio/wysokotonową. Obie obudowy kryją w sobie po dwa ultranowoczesne przetworniki basowe, pompujące powietrze w długą na 240cm linię transmisyjną zakończoną aerodynamicznym wylotem „Laminair”. ATL (Advanced Transmission Line) poprawia nie tylko reakcję basową. Dodatkowo najniższe dźwięki są czyste, klarowne i nie maskują reszty muzyki, a wokale są pięknie ukształtowane i niezwykle żywe. Głośniki wykorzystujące ATL oferują jeszcze jedną znaczącą zaletę. Zwiększenie poziomu i zdolność do reprodukcji szerszego pasma basów ATL nie zmienia się wraz z głośnością - więc nawet podczas cichego słuchania bas jest zrównoważony i doskonale zdefiniowany.

Przetworniki basowe wyposażone są w płaskie membrany o średnicy 165mm, które wykonano jako trójwarstwowe. Zbudowane są ze sztywnego wielokomórkowego, tłumiącego drgania rdzenia, który umieszczony jest pomiędzy bliźniaczymi arkuszami z poprzecznie splecionego włókna węglowego. Tłok jest bardzo solidnie połączony z dwuwarstwową miedzianą cewką, a ta porusza się w niezwykle silnym polu magnetycznym wytworzonym przez potężny podwójny magnes ferrytowy o średnicy zbliżonej do średnicy membrany. Całość zamocowana jest przy pomocy resorów przystosowanych do dużych wychyłów w odlewanym koszu. Membrana tłokowa podlega bardzo dużym przeciążeniom mechanicznym, które zniszczyły by tradycyjne membrany stożkowe. Nowa konstrukcja zapewnia niezakłóconą pracę, ekstremalnie wydajne i błyskawiczne pompowanie ogromnych ilości powietrza w długi tunel linii transmisyjnej. To zapewnia czysty i głęboki bas.

Cztery głośniki tłokowe zapewniają efektywne odtwarzanie najniższych częstotliwości od 23 Hz poczynając. Częstotliwość pracy membran ograniczona jest od góry filtrem dolnoprzepustowym przy częstotliwości 380Hz.