M8s-500s Black

Końcówka mocy
  • Cena netto: 15 446,34 zł / szt. 18 999,00 zł / szt.M8s-500s

M8s-500s otrzymał znakomite recenzje i entuzjastyczne przyjęcie od doświadczonych audiofilów. Kombinacja wysokiej mocy i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych okazała się być zniewalającym połączeniem. Niektórzy klienci nie mają miejsca na dwa duże monobloki i niekoniecznie potrzebują aż tak dużej mocy. To właśnie dla nich zaprojektowalismy M8s-500s. W połączeniu z przedwzmacniaczem M8 otrzymujemy system wzmacniający zdolny do reprodukcji dźwięku na najwyższym poziomie.

Konstrukcja i budowa

M8s-500s jest w pełni zbalansowanym wzmacniaczem stereofonicznym o mocy 500Wpc, która jest niemal dwukrotnie większa przy 4ohm. M8s-500s został zaprojektowany z myślą o bardzo niskich zniekształceniach, poniżej .001% dla 1kz i poniżej .005% dla 20kHz. Nawet przy absurdalnym poziomie 50kHz zniekształcenia wynoszą zaledwie 0.02% i wzrastają do około 0.06% przy jeszcze bardziej nierozsądnej wartości 100kHz. Mogą to być pomiary dla częstotliwości nigdy nie spotykanych w prawdziwym świecie, ale udowadniają one, że M8s-500s wykazują się znacznie mniejszymi zniekształceniami niż konkurencyjne konstrukcje.Podobnie jak M8-700m, M8s-500s charakteryzuje się bardzo niskim poziomem szumu. Połączenie ogromnych rezerw mocy, niskich zniekształceń i niskiego poziomu szumów przyczynia się do jego bezwysiłkowego działania. Dostarcza wszystko od delikatnych detali do potężnego dynamicznego uderzenia z niewiarygodną szybkością i precyzją.

Niezależnie od stylu słuchanej muzyki, M8s-500s serwuje ją w postaci przestrzennej sceny dźwiękowej z wyjątkowym realizmem.

Jego moc i równowaga oznaczają, że M8s-500s może napędzić praktycznie każdy głośnik jaki wybierzesz. Jest to oczywiście idealny partner, zarówno wizualnie jak i brzmieniowo, dla naszego przedwzmacniacza M8.

Osiągi
Moc wyjściowa

500 W na kanał przy 8Ω (27 dBW)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (+noise) <0.007% typical
Stosunek sygnału do szumu >120dB 'A' ważone
Pasmo przenoszenia +0, –1dB, 10Hz to 80kHz
Wejścia
RCA

1x RCA Phono Line Level

XLR 1x poziom liniowy XLR zbalansowany
Trigger in

3.5mm (1/8”) jack mono ±4.5 to ±15V DC

Wyjścia
RCA

1x Phono Line Level (wyjście pętli)

XLR 1x poziom liniowy XLR zbalansowany (wyjście pętli)
Trigger out

1x Trigger output 3.5mm (⅛”) jack mono 12V DC

Ogólne
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 440 x 160 x 460mm
Waga (spakowany/rozpakowany) 34.5 kg / 29 kg

Seria M8 - maksymalna wydajność przy minimalnych kosztach

Podstawowym założeniem projektowym dla serii M8 było osiągnięcie maksymalnej wydajności przy minimalnych kosztach. Aby to osiągnąć, zbadaliśmy w jaki sposób koszty są alokowane pomiędzy grupami komponentów, które składają się na wzmacniacz, a mianowicie:

• Elementy elektroniczne, takie jak rezystory, kondensatory, tranzystory, transformatory, itp.
• Radiatory (dla wzmacniaczy mocy)
• Panele czołowe
• Ogólna obróbka metaluPodzespoły elektroniczne

Komponenty elektroniczne są stosunkowo tanie. Najwyższej jakości komponenty komercyjne są obfite i łatwo dostępne po konkurencyjnych cenach. Możesz dostać wiele z nich za kilkadziesiąt funtów. Z tego powodu, jakość obwodu nie jest określana przez ilość lub jakość komponentów, ale przez umiejętności, z jakimi są one używane. Innymi słowy, to projekt układu i rozmieszczenie płytek drukowanych są kluczowe dla wydajności. W drogim wzmacniaczu komponenty elektroniczne stanowią nieistotną część całkowitego kosztu.

Radiatory

Chociaż są niezbędne, radiatory nie wnoszą nic do jakości dźwięku. Mimo, że są kosztowne, ich wielkość i koszt powinny być bezpośrednio związane z mocą. Jeśli zastosowano proste wytłoczki, koszty są wprost proporcjonalne do mocy. Gdy tylko wkroczymy w sferę wymyślnych, wykonywanych na zamówienie radiatorów, koszty stają się nieproporcjonalnie duże - bez żadnego wkładu w jakość dźwięku.

Panele przednie

Panele przednie to zupełnie inna sprawa. Nie wnoszą one nic do brzmienia i mogą kosztować fortunę. Obróbka mechaniczna i wykończenie są bardzo drogie.

Ogólna obróbka metalu

Ogólne koszty metaloplastyki są koncepcyjnie podobne do kosztów radiatorów i paneli przednich.

Jeśli przeanalizujemy, na co idą pieniądze, to okaże się, że wszystkie drogie, high-endowe wzmacniacze mają co najmniej 98% swoich kosztów w panelach przednich, metaloplastyce i radiatorach.Panele czołowe wyglądają szykownie, niektóre z nich są do bólu techniczne ale większość z nich jest kunsztownie wykończona. Lubimy fantazyjną metaloplastykę jak każdy inny, ale jest ona niewiarygodnie droga. Pytanie, które sobie zadajemy to: Czy którekolwiek z tych drogich wykończeń wnosi cokolwiek do jakości dźwięku? Odpowiedź brzmi: Nie, nie wnosi.

W przypadku zdecydowanej większości high-endowych wzmacniaczy, to co kupujesz to fantazyjnie wyglądająca metaloplastyka (można powiedzieć, że prawie biżuteria). Wzmacniacz może być pięknie zaprojektowany i wykończony. Może zrobić wrażenie na twoich znajomych. Ale tak naprawdę jest to tylko na pokaz, który nie ma żadnego wpływu na prawdziwe osiągi urządzenia.My w Musical Fidelity wierzymy, że powodem dla którego seria M8 istnieje jest oferowanie najwyższej jakości, najnowocześniejszych osiągów w rozsądnej cenie. Aby to osiągnąć, metaloplastyka, panele przednie i radiatory są czysto funkcjonalne.

1. Panele przednie to ładnie wykończone płaty aluminium wykonane na zamówienie. Nie ma w nich nic przesadnego. To po prostu dobrze wykonane, funkcjonalne, atrakcyjne panele przy minimalnym nakładzie kosztów.
2. Radiatory również wykonane są na zamówienie. Są ładnie i estetycznie wykończone, ale bez przesadnego wzornictwa czy kosztownych wykończeń powierzchni. Są czysto funkcjonalne.
3. Podobnie jak w przypadku paneli przednich i radiatorów, cała metaloplastyka została zaprojektowana głównie z myślą o funkcjonalności.
4. Urządzenia linii M8 są niemal purytańskie w swoim wzornictwie ale wysoce zaangażowane w dostarczanie ponadprzeciętnej wydajności oraz bezkompromisowej jakości dźwięku swoim właścicielom.