MoFi Electronics StudioDeck+ M

Świetny gramofon na start przygody z czarną płytą. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

Świetny gramofon na start przygody z czarną płytą. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

10 calowe, dłuższe niż standardowe ramię gramofonowe pozwala na uzyskanie mniejszych zniekształceń podczas odtwarzania, a tłumiona rurka zapobiega wpływowi rezonansów na pracę wkładki.

Ramię pozwala na dokładna regulację ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Całość uzupełniają nóżki wykonane z Delrinu™ oraz gumy.

Gramofon z tej oferty dostępny jest z wkładką MoFi MasterTracker.

 

IZOLOWANY SILNIK

Izolowany silnik synchroniczny prądu zmiennego o prędkości 300 RPM zapewnia precyzję i energię w muzyce. Wykonane z Delrinu® koło pasowe posiada wgłębienia dla prędkości 33 1/3 oraz 45 obrotów na minutę. Większość wibracji jest eliminowana przez elastyczne zawieszenie, izolując talerz gramofonu od zakłóceń.

 

RAMIĘ GRAMOFONOWE STUDIO

Zaprojektowane i wyprodukowane w USA, 10" ramię gramofonowe wykonano z aluminium zapewniając idealną harmonię pomiędzy wytrzymałością a minimalizacją błędu kątowego odczytu, pozwalając usłyszeć tylko to co zapisano na płycie. Umożliwia ustawienie nacisku, azymutu, VTA oraz anti-skatingu.

 

WARSTWOWA BUDOWA PLINTY

StudioDeck wykorzystuję plintę zbudowaną z MDF łączoną z aluminiowymi płytami, zapewniającymi lepszą stabilność, większą masę oraz minimalizację wpływu obudowy na pracę pozostałych elementów gramofonu.

 

ANTYWIBRACYJNE STOPY HRS

Jakiekolwiek wibracje igły które nie pochodzą z rowka na płycie są zniekształceniami które zamazują prawidłowy obraz muzyki. Opracowane z zespołem Harmonic Resolution Systems, światowym liderem w tłumieniu wibracji w systemach a/v, specjalne stopy izolują nasz gramofon od zewnętrznych wibracji.

 

19 MM TALERZ Z DELRINU®

Delrin® jest polimerem następnej generacji opracowanym przez koncern chemiczny Dupont. W świecie audio ważna jest dla nas jego struktura krystaliczna, przypominająca właściwości płyty winylowej, będąc idealnym materiałem na talerz który odprowadza wibracje trzymając je z dala od igły.

 

ODWRÓCONE ŁOŻYSKO

Nasze odwrócone łożysko zostało zaprojektowane z myślą o wyjątkowo cichej, precyzyjnej pracy. Wykonane ze stali nierdzewnej, brązu oraz teflonu - materiałów często spotykanych w dużo droższych konstrukcjach zapewnia lata wysokiej jakości odtwarzania.

 

WKŁADKA MOFI MASTERTRACKER

Topowy model wkładek MoFi, wykorzystuje ulepszony generator z cewkami z miedzi POCC. Obudowa wykonana z aluminium lotniczego.

SPECYFIKACJA GRAMOFONU

Silnik:
Synchroniczny AC 300 RPM

Prędkości:
33 1/3 oraz 45 obrotów / minutę

Talerz:
Wykonany z Delrinu®, masa 1.75 kg

Wow & Flutter:
0.017% – 0.025%

Stosunek sygnału do szumu:
72 dB

Zużycie prądu:
< 5W

Wymiary:
50,0 x 13,5 x 36,5 cm

Waga:
8.70 kg


SPECYFIKACJA RAMIENIA

Typ:
ramię proste o długości 10"

Overhang:
18 mm

Offset Angle:
22.8˚ (+/- 2˚ do ustawienia)

Masa efektywna:
35 g

Zalecana waga wkładki:
5 g – 10 g

SPECYFIKACJA WKŁADKI

Typ: Moving Magnet (MM)

Szlif: Micro Linear 0.12 x 0.12 mil

Wspornik: Aluminiowy

Zakres pracy: 20 - 25 000 Hz

Separacja kanałów: 28 dB (1 kHz)

Nacisk: 1.6-2.0 g (1.8 g rekomendowane)

Zalecane obciążenie: 47 kΩ

Poziom wyjściowy: 4.0 mV

Równowaga kanałów: 1.0 dB (1 kHz)

Kąt odczytu: 20 stopni

Osłona igły: Tak