M6sR DAC Silver

Przetwornik cyfrowo-analogowy

M6sR DAC

M6sR DAC to bardzo wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy o częstotliwości 32/768kHz z funkcją upsamplingu/reclockingu. Posiada 7 wejść: 3 x Coax, 3 x Optical i 1 x USB. Obsługuje wszystkie prędkości transmisji danych do 32bit 384kHz, DSD 64/128 (DoP) oraz do DSD 256 (natywne). Wszystkie wejścia są upsamplowane do 32/768.

W przypadku zaktualizowanej wersji przetwornika M6SR DAC, dokonano aktualizacji, która zapewnia natywną obsługę DSD z możliwością odtwarzania za pomocą sterownika ASIO. Wejście USB micro B zostało unowocześnione do standardowego portu USB B, co było jedną z najbardziej pożądanych zmian w starym M6s DAC. Ponadto urządzenie jest w pełni przetestowane i certyfikowane przez Roon. Najwyższe standardy produkcyjne i jakościowe zostały osiągnięte poprzez całkowite przestawienie produkcji na Made in EU!

Rozważania techniczne

Specyfikacja techniczna i zdumiewające osiągi audio zostały zachowane w porównaniu do poprzedniej wersji M6sDAC. Dzięki przeniesieniu produkcji do krajów Unii Europejskiej, nowy przetwornik M6sR DAC może być produkowany z mniejszymi tolerancjami, a jego żywotność i jakość wykonania są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Oto co mieliśmy do powiedzenia na temat oryginalnego M6s DAC:

M6S DAC charakteryzuje się niewiarygodnie niskimi zniekształceniami, 0.0004% przy 20kHz...zapiera to dech w piersiach. Separacja stereofoniczna jest lepsza niż 120dB. Współczynnik szumów jest lepszy niż 119dB w dół.... muzyka jest prezentowana na czarnym aksamitnym tle. Liniowość jest lepsza niż 110dB. Urządzenie wyróżnia się w każdym obszarze technicznym.

Stały/zmienny, single ended/zbalansowany stopień wyjściowy wyposażono w najnowocześniejsze komponenty i układy, które zapewniają znakomite parametry techniczne i brzmieniowe oraz wyjątkową charakterystykę przenoszenia obciążeń i bezbłędnie poradzą sobie z każdą kombinacją kabla/długości kabla/elektroniki.

Wzmacniacz słuchawkowy charakteryzuje się tą samą filozofią projektowania i wykonania.

Rzeczy, które się liczą: dźwięk

Natychmiastowe wrażenie dźwiękowe z M6S DAC jest pełne wdzięku i przejrzystości... jest jak wrażenie komunikacji z artystami, które jest hipnotyczne i zniewalające. Jest muzycznie zintegrowany: cały dźwięk jest słodki i czysty; wysokie tony są całkowicie pozbawione ziarna i przyjemnie szerokie. Dół pasma brzmi bezkreśnie z wyczuwalną dynamiką basu i szybkim atakiem/odejściem. Szerokość sceny dźwiękowej, jak można się spodziewać po lepszej niż 120dB separacji, jest znakomita: z boku na bok, rozmieszczenie źródeł, namacalne poczucie miejsca nagrania, które umieszcza wykonawców w holograficznej przestrzeni w czasie rzeczywistym.

M6sR DAC w skrócie

• 32bit 768kHz
• True Upsampling/Reclocking DAC z DSD
• Natywna obsługa DSD
• Zmodernizowany sterownik ASIO i nowy FW
• Przetestowany przez Roon
• 7 wejść
• Bardzo wydajny wzmacniacz słuchawkowy
• Pojedyncze i zbalansowane wyjścia stałe/zmienne
• Wyprodukowany w UE

DAC

Układ DAC

32-bitowy Hyperstream II

Całkowity skorelowany jitter <12 picoseconds peak to peak
Liniowość <±0.1dB down to -96dB
Pasmo przenoszenia <2Hz do 90kHz typically, -3dB (częstotliwość próbkowania na wejściu 192 kHz)
Separacja kanałów

>105dB 20Hz do 20kHz

Stosunek sygnału do szumu >120dB “A”- ważone
Współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD) <0.0012% 10Hz do 20kHz
Wejścia cyfrowe
Koaksjalne 3x aż do 24bit/192 kHz (PCM)
Optyczne 3x aż do 24bit/96 kHz (PCM)
USB 1x USB B Audio Class 2; do 32bit/384kHz (PCM), DSD64/128 (DoP) i DSD256 (natywny)
Wyjścia analogowe
RCA

1 para z poziomem liniowym, stałe

XLR 1 para o poziomie liniowym, stała
Impedancja wejściowa

47Ω

Wyjście przy poziomie 0dBFS

Wyjście RCA - 2,2V R.M.S. nominalnie (RCA) 4,4V R.M.S. (XLR)

Wyjście słuchawkowe

1 x 6,3 mm jack regulowane

Wzmacniacz słuchawkowy
Moc 1,5W / kanał przy 32 Ω
Output devices 2 na kanał
Impedancja wyjściowa 40Ω Odpowiednie dla słuchawek 10-600Ω
Współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD) <0.005% typical 20Hz do 20kHz
Stosunek sygnału do szumu >115dB “A”ważone
Pasmo przenoszenia

+0, -1dB 20Hz to 50kHz

Ogólne
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 440 x 100 x 380mm
Zasilanie 230V/115V Ustawiane wewnętrznie lub 100V opcjonalnie
Max. Zużycie 20Wat
Waga 6,9 kg (10,3 kg w opakowaniu zbiorczym)

Linię M6 została zaprojektowana tak, by stała się sercem domowej rozrywki, łącząc moc, wydajność i przyszłościowe funkcje w pięknie zbudowanych komponentach, które będą nas cieszyć przez lata. Seria obejmuje odtwarzacz CD, DAC, wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy, a każdy z tych produktów jest pełen innowacji - umożliwiając dostarczenie tego co najlepsze zarówno z tradycyjnych płyt jak i nowoczesnych strumieni cyfrowych. Bez względu na styl i źródło muzyki, które kochasz, seria M6 jest gotowa zaserwować Ci ją bezbłędnie. Wyjątkowe talenty soniczne M6 idą w parze z najwyższej jakości wykonaniem i wykończeniem: to high-endowe hi-fi, z którego będziesz dumny - a wszystko to w przystępnej cenie.