Nuvistor Set

Zestaw lamp Nuvistor

Zestaw ten zawiera cztery wyselekcjonowane Nuvistory, które dzięki swoim właściwościom gwarantują doskonałą interakcję i audiofilski dźwięk. Dzięki naszemu ekskluzywnemu kontraktowi, możemy teraz zaoferować najlepsze Nuvistory w zestawach.

Lampy Nuvistor zostały wynalezione przez RCA w latach 50-tych w celu rozwiązania wielu niedociągnięć konwencjonalnych lamp. W przeciwieństwie do nich, lampy Nuvistor oferują bardzo wysoką niezawodność, niską mikrofonię, niski poziom szumów, spójność z partii na partię, niewielkie rozmiary, stosunkowo niski pobór mocy i świetne parametry techniczne. Lampa wykonana jest w całości z metalu i ceramiki. Produkcja Nuvistorów wymaga specjalistycznych urządzeń.

Nuvistory są jednymi z najbardziej wydajnych lamp małosygnałowych. Wyniki testów żywotności wskazują, że awaryjność partii na 1.000 godzin dla 7586 (typ stosowany w MF) wynosi zaledwie 0,475% na poziomie zaufania 95% do 10.000 godzin.

Niestety, w momencie gdy zaczęto poszukiwać zastosowań dla lamp Nuvistor, wynaleziono tranzystor i to był koniec epoki Nuvistorów.

W ten oto sposób tak genialna lampa jak Nuvistor nigdy tak naprawdę nie pojawiła się w sprzęcie audio...aż do początku lat 90-tych, kiedy firma Musical Fidelity stworzyła pierwszą z przełomowych serii Nu-Vista. Te legendarne, limitowane produkty wyprzedały się w przeciągu kilku miesięcy. Dziś, trzydzieści lat później, osiągają bardzo wysokie ceny z drugiej ręki ze względu na swój piękny dźwięk, jakość wykonania i długowieczność.