Paris MK V

Gramofon

„Dałem się porwać chwili i pomyślałem: ten odtwarzacz wymiata! Rzeczywiście, Oracle Paris odtwarzał muzykę charakteryzującą się szybkim tempem z wyraźną swobodą, bez zniekształceń czasowych, które sprawiają, że inne odtwarzacze wydają się powolne, momentami wręcz zamulone i bełkotliwe.”

Art Dudley, Stereophile, Oct 2011

O Paris Mk V

Podczas konstruowania nowego gramofonu Mk V uznaliśmy, że niezwykle istotne jest zachowanie oryginalnego designu gramofonu Paris. Cała reszta została natomiast całkowicie przeprojektowana! Koncepcje konstrukcji mechanicznej Oracle są zawsze ściśle powiązane z nakładaniem się różnych materiałów oddziałujących w obrębie tego samego zespołu, co zapewnia optymalne kontrolowanie wibracji i rezonansów. W gramofonie Paris Mk V zastosowano tę właśnie filozofię budowy. W porównaniu z gramofonem Delphi Mk VI, który ma bardzo wyrafinowane pełne zawieszenie sprężynowe i układ stabilizatora mikrowibracji, zawieszenie Paris jest z jednej strony wydajne, z drugiej zaś znacznie prostsze. Został on całkowicie przeprojektowany na bazie wniosków, które zostały wyciągnięte podczas konstruowania Delphi Mk VI. Talerz i ramię są zamontowane na częściowo pływającym chassis za pomocą zawieszenia wykonanego z prętów z włókna szklanego i pierścieni z sorbotanu. Kombinacja tych materiałów przyczynia się do niemalże wyeliminowania dostępu niepożądanych wibracji do częściowo pływającego chassis, w którym współoddziałują na siebie talerz, ramię i wkładka gramofonowa.

Ramię gramofonu Paris, dostępne opcjonalnie, wyposażone jest w system tłumienia mikrowibracji opracowany przez Oracle, mający na celu wyeliminowania niepożądanych rezonansów i wibracji generowanych w obrębie samego ramienia z powodu interakcji igły z płytą. Połączenie wydajności zawieszenia z systemem kontroli wibracji zapewnia prawdziwą izolację od środowiska zewnętrznego, umożliwiając igle uzyskanie najdokładniejszych informacji z rowka płyty. Paris jest gramofonem napędzanym paskiem i ma niskonapięciowy synchroniczny silnik AC. Elektronika napędowa gramofonu Paris ma bardzo precyzyjny obwód oscylatora, który tworzy idealny sygnał fali sinusoidalnej do zasilania silnika, zapewniając wysoką dokładność obrotową i optymalną stabilność prędkości. System ten izoluje również elektronikę napędową od zanieczyszczeń i wahań napięcia sieciowego. Powyższe cechy w połączeniu z wyborem materiałów są istotą tego gramofonu wysokich osiągów, przyczyniając się do niesamowitej reprodukcji muzyki przez gramofon Paris.

„Jestem pewien, że sam talerz gramofonu Basis waży prawie tyle samo, co cały gramofon Paris, a to jednak Paris był w stanie wypełnić pokój ciężkim, solidnym i co istotniejsze, muzycznie pochłaniającym, czystym dźwiękiem, wywołującym dreszcze przechodzące wzdłuż kręgosłupa prawdopodobnie u każdego słuchacza poddanego dźwiękom pochodzącym z kombinacji tego ramienia i gramofonu”

Tom Lyle, EnjoyTheMusic.com, February 2012

Wersje kolorystyczne

Możesz mieć swój Oracle Paris Mk V w jakimkolwiek kolorze.

Artyści Oracle są gotowi zastosować wybrany przez ciebie kolor na gramofonie Paris Mk V! Na jednym ze zdjęć poniżej przedstawiona jest wyjątkowa edycja specjalna Triumph TR6 Paris Mk V 1973, stworzona specjalnie dla klienta, który chciał uczcić swoją emeryturę poprzez dopasowanie koloru do swojego ukochanego Triumph TR6, który kupił zaraz po ukończeniu studiów. Oracle może również spersonalizować kolorystycznie twój przedwzmacniacz gramofonowy Paris PH200, CD250 i DAC250! Porozmawiaj ze sprzedawcą o tych niestandardowych możliwościach!

 

Napęd:Silnik synchroniczny AC , napędzany paskiem, zasilacz zewnętrzny.
Talerz:Dwuczęściowy talerz składający się z aluminiowej piasty, na której osadzony jest talerz akrylowy.
Wymiary plinty:(SxGxW) 19,5 x 15 x 5 stóp.
Wysokość mierzona na górze ramienia wynosi 5"; wysokość wynosi 6" z zainstalowaną pokrywą antykurzową.
Wybór prędkości:Dwa przyciski dla 33 i 45 obr/min, regulowane przy użyciu potencjometra.
System zawieszenia:Regulowany, semi-pływające sub-chassis na dwuprętowym systemie zawieszenia wykonanym z włókna szklanego, odsprzężonego sorbotanem.
Specyfikacja montowania ramienia:Maksymalna akceptowalna długość od środka do osi ramienia: 228 mm.
* Ramię ma jako podstawę strukturę ramienia karbonowego Project 9CC . Oracle Audio opracowało silikonowe urządzenie tłumiące wibracje dla tego ramienia, które znacząco poprawia jego osiągi. Zestaw tłumiący Project 9cc jest oferowany opcjonalnie dla każdego posiadacza ramienia Project 9cc!
Zasilanie:100 / 120 / 230 V @ 50 / 60 Hz
Masa gramofonu:7 Kg (15 funtów)
Zasilanie:24 do 28 VDC / 500ma ( standardowa konfiguracja )

*Nasz opcjonalny zasilacz Turbo Power Supply MkII jest gorąco polecany dla uzyskania maksymalnego poziomu osiągów!