Szablon Kalibracyjny

Szablon do kalibracji wkładki Ortofon
  • Cena netto: 25,20 zł / szt. 31,00 zł / szt.

Szablon do kalibracji wkładki Ortofon


Podczas kalibracji wkładki pod kątem styczności za pomocą wzornika należy pamiętać, że próbujesz wyrównać wspornik (a tym samym igłę), a nie sam korpus wkładu. Nie ma gwarancji, że wspornik jest idealnie wyrównany w korpusie wkładki, więc proste wyrównanie korpusu wkładki nie zawsze da pożądany rezultat.


Wiele korpusów wkładek ma ponadto nierównoległe boki, co sprawia, że ustawienie korpusu wkładki zgodnie z liniami styczności na mierniku jest praktycznie niemożliwe.
Wzornik to plastikowy szablon, na którym nadrukowano zerowy punkt (punkty) i linie styczności, względem których należy ustawić wkładkę. Szablon nakłada się na szpindel gramofonu (umożliwia to wywiercony w szablonie otwór wielkości szpindla) i ustawia się go na talerzu.


Wkładka musi zostać wyregulowana, aż wspornik będzie równoległy do zestawu linii. Powinno to zostać osiągnięte dla obu wskazanych punktów (dalszego i bliższego osi talerza). Gdy oś wzdłużna wkładki jest równoległa do linii poziomych, błąd śledzenia będzie minimalny.