ICS-SYS-208

Instalacyjny subwoofer sufitowy

Większość z nas spotkało się już z głośnikami sufitowymi, np. w różnych przestrzeniach publicznych i zauważyło fakt, że generalnie nie radzą sobie one zbyt dobrze z odtwarzaniem niskich częstotliwości. Przy niewielkich poziomach głośności, pracując cicho w „w tle” brzmią płasko, blado i po prostu słabo. Umieszczony w strategicznym miejscu subwoofer sufitowy może współpracować z wieloma parami głośników, całkowicie zmieniając brzmienie całości i zdecydowanie poprawiając jakość reprodukowanego dźwięku.

Subwoofery sufitowe świetnie sprawdzają się w instalacjach kina domowego, a także w małych pokojach odsłuchowych, gdzie mogą towarzyszyć wysokiej klasy monitorom pozostając niewidocznymi.

Systemy subwooferów sufitowych ICS JL Audio, są w pełni godne przynależności do ekskluzywnej serii Fathom®. Charakteryzują się wyjątkowym odtwarzaniem najniższych częstotliwości, wysoką dynamiką i bardzo dobrą jakością dźwięku. Posiadają wszystkie funkcjami przetwarzania sygnału i technologie spotykane w ich tradycyjnych stacjonarnych odpowiednikach. Każdy system Fathom® ICS składa się z jednej lub dwóch kolumn podtynkowych oraz zewnętrznego wzmacniacza o wymiarach przystosowanych do montażu w „racku”.

W ofercie producenta znajdują się dwa systemy:

• ICS-SYS-108 – jedna kolumna głośnikowa z 8 calowym płaskim przetwornikiem FATHOM® i wzmacniacz zasilający o mocy 300W/6Ω z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O. (mikrofon jako opcja).
• ICS-SYS-208 – dwie kolumny głośnikowe każda z 8 calowym płaskim przetwornikiem FATHOM® i wzmacniacz zasilający o mocy 600W/3Ω z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O. (mikrofon jako opcja).

Do stworzenia sufitowych systemów subwooferowych Fathom® ICS, wykorzystane zostały te same innowacyjne technologie, które zastosowano przy opracowywaniu modeli wolnostojących. Wersje instalacyjne zaprojektowane są tak, by zapewniać doskonałą jakość basów przy niemal nieograniczonej swobodzie umieszczenia.
Systemy „Fathom® ICS” są zaprojektowane tak, aby pasowały do belek stropowych o wymiarach 2 "x 6" lub większych.

Przetworniki wykorzystywane w serii „FATHOM® ICS” zostały skonstruowano w oparciu o technologię Concentric Tube Suspension, zapewniającą zdolność przetworników basowych do bezprecedensowego wychylenia przy zachowaniu niewielkiej głębokości. Rozwiązanie JL Audio wykorzystuje strukturę, która rozciąga się na krawędzi przetwornika podtrzymującą resor dolny który ma wymiary zbliżone do średnicy głośnika. Zawieszenie jest tak solidne, że z łatwością utrzymuje cewkę o bardzo dużej średnicy co umożliwia wstawienie w jej wnętrze magnesu trwałego. Cewka porusza się więc na zewnątrz magnesu, a nie wewnątrz jak to ma miejsce w standardowych rozwiązaniach.

Obudowy kolumn wykonane są ze sklejki brzozowej ciętej CNC i wykorzystują bardzo rozbudowaną strukturę wewnętrzną mającą na celu poprawę sztywności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niskiego profilu całkowitego i minimalnej grubości ścianek. Głośniki wyłożone są od zewnątrz materiałem tłumiącym minimalizującym wpływ drgań obudowy na pobudzanie drgań sufitu.

Konstrukcja 8 calowego przetwornika umożliwia wentylowanie obudowy przez unikalną szczelinę znajdującą się na obrzeżu głośnika, na pierścieniu montażowym.

Wzmacniacze wchodzące w skład systemu pracują w domenie cyfrowej i posiadają rozbudowane korektory graficzne (18 pasmowe) pozwalające na perfekcyjne zintegrowanie subwoofera z pomieszczeniem, a także na doskonałą współpracę z towarzyszącym głównym systemem głośnikowym (system D.A.R.O.).

Obudowy wyposażone są w białą maskownicę którą można malować oraz w zestaw mocujący wykorzystujący drewniane ramy ścienne.