Verismo

Wkładka gramofonowa
  • Cena netto: 23 577,24 zł / szt. 29 000,00 zł / szt.

Seria najwyższej klasy wkładek Ortofon Exclusives została poszerzona o nowy model - MC Verismo.

Wkładki Ortofon Exclusives są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych wkładek z ruchomą cewką na rynku, a my nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem serii Exclusives, aby zaoferować miłośnikom muzyki jeszcze więcej możliwości doświadczenia najwyższej jakości, precyzji, uderzenia i dynamiki, jakie niesie ze sobą referencyjna wkładka klasy high-end.

MC Verismo został opracowany w oparciu o naszą rozległą wiedzę na temat właściwości wibracyjnych, różnych kształtów i właściwości materiałów, jak również kompetencji w zakresie magnetyzmu, konstrukcji mechanicznych i technologii. Ten nowy produkt klasy state-of-the-art, reprezentujący liczne ideały projektowe Ortofona, jest prawdziwym przykładem najwyższego stopnia wydajności możliwego do osiągnięcia we współczesnej technologii odtwarzania analogowego. MC Verismo bez wątpienia zapewni dźwięk, którego po prostu trzeba doświadczyć.

 

Historia kryjąca się za nazwą

Nazwa Verismo pochodzi od włoskiego "vero", co oznacza "prawdziwy" i jest włoskim określeniem "realizmu". Versimo to postromantyczny gatunek operowy, który wywodzi się z włoskiego ruchu literackiego z przełomu XIX i XX wieku. Tradycja operowa weryzmu jest związana z włoskimi kompozytorami, takimi jak Pietro Mascagni, Ruggero Leoncavallo, Umberto Giordano, Francesco Cilea i Giacomo Puccini, którzy dążyli do przedstawiania świata z większym realizmem.

W Ortofonie, naszym nadrzędnym celem jest ciągłe podnoszenie poprzeczki w zakresie prawdziwej, wiernej i dokładnej reprodukcji nagranego dźwięku. Jest nim zapewnienie najwyższej jakości doznań muzycznych poprzez połączenie innowacji i wiedzy technicznej, tworząc unikalną wartość dla wszystkich słuchaczy poprzez umożliwienie im odkrycia prawdziwych wewnętrznych emocji muzyki.

 

Elementy wzornictwa i wysokiej klasy materiały

Obudowa wkładki Verismo wykonana jest z tytanu przy użyciu techniki SLM (Selective Laser Melting), pionierskiej dla Ortofona. Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału, z którego wykonano obudowę, umożliwiając uzyskanie niezwykle wysokiego tłumienia wewnętrznego. MC Verismo wykorzystuje diament Replicant 100 firmy Ortofon. Ten rysik typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, która jest jak najbardziej zbliżona do oryginalnego rysika tnącego. Zapewnia to najdokładniejszą reprodukcję, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres częstotliwości. Dodanie solidnego wspornika Diamond zapewnia najlepszy możliwy interfejs pomiędzy trzpieniem i armaturą, dzięki jego twardości i krystalicznej strukturze. Udoskonalenia wynikające z zastosowania wspornika Diamond na nowo określiły granice reprodukcji analogowej, prezentując większą ilość wewnętrznych detali, subtelności i głębi jak nigdy dotąd.

 

Wydajność z szerokim zakresem kompatybilności

W MC Verismo kontakt wkładki z ramieniem tonalnym odbywa się poprzez trzy ściśle określone punkty styku, umieszczone na górnej stronie wkładki. Oznacza to, że mechaniczna integracja wkładki i ramienia ramienia jest zawsze absolutnie doskonała, co skutkuje znacznym i zapierającym dech w piersiach wzrostem dynamiki, rozdzielczości i bogactwa detali. Dzięki zoptymalizowanej wadze i umiarkowanej sztywności, MC Verismo jest kompatybilny z większością współczesnych ramion gramofonowych..

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz, 5cm/sek. 0,2 mV
Balans przy 1 kHz 0,5 dB
Separacja kanałów przy 1 kHz 25 dB
Separacja kanałów przy 15 kHz 20 dB
Pasmo przenoszenia +2 dB/- 1 dB 20-20.000 Hz
Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) 80 µm
Dynamiczna zgodność boczna 13 µm/mN
Typ igły Specjalny, polerowany trzpień Ortofon Replicant 100 na wsporniku diamentowym
Promień końcówki igły r/R 5/100 µm
Zalecana siła śledzenia 2,6 g (26 mN)
Kąt nachylenia igły 23°
Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC 0,7 kOhm
   
Zalecana impedancja obciążenia 10 Ohm
Zalecana pojemność cyklu ładunkowego 150-300 pF
Materiał drutu cewki Aucurum, pozłacany, miedź beztlenowa 6NX
Materiał korpusu wkładki SLM Titanium
Kolor wkładu Syrenrny
Waga kartridża 9,5 g