MoFi SourcePoint 10

SourcePoint 10 został zaprojektowany jak "cost-no-object", kompletny od podstaw, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku i wartość.

 

  • 10-calowy przetwornik koncentryczny

  • 1,25-calowa miękka kopułka wysokotonowa o szerokim zwoju

  • 2-drożna wentylowana skrzynka

  • Okleina z prawdziwego drewna Satin Walnut lub Satin Black Ash

  • 5-drożne gniazda połączeniowe

  • Magnetyczne maskownice

10-CALOWY PRZETWORNIK KONCENTRYCZNY. DWA PRZETWORNIKI. JEDEN GŁOS. 

POpracowany na zamówienie przez Andrew Jonesa w ciągu 18 miesięcy badań i rozwoju, całkowicie nowy 10-calowy przetwornik Concentric zapewnia oszałamiającą czystość i głębokie uderzenie basu. 10-calowa membrana z masy papierowej ma prawie 2,5x większą powierzchnię niż typowy 6,5-calowy przetwornik basowy i prawie nie musi się poruszać, aby wytworzyć duży i dynamiczny dźwięk. Utrzymuje to spójny falowód wokół głośnika wysokotonowego dla najbardziej spójnego dźwięku, z najmniejszą ilością zniekształceń i bez poświęcania basu.  Centralnie w obrębie głośnika basowego umieszczono 1,25-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, o szerokim obwodzie i dużej średnicy cewki. Głośnik wysokotonowy charakteryzuje się dużą mocą i minimalną kompresją termiczną, dzięki czemu może pracować przy częstotliwości 1,6 kHz i zapewniać płynną odpowiedź poza 30 kHz. Oba przetworniki pracują razem jako jeden, tworząc dźwięk, który jest czysty i potężny.

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI KONSTRUKCJA OBUDOWY. USZTYWNIONA DLA PRZEJRZYSTOŚCI.

Duży głośnik niskotonowy wymaga dużej obudowy, która nie będzie dodawać rezonansów. SourcePoint 10 wykorzystuje grube panele MDF i obszerne wewnętrzne usztywnienia.  Góra, dół i boki to 1-calowa płyta MDF pokryta piękną okleiną z prawdziwego drewna. Fasetowana przednia przegroda to 2-calowa płyta MDF wykończona gładką, satynową powłoką w kolorze czarnym. Dwa wewnętrzne stężenia łączą górę, boki i dół, aby dodatkowo wzmocnić obudowę.

 

ŁATWY DO WYSTEROWANIA Z ELEKTRONIKĄ, KTÓRĄ KOCHASZ.

Przy czułości 91dB, SourcePoint 10 mogą być napędzane już przy 30 watach mocy. Impedancja nominalna 8 omów i minimalna impedancja 6,4 omów oznacza, że są one przyjazne dla wzmacniacza.  Niezależnie od tego czy preferujesz lampy czy tranzystory, Twój wzmacniacz będzie dobrze współpracował z tymi głośnikami.

 

WIELOPŁASZCZYZNOWA PRZEGRODA O GRUBOŚCI 2 CALI. 

Przednia przegroda jest punktem startowym dla przetwornika głośnika. Musi być mocna i wolna od odbić dźwięku. SoucePoint 10 wykorzystuje rzeźbioną przegrodę z wieloma fasetami, aby wyeliminować dyfrakcję. Wszystko co słyszysz to płynna i równomierna reakcja przetwornika, a nie dźwięk obudowy.

 

ŁATWE W UŻYCIU MASKOWNICE MAGNETYCZNE.

Szybko i łatwo można sprawić, że głośniki SourcePoint będą bardziej dyskretne do swobodnego słuchania. Maskownice owinięte tkaniną mocowane są magnetycznie i są idealnie dopasowane do formy, aby zachować profil wyróżniającej się wielopłaszczyznowej przegrody.  Aby uzyskać najwyższą wydajność, zalecamy zdejmowanie maskownic podczas słuchania.

 

OKLEINY Z PRAWDZIWEGO DREWNA KLASY MEBLOWEJ.

Możesz wybrać ciepło i bogactwo Satin Walnut lub profesjonalny wygląd Satin Black Ash. SourcePoint 10 wykorzystuje okleinę z prawdziwego drewna klasy meblowej, która jest dopasowana do lustrzanych wzorów słojów na obu głośnikach. SourcePoints 10 posiada unikalne połączenie nowoczesnego i klasycznego stylu, który pasuje do wielu różnych wnętrz.

NAPĘDZANY, ABY OSIĄGNĄĆ NIESAMOWITĄ WYDAJNOŚĆ

Sercem głośnika SourcePoint 10 jest innowacyjny system wysokostrumieniowych magnesów neodymowych Twin-Drive. Nie wystarczy po prostu zoptymalizować odpowiedź częstotliwościową głośnika niskotonowego i wysokotonowego. Krytycznie ważne jest również zminimalizowanie zniekształceń w strukturze silnika jednostki napędowej. Jeśli silnik posiada zniekształcenia, będzie generował nowe częstotliwości poza oryginalnym sygnałem. Bardzo świadomie podeszliśmy do konstrukcji silnika, aby zredukować te zniekształcenia. System Twin-Drive tworzy w pełni symetryczne pole magnetyczne, eliminując modulację strumienia dla uzyskania wyjątkowo niskich zniekształceń intermodulacyjnych (IMD). To osiągnięcie techniczne jest ważną częścią tego, dlaczego SourcePoint 10 brzmi tak czysto i dokładnie. Nie, nie zasili on twojego podróżującego w czasie DeLoreana, ale zapewni wydajność, której szukałeś.

 

Pasmo przenoszenia 42Hz-30kHz
Impedancja nominalna 8 Ohm, minimum 6.2 Ohm
Czułość 91dB/2.83V/1m
Moc ciągła (Watt RMS) 175
Czułość (2,83 V @ 1 m) 96dB
Częstotliwość zwrotnicy 30W
Maksymalna moc wejściowa 200W
Wymiary (WxHxD)

114,5" x 22,5" x 16,6" z maskownicą  (368 x 572 x 422)

14,5" x 22,5" x 16" bez maskownicy (368 x 572 x 406)

Waga 46,2 lb / 21kg każda