MC Cadenza Red

Wkładka gramofonowa
  • Cena netto: 4 552,03 zł / szt. 5 599,00 zł / szt.

 

Charakter brzmienia Cadenza Red jest swobodny, jednorodny i umiarkowanie dynamiczny oraz charakteryzuje się dużą przestrzenią i głębią w obrazie stereo.

Model Cadenza Red stosuje igłę Nude Fine Line z cylindrycznym aluminiowym wspornikiem. Promień końcówki trzpienia pomiarowego wynosi r/R 8/40 µm.

Cewki są wykonane z czystego srebra 6NX (99,9999%).

Ulepszony proces nawijania twornika zapewnia lepszy balans kanału.Wkładki serii Cadenza

W firmie Ortofon nie ustajemy w opracowywaniu najnowszych technologii mogących znaleźć zastosowanie w naszych produktach i wciąż przesuwamy granice możliwości tych już istniejących. Tym samym zapewniamy naszym produktom najwyższy poziom jakości i wydajności. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee wyznaczyły standardy na rynku i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Mimo to Ortofon zdecydował się na opracowanie nowej serii zawierającej jeszcze ambitniejsze rozwiązania.

Dzięki wdrożeniu kobaltowo-żelaznych nabiegunników, nowemu ulepszonemu procesowi nawijania na twornik, zastosowaniu w modelach wytłaczanej aluminiowej obudowy, a także innym modyfikacjom, byliśmy w stanie odkryć nowe możliwości odczytu analogowych informacji. Zdecydowaliśmy się również na stworzenie jak najbardziej kompletnej gamy wkładek, co zaowocowało opracowaniem modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, dzięki czemu odpowiedzieliśmy najpełniej na oczekiwania naszych klientów - pasjonatów płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza ma swoją indywidualną ekspresję dźwiękową, a wszystkie pięć modeli razem stanowi całość złożoną z pięciu klasycznych wariacji:

  • MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych mikrorowkowych płyt winylowych
  • MC Cadenza Red dostarcza otwarty, dynamiczny dźwięk niepozbawiony ciepła
  • MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i wydobywa więcej detali
  • MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej szczegółów i rozdzielczości, jednakże w bardzo zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla poszczególnych elementów
  • MC Cadenza Black jest najlepsza ze wszystkich, podąża za rytmem z wyjątkową rozdzielczością i zapewnia dokładny wgląd w każde nagranie

 

Cadenza

Kadencja (słowo pochodzące z włoskiego „Cadenza”) to ta część koncertu na instrument solowy i orkiestrę, w którym orkiestra przestaje grać, pozostawiając twórczą swobodę soliście bez ścisłych ram czasowych. Kadencja może być wcześniej rozpisana lub całkowicie improwizowana. To zazwyczaj najbardziej skomplikowana i wirtuozerska partia instrumentu solowego w trakcie całego utworu. Po zakończeniu kadencji powraca orkiestra by zakończyć pierwszą część koncertu.

W XIX wieku już sami kompozytorzy zaczęli w całości komponować kadencje. W wypadku niektórych utworów, które skomponowane zostały z myślą o improwizowanej kadencji, zaczęto dodawać gotowe, aby solista mógł zawczasu dobrze je przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane przez solistów, że z czasem stały się częścią integralną utworu.

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/sec 0,45 mV
Balans kanału < 1,5 dB
Separacja kanału przy 1 kHz > 23 dB
Separacja kanału przy 15 kHz > 15 dB
Zakres częstotliwości przy -3 dB 20 Hz - 50 kHz
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz - +3/-1
Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) 80 μm
Podatność dynamiczna 12 μm/mN
Typ igły Nude Fine Line na aluminiowym wsporniku
Promień końcówki igły r/R 8/40
Zakres siły śledzenia 2,2-2,7 g (22-27 mN)
Zalecana siła śledzenia 2,5 g (25 mN)
Kąt nachylenia igły 20º
Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC 5 Ohm
Zalecana impedancja cyklu ładunkowego 50-500 Ohm
Materiał korpusu wkładki Stal nierdzewna, aluminium
Kolor wkładki Red/Black
Masa wkładki 10,7 g

*) Typowa wartość