Origine MKII

Gramofon

O Origine MkII

Nowy gramofon Origine został stworzony z myślą o jednym celu – zaspokojeniu zapotrzebowania na niedrogi i trwały gramofon wysokiej jakości marki Oracle Audio! Podobnie jak w przypadku innych naszych produktów, gramofon Origine jest w 100% zaprojektowany, wykonany i zmontowany w naszej fabryce w Kanadzie. Chociaż Origine jest urządzeniem podstawowej linii naszych produktów, zachowuje on oczywiście wysokie standardy doskonałości, których można i należy oczekiwać od Oracle Audio!

Jego obrys przypomina kształtem nasz flagowy gramofon Delphi, z systemem stóp wywodzącym się z naszych odtwarzaczy CD oraz z talerzem odziedziczonym po gramofonie Paris. Origine ma wszelkie cechy charakterystyczne dla urządzeń marki Oracle. Jest wyposażony w dwu-tulejowy uchwyt szpindla, który jest bezpośrednim potomkiem głównego łożyska Delphi, które po ponad 30 latach nadal świetnie się sprawdza! Origine jest wyposażony w zewnętrzny synchroniczny silnik AC, który napędza talerz za pomocą paska wokół jego obwodu. Dwustopniowy koło pasowe Origine umożliwia odtwarzanie przy 33 1/3 i 45 obr./min.

Gramofon jest wyposażony w nowe ramię Origine oraz z opcjonalnie w Ortofon MC-1 Turbo lub bez niego oraz wkładkę gramofonowa z ruchomą cewką o wysokiej wydajności. To ramię „unipivot” zostało sprytnie zaprojektowane z obrotowym punktem kontaktowym ustawionym na tej samej płaszczyźnie co punkt kontaktu z igłą płyty oraz z przeciwwagą dla dodatkowej stabilności podczas odczytu rowków. Zgodność wkładki gramofonowej lub „sprężystość” zespołu wspornika / zawieszenia silnika odgrywa istotną rolę w ramionach typu unipivot. Rozwiązujemy ten problem, stosując ciężarek z ruchomym ramieniem, który nazwaliśmy „oliwką”, co pozwala zmieniać efektywną masę ramienia. Ta regulacja pozwala lepiej dopasować efektywną masę, umożliwiając w ten sposób korzystanie z bardzo szerokiej gamy wkładek gramofonowych. Ramię Origine posiada wewnętrzne okablowanie marki Cardas Audio!

Głęboko wierzymy, że ten nasz nowy gramofon ekscytuje cię tak bardzo jak nas!

Wersje kolorystyczne i wykończenia

Plinta gramofonu Oracle Origine jest wyposażona w akrylową wkładkę w kolorze twojego wyboru. Możliwe jest dodanie do cokołu maksymalnie dwóch kolejnych wkładek, co daje łącznie trzy, które możesz nabyć w momencie zamawiania Origine, lub później, gdyż są one łatwe do zainstalowania.

 

Opcjonalny moduł świetlny LED

Opcjonalny moduł świetlny LED świeci światłem prosto w przezroczyste wkładki plinty, a nie w pomieszczenie dźwiękowe. Jest umieszczony za i pod plintą i nie wymaga kolejnego przewodu zasilającego: sprytnie przechwytuje przewód zasilający Origine, aby następnie połączyć go z silnikiem. Ściemniacz pozwala na całkowite wyłączenie lub maksymalną moc wyjściową.