MoFi Electronics StudioDeck+

Świetny gramofon na start przygody z czarną płytą. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

Świetny gramofon na start przygody z czarną płytą. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Gramofon analogowy StudioDeck nie tylko świetnie wygląda, ale również zawiera wiele rozwiązań spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach.

10 calowe, dłuższe niż standardowe ramię gramofonowe pozwala na uzyskanie mniejszych zniekształceń podczas odtwarzania, a tłumiona rurka zapobiega wpływowi rezonansów na pracę wkładki.

Ramię pozwala na dokładna regulację ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Całość uzupełniają nóżki wykonane z Delrinu™ oraz gumy.

Gramofon z tej oferty dostępny jest z wkładką MoFi StudioTracker.

 

IZOLOWANY SILNIK

Izolowany silnik synchroniczny prądu zmiennego o prędkości 300 RPM zapewnia precyzję i energię w muzyce. Wykonane z Delrinu® koło pasowe posiada wgłębienia dla prędkości 33 1/3 oraz 45 obrotów na minutę. Większość wibracji jest eliminowana przez elastyczne zawieszenie, izolując talerz gramofonu od zakłóceń.

 

RAMIĘ GRAMOFONOWE STUDIO

Zaprojektowane i wyprodukowane w USA, 10" ramię gramofonowe wykonano z aluminium zapewniając idealną harmonię pomiędzy wytrzymałością a minimalizacją błędu kątowego odczytu, pozwalając usłyszeć tylko to co zapisano na płycie. Umożliwia ustawienie nacisku, azymutu, VTA oraz anti-skatingu.

 

WARSTWOWA BUDOWA PLINTY

StudioDeck wykorzystuję plintę zbudowaną z MDF łączoną z aluminiowymi płytami, zapewniającymi lepszą stabilność, większą masę oraz minimalizację wpływu obudowy na pracę pozostałych elementów gramofonu.

 

ANTYWIBRACYJNE STOPY HRS

Jakiekolwiek wibracje igły które nie pochodzą z rowka na płycie są zniekształceniami które zamazują prawidłowy obraz muzyki. Opracowane z zespołem Harmonic Resolution Systems, światowym liderem w tłumieniu wibracji w systemach a/v, specjalne stopy izolują nasz gramofon od zewnętrznych wibracji.

 

19 MM TALERZ Z DELRINU®

Delrin® jest polimerem następnej generacji opracowanym przez koncern chemiczny Dupont. W świecie audio ważna jest dla nas jego struktura krystaliczna, przypominająca właściwości płyty winylowej, będąc idealnym materiałem na talerz który odprowadza wibracje trzymając je z dala od igły.

 

ODWRÓCONE ŁOŻYSKO

Nasze odwrócone łożysko zostało zaprojektowane z myślą o wyjątkowo cichej, precyzyjnej pracy. Wykonane ze stali nierdzewnej, brązu oraz teflonu - materiałów często spotykanych w dużo droższych konstrukcjach zapewnia lata wysokiej jakości odtwarzania.

 

WKŁADKA MOFI STUDIOTRACKER

Podstawowy model wkładki MoFi. Zaawansowany generator z podwójnym magnesem oraz toroidalną cewką. Obudowa wykonana z tlumiącego polimeru.

SPECYFIKACJA GRAMOFONU

Silnik: Synchroniczny AC 300 RPM
Prędkości: 33 1/3 oraz 45 obrotów / minutę
Talerz: Wykonany z Delrinu®, masa 1.75 kg
Wow & Flutter: 0.017% – 0.025%
Stosunek sygnału do szumu: 72 dB
Zużycie prądu: < 5W
Wymiary: 50,0 x 13,5 x 36,5 cm
Waga: 8.70 kg

SPECYFIKACJA RAMIENIA

Typ: ramię proste o długości 10"
Overhang: 18 mm
Offset Angle: 22.8˚ (+/- 2˚ do ustawienia)
Masa efektywna: 35 g
Zalecana waga wkładki: 5 g – 10 g

SPECYFIKACJA WKŁADKI

Typ: Moving Magnet (MM)
Szlif: Eliptyczny 0.3 x 0.7 mil
Wspornik: Aluminiowy
Zakres pracy: 20 - 20 000 Hz
Separacja kanałów: 27 dB (1 kHz)
Nacisk: 1.6-2.0 g (1.8 g rekomendowane)
Zalecane obciążenie: 47 kΩ
Poziom wyjściowy: 4.5 mV
Równowaga kanałów: 1.5 dB (1 kHz)
Kąt odczytu: 20 stopni
Osłona igły: Tak