PMC FACT 8 White

Dzięki fenomenalnym korzyściom płynącym z zaawansowanej technologii linii transmisyjnej ATL™ , podłogowa kolumna głośnikowa fact.8 wytwarza majestatyczną moc i skalę, które są w stanie wypełnić pomieszczenia średniego i dużego rozmiaru budząc zachwyt dynamicznym dźwiękiem.

  • Cena netto: 43 901,63 zł / para 53 999,00 zł / para

Dzięki fenomenalnym korzyściom płynącym z zaawansowanej technologii linii transmisyjnej ATL™ , podłogowa kolumna głośnikowa fact.8 wytwarza majestatyczną moc i skalę, które są w stanie wypełnić pomieszczenia średniego i dużego rozmiaru budząc zachwyt dynamicznym dźwiękiem.

Całość dopełniają dwa bliźniacze głośniki basowe i głośnik wysokotonowy ultra wysokiej rozdzielczości linii fact, które tworzą wszechogarniający, żywy obraz dźwiękowy, docierający do wszystkich słuchaczy.

Te precyzyjne głośniki najwyższej próby są idealnie zintegrowane z wysoce wyrafinowaną siecią zwrotnicy 24dB na oktawę i, w połączeniu z wyjątkowo stabilną obudową ATL™ , tworzą one całkowicie naturalny i wyrafinowany balans, z zawieszonymi w przestrzeni, nieomal namacalnymi partiami wokalnymi.

Wszystko jest kwestią szczegółów
Fact detaleWielu wybitnych malarzy z wzbraniało się przed wypróbowaniem swoich sił w rzeźbie, ponieważ forma może być oglądana z wielu kątów, co niesie za sobą wiele dylematów. W wypadku kolumn linii fact®, każdy aspekt i każdy element zostały harmonijnie połączone, aby stworzyć całość, która jest w sposób oczywisty prawidłowa. Połączenie miłych w dotyku powierzchni, teksturowanej tkaniny, luksusowego drewna i ręcznie polerowanego błyszczącego chromu tworzy wrażenie solidności i jest świadectwem dobrego smaku.

Prosta czynność zdejmowania i zakładania maskownicy staje się przyjemnością. Niewidoczne magnesy ziem rzadkich schowane w obudowie delikatnie przyciągają maskownicę na jej miejsce. Gdy jednostki głośników są widoczne, ścianka przednia – ascetyczna i wolna od zazwyczaj na niej obecnych punktów mocowania maskownicy, doskonale wpisuje się w dizajnerski etos linii fact®.

Obudowy
ObudowyAby stworzyć doskonałą obudowę - taką, która zachwyca zarówno oko jak i ucho, konieczne jest partnerstwo pomiędzy innowacyjną, kontrolowaną komputerowo obróbką maszynową i intymną wiedzą tradycyjnego rzemiosła i materiałoznawstwa.

Strukturalna integralność i dokładność są najważniejszymi elementami podczas tworzenia obudowy kolumny głośnikowej, a w wypadku linii fact®, każdy z elementów został wnikliwie przeanalizowany, aby polepszyć osiągi. Będąca integralną częścią budowy zaawansowana linia transmisyjna (ATL) stworzona jest z precyzyjnie obrobionych paneli, z których niektóre mają 18 mm grubości, które pokryte są fornirem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, co gwarantuje im stabilność i długą żywotność.

Dokładność połączeń wraz z najnowocześniejszymi środkami wiążącymi tworzą homogeniczną, niezawodną strukturę, która działa jako idealna, nieruchoma platforma dla jednostek głośników, zapewniająca czysty, niezabarwiony dźwięk.

Płaty najlepszych fornirów na świecie, wszystkie pozyskiwane z lasów uprawianych w sposób zrównoważony, są ręcznie selekcjonowane i dopasowywane, aby przód każdej z kolumn wyglądał jak lustrzane odbicie. Wykończone są one delikatnym lakierem, aby nadać im nieskazitelny, pełen głębi, olśniewający wygląd, który świetnie dopełni zarówno nowoczesny jak i klasyczny wystrój wnętrza.

Przejmij kontrolę

Kontrola Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów: czy te kolumny dobrze się zintegrują z moim pomieszczeniem odsłuchowym?

W wypadku linii fact® problemy wynikające z łączenia elektroniki, przewodów różnych producentów i przede wszystkim z akustyki pomieszczenia znajdują wreszcie swoje rozwiązanie. Nasz zespół projektowy opracował eleganckie i efektywne rozwiązanie tych wcześniej nierozwiązywalnych problemów.

Na solidnym, szczotkowanym panelu tylnym z anodyzowanego aluminium znajdują się przełączniki klasy audiofilskiej, umożliwiające wyregulowanie pasma przenoszenia basowych i wysokich częstotliwości kolumny. Te dokładne ustawienia zapewnią doskonały balans dźwiękowy w każdym pomieszczeniu i z różnorodną kombinacją urządzeń źródłowych.

Zaciski głośnikowe fact ® Ag
ZaciskiDla kolumn linii fact zostały stworzone specjalne zaciski głośnikowe. Z myślą o całkowitej transparentności dźwięku, zaciski głośnikowe fact® Ag pokryte czystym srebrem zapewniają idealne połączenie dla wtyków 4-mm lub złączy widełkowych i zapewniają one perfekcyjny transfer sygnału z przewodu do głośnika - zaciski fact® Ag to idealne połączenie dla muzyki.

Zwrotnice - ukryta perfekcja

ZwrotniceCelem zwrotnicy jest podzielenie sygnału przychodzącego ze wzmacniacza na częstotliwości najbardziej odpowiednie dla każdej jednostki głośnikowej kolumny, co jest kluczowym elementem konstrukcyjnym, wymagającym najwyższej precyzji. Wszystkie konstrukcje linii fact® wyposażone są w ekstremalnie dokładne i wyrafinowane zwrotnice, które posiadają strome filtry 24 db na oktawę. Ich podstawą jest płyta z włókna szklanego klasy wojskowej, wycięta w charakterystycznym dla linii fact® kształcie rombu, poniżej której poprowadzone są ultra grube ścieżki miedziane optymalizujące nieograniczone dostarczanie prądu.

Zostały wyselekcjonowane jedynie podzespoły, które przeszły intensywne odsłuchowe testy porównawcze i nawet ich orientacja montażowa została starannie przeanalizowana, aby wykluczyć wszelkie interakcje elektromagnetyczne, które mogłyby mieć negatywny wpływ na transmisję sygnału. To holistyczne podejście, w którym wszystkie elementy konstrukcyjne są traktowane z taką samą uwagą, jest znakiem rozpoznawczym doskonałości konstrukcyjnej linii fact ®. Gwarantuje to perfekcyjne zarządzanie mocą i ultra niskie zniekształcenie - oba z tych czynników mają zasadnicze znaczenie w uzyskiwaniu wyjątkowej klarowności i szerokiej, trójwymiarowej sceny dźwiękowej, którymi można się rozkoszować na szerokim obszarze odsłuchowym.

Linia życia poszczególnego podzespołu

KomponentyPodczas konstruowania zwrotnicy fact® została najpierw obliczona wartość kondensatorów, a następnie wybrany został najlepiej brzmiący egzemplarz, wybrany spośród modeli wielu producentów.

Po jego odebraniu od producenta, każdy z kondensatorów jest testowany, aby upewnić się, że spełnia on wymagane specyfikacje, a protokół wykonanych pomiarów zostaje archiwizowany. W każdej parze kolumn głośnikowych stosowane są kondensatory o identycznych specyfikacjach, dzięki czemu ich charakterystyki są nieodróżnialne.

Kondensatory są następnie ręcznie lutowane, spajane i mocowane na płycie obwodów zwrotnicy klasy militarnej, która jest następnie również indywidualnie sprawdzana i testowana. Zwrotnica może następnie zostać przekazana do instalacji, jednakże po zaaprobowaniu jej charakterystyki osiągowej dokonanej na podstawie krytycznych testów odsłuchowych, jak i dokładnych skomputeryzowanych pomiarów.

Nie chodzi jednak wyłącznie o kondensatory i zwrotnice; każdy poszczególny element kolumn głośnikowych linii fact® poddawany jest tym samym rygorystycznym procedurom testowym, dzięki czemu każda z naszych kolumn jest dokładną repliką naszego modelu referencyjnego.

Przetworniki

Od niemal dwudziestu lat firma PMC produkuje jednostki głośnikowe dla najbardziej analitycznych i krytycznych klientów profesjonalnych, dla których jakość i niezawodność stanowią najwyższą wartość. Linia fact® podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, wdrażając intensywny proces badawczy i konstrukcyjny, którego wynikiem jest jeszcze wyższy standard osiągów.

Dzięki standaryzacji zarówno jednostek sopranowych, jak i basowych, każdy model linii fact® jest nie tylko spójny wizualnie, lecz również ma taki sam charakter akustyczny, dzięki czemu linia ta jest idealna dla instalacji high-end surround, jak i mulit-room, gdzie różne modele mogą zostać wybrane dla określonych lokalizacji i ról.

Wiele z najlżejszych, najmocniejszych i najtrwalszych substancji znanych nauce występuje w naturze, będąc owocem trwającego tysiąclecia procesu doskonalenia. I właśnie z tych bogatych zasobów firma PMC wybrała materiały, które dopełniają najnowocześniejsze technologie high-tec zastosowane w naszych najnowszych jednostkach głośnikowych. Wynikiem tej unikatowej kombinacji jest wspaniały, niezabarwiony i naturalny dźwięk.

Głośnik basowy
Głośnik basowyWykonana ręcznie jednostka basowa linii fact® jest potężnym graczem, wyróżniającym się nowoopracowaną, supersztywną, a jednocześnie lekką kopułką, która świetnie się sprawdza zarówno w wypadku dynamicznych skoków membrany, jak i subtelności muzycznych niuansów. Połączenie tego głośnika z zaawansowaną linią transmisyjną (ATL™) marki PMC tworzy świetnie zbalansowany i głęboki bas na wszystkich poziomach głośności oraz niezwykle żywe, a jednocześnie delikatne dźwięki średnich zakresów, dzięki czemu wokal staje się nieomal namacalny. Zostaniesz wbity w fotel przez atakujące uderzenia perkusji i będziesz jednocześnie w stanie nieomal poczuć oddech twojego ulubionego piosenkarza.

Głośnik wysokotonowy
TweeterNasz nowoopracowany głośnik wysokotonowy high-tech SONOMEX TM z miękką kopułką tworzy wyjątkowo jedwabiste, delikatne dźwięki wysokich częstotliwości, które są znakiem rozpoznawczym kolumn głośnikowych linii fact®. Ponieważ tworzy on nieomal holograficzną scenę dźwiękową, która obejmuje szeroki obszar, ten wyraziście ukształtowany głośnik sprawia, że znalezienie idealnego miejsca dla kolumny w pomieszczeniu staje się błahostką.

Zamiast ograniczać optymalne obrazowanie do małego zakątka, w wypadku linii fact® wyjątkowo żywa i trójwymiarowa prezentacja stereofoniczna może być słyszana przez wielu słuchaczy zarówno w wypadku systemów stereofonicznych, jak i surround.