MC Anna Diamond

Wkładka gramofonowa
  • Cena netto: 36 584,55 zł / szt. 44 999,00 zł / szt.

 

MC Anna Diamond to wkładka gramofonowa typu MC najwyższej klasy wchodząca w skład serii Ortofon Exclusives

Jak wskazuje sama nazwa modelu, MC Anna Diamond posiada diamentowy wspornik, który w połączeniu z Ortofon Replicant 100 diamond gwarantuje niebywałą przejrzystość, i prędkość - najwyższą jakość dźwięku. Ten produkt to istne dzieło sztuki marki Ortofon, które zawiera w sobie całą kwintesencję technologii analogowej.

• Korpus i obudowa wkładki wykonano z tytanu technologią laserowej synteryzacji.
• Do produkcji elementów systemu magnetycznego wykorzystano stopy żalaza i kobaltu o najwyżej jakości.
Zaawansowany system tłumienia zapewnia całkowitą eliminację drgań.
The Ortofon Replicant 100 diamond, ultra cienka igła z niewiarygodnie dużą powierzchnią kontaktową zapewnia wrażenia z odtwarzania dźwięku jakim żaden model aktualnie znajdujący się na rynku nie jest w stanie dorównać.
Wspornik Diamond cantilever zastosowany w MC Anna Diamond okazał się zmianą paradygmatów technologii analogowej. Ulepszenia zastosowane przy Diamond cantilever zredefiniowały dotychczasowe granice reprodukcji dźwięku, wydobywając z dźwięku każdy do tej pory ukryty szczegół, delikatność, oraz bezkresną głębię.Najwyższej jakości materiały i zalety technologii

Model MC Anna Diamond to większa kontrola nad wibracjami, co jest możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi tłumienia o szerokim zasięgu. Rozszerzając twornik poza cewki, może on łączyć się bezpośrednio z gumowymi amortyzatorami, które przekładają małą ciężką platynową tarczę. Zapewnia to bardziej spójny ruch, a tym samym lepszą perspektywę stereo i przejściowe nakreślenie.

Zoptymalizowana geometria systemu magnesów w połączeniu z dobranymi materiałami, takimi jak neodym i żelazo z kobaltem, zapewnia niespotykaną spójność gęstości strumienia w szczelinie powietrznej systemu. Ze względu na wyższą zawartość materiału aktywnego wewnątrz układu magnetycznego natężenie pola magnetycznego jest bardziej równomierne, co pozwala każdej cewce wychwycić identyczną gęstość strumienia niezależnie od jej położenia. Z tego powodu dynamika i liniowość impulsów są perfekcyjnie zachowane.

Impedancja wyjściowa 6 ohm oraz napięcie wyjściowe 0.2 mV sprawiają, że MC Anna Diamond idealnie współgra z większością przedwzmacniaczny gramofonowych MC i transformatorami, m.in. transformator Ortofon ST-80 SE MC Wkładka pasuje do ciężkich ramion gramofonowych o wysokiej precyzji z łożyskiem przegubowym. MC Anna Diamond zapewnia brzmienie muzyki bez kompromisów. Ortofon oferuje piękno równowagi przykładając ogromną uwagę do mikro i makro dynamiki dźwięku.

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/sec 0.2 mV
Balans kanałów 1 kHz 0.5 dB
Separacja kanału przy 1 kHz 25 dB
Separacja kanału przy 15 kHz 22 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz +/- 1.5 dB
Zdolność trackingu przy 315Hz przy zalecanej sile nacisku igły 80 µm
Zgodność dynamiczna, boczna 9 µm/mN
Rodzaj igły Specjalnie polerowany Replikant Ortofon Nude 100 na igle wykonanej z boronu
Rozmiar promienia końcówki igły r/R 5/100 µm
Zalecana siła nacisku igły 2.6 g (26 mN)
Kąt nachylenia igły 2,3 g (23 mN)
Kąt nachylenia igły 23º
Impedancja wew., rezystancja DC 6 Ohm
Zalecana impedancja ładunku > 10 Ohm
Korpus wkładki SLM Titanium
Kolor wkładki Black/Silver
Waga wkładki 16 gram