MoFi Electronics Super HeavyWeight

Podobnie jak w przypadku gramofonów, wkładek oraz elektroniki, tak i w tym przypadku udział w projektowaniu elementów antyrezonansowych oraz antywibracyjnych miał ekspert w tej dziedzinie - Jim Baker z firmy Harmonic Resolution Systems (HRS) zajmującej się meblami oraz podstawami pod sprzęt. Brał on udział w przygotowaniu izolacji naszych gramofonów, jak również przygotował dociski oraz podstawy pod kolumny i elektronikę.

Super HeavyWeight firmy Mobile Fidelity nie przypomina żadnego innego docisku, jakiego kiedykolwiek używałeś. Opracowany we współpracy z inżynierami Harmonic Resolution Systems, kompatybilny nawet z najbardziej masywnymi talerzami. Oprócz doskonałego połączenia, Super HeavyWeight dosłownie odprowadza hałas z rowka od rysika, słyszalnie poprawiając wyrazistość i siłę uderzenia. To prawda: Super Heavyweight działa jak urządzenie rozpraszające hałas, które eliminuje rezonans, podnosi rozdzielczość i poprawia stabilność - atuty, które przekładają się na większą dynamikę, mocniejsze podstawy instrumentalne i lepszą definicję.

Zaprojektowany z zastrzeżonego polimeru HRS wybranego ze względu na jego właściwości pochłaniające hałas, Super HeavyWeight ma starannie dobraną masę, która nigdy nie będzie obciążać silnika, zawieszenia ani łożyska gramofonu. Zbudowany z obrobionej maszynowo aluminiowej powłoki zewnętrznej, jest łatwy do uchwycenia. A uniwersalna konstrukcja bez gwintu sprawia, że ​​jest prosty i szybki w użyciu. Dla większego bezpieczeństwa Super HeavyWeight ma miękki polimerowy spód, który nie uszkodzi płyty winylowej.