Argentum 6000

System kolumn głośnikowych 5.0
  • Cena netto: 2 438,21 zł / szt. 2 999,00 zł / szt.

ARGENTUM 6000 to system głośnikowy 5.0, spełniający wymagania zaawansowanych miłośników kina domowego i stereofonii. W skład systemu wchodzą: dwa potężne głośniki przednie FRONT, płaskie głośniki tylne (z możliwością zawieszenia na ścianie) REAR oraz kompaktowy głośnik średniotonowy BASE.

Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu wykonane są z płyt MDF i pokryte laminatem w kolorze czarnym. Polipropylenowe membrany powlekane tytanem stosowane w głośnikach niskośredniotonowych i jedwabne kopułki wysokotonowe, a także perfekcyjnie zestrojone zwrotnice, gwarantują: szczegółowy, dynamiczny, pozbawiony zniekształceń dźwięk. Inżynierowie firmy położyli szczególny nacisk na homogeniczność brzmienia i na perfekcyjne zharmonizowanie wszystkich elementów kolumny mających na nie wpływ. To właśnie pozwala miłośnikom dobrego dźwięku zanurzyć się w pięknym i naturalistycznym, trójwymiarowym dźwięku.

Umieszczenia dużego głośnika niskotonowego na bocznej ściance frontów, pozwoliło uzyskać znacznie potężniejsze brzmienia niż mogłaby sugerować wielkość obudowy. I co najważniejsze. Te wszystkie zalety systemu udało się uzyskać przy zachowaniu akceptowalnej ceny, pozwalającej zachować środki na kupno wielu nowych płyt BD z ukochanymi filmami i koncertami.

Zalety i właściwości

- we frontach zastosowano głośnik niskotonowy z membraną ze wzmocnionego polipropylenu, gwarantujący generowanie zwartego, mocnego i głębokiego basu. Otwór bass reflex na tylnej ściance.

- w głośnikach niskośredniotonowych zastosowano membrany z polipropylenu powlekanego tytanem, dzięki czemu zakres średnich tonów prezentowany jest z dużą szczegółowością, czystością i z minimalnymi zniekształceniami.

- do wytwarzania dźwięków w zakresie wysokotonowym zastosowano ekstremalnie lekką kopułkę z jedwabiu, zoptymalizowaną do reprodukcji muzyki w szerokim kącie.

- aluminiowe cewki w przetwornikach zapewniają precyzję działania i wysoką wytrzymałość na przeciążenia.

- zaawansowane zwrotnice zbudowane są z wielu elementów linearyzujących brzmienie kolumny i polepszających jej pracę.

- pasmo przenoszenia sięgające 35 kHz pozwala na swobodne odtwarzanie formatów o wysokiej gęstości zapisu.

- we frontach, przednia ścianka ma grubość 22 mm i wykończona jest na wysoki połysk. Pozostałe ścianki obudowy mają 19mm grubości. Wewnątrz zastosowano liczne wzmocnienia.

- łatwa do wysterowania impedancja pozwalająca podłączyć kolumny do wielu amplitunerów A/V

- atrakcyjne wykończenie pasujące wizualnie do wielu nowoczesnych mebli

- płaskie kolumny tylne posiadają uchwyt do montażu na ścianie.

- pozłacane terminale głośnikowe akceptujące gołe przewody i wtyki bananowe.

- możliwość montażu szpilek w kolumnach frontowych – izolacja od podłoża. Minimalizacja wpływu pracy kolumn na inne urządzenia.

ARGENTUM 6000 FRONT REAR BASE
Konstrukcja 3-drożna 2-drożna 2-drożna
Rodzaj obudowy Bass reflex (tył) zamknięta zamknięta
Moc ciągła/muzyczna (W) 140/200 60/90 100/150
Pasmo przenoszenia (Hz) 30-35000 60-35000 50-35000
Efektywność (dB/1W/1m) 87 85 87
Impedancja (Ω) 4 4 4
Wysokotonowy / materiał kopułki Ø 25 mm / jedwab Ø 25 mm / jedwab Ø 25 mm / jedwab
Niskośredniotonowymateriał membrany 2x155 mm / polipropylen powlekany tytanem 155 mm / polipropylen powlekany tytanem 2x155 mm / polipropylen powlekany tytanem
Niskotonowy materiał membrany 220 mm / polipropylen
Wymiary (WxSxG w cm) 105 x 18.5 x 31.2 27.5 x 16.5 x 12 16.5 x 43.8 x 20.8
Wykończenie Czarny; biały Czarny; biały Czarny; biały
Podstawa pod FRONT – wymiary (WxSxG w cm) 2.6 x 24.5 x 31.8