F703 Gloss Black para

Podłogowe kolumny głośnikowe
  • Cena netto: 42 274,80 zł / para 51 998,00 zł / para

Fyne Audio wprowadza do swojej oferty nowe kolumny głośnikowe o oznaczeniu - F703. Jest to kolejny przedstawiciel linii F700, w którym wykorzystano szereg zaawansowanych technologii zastosowanych w modelu F1-10.

Szkocka firma Fyne Audio wprowadza do swojej oferty ekskluzywne kolumny głośnikowe w serii F700. Przeanalizowano wszystkie technologie i rozwiązania techniczne zastosowane we flagowym modelu Fyne Audio F1, stworzono ich odpowiedniki, a te wykorzystano w najnowszych konstrukcjach, których ceny są znacznie przystępniejsze niż cena pierwowzoru.

Ręcznie wykonywane obudowy modeli serii 700 mają kształt zaprojektowany specjalnie z myślą zarówno o uchu jak i o oku. Wygięcie każdej ścianki jest precyzyjnie skalkulowane pod względem minimalizacji powstawania fal stojących, a to pozwala na prześwietlenie każdego szczegółu muzyki. Rozbudowane usztywnienie wewnętrzne wzmacnia neutralność akustyczną obudowy minimalizując jej drgania. Całość wykonana jest z wysokiej jakości sklejki brzozowej o dużej gęstości, a konstrukcja obudów modeli podłogowych oparta jest na zastosowaniu dwóch objętości i podwójnego systemu bass reflex.

W zwrotnicy częstotliwościowej zastosowanej w modelach serii 700 zastosowano wysokiej klasy komponenty: niskostratne cewki indukcyjne, kondensatory ClarityCap, a całość okablowano srebrnymi przewodami firmy Van den Hul®. Każda zwrotnica poddawana jest obróbce kriogenicznej w której głębokie zamrożenie i powolne rozmrożenie łagodzi mikronapięcia powstające w samych komponentach, przewodach i połączeniach lutowniczych. Dzięki temu zmaksymalizowany jest przepływ sygnału co zapewnia większą przejrzystość dźwięku.

W kolumnach zastosowano charakterystyczny dla produktów Fyne Audio port BassTrax Tractrix zapewniający perfekcyjne rozprowadzenie dźwięków basowych generowanych przez tylną stronę membrany. Rozpraszanie w kącie 360 stopni pozwala na swobodniejsze ustawienie kolumn w przestrzeni niż ma to miejsce w przypadku urządzeń wykorzystujących tradycyjne tunele bass reflex. W każdym modelu serii F700 wykorzystano przetwornik IsoFlare™, którego budowa oparta jest na tym który stosowany jest modelu flagowym F1. Membrana niskośredniotonowa wykona jest z włóknistej celulozy, a znajdująca się w jej wnętrzu kopułka wysokotonowa uformowana jest z magnezu, ma średnicę 25mm i napędzana jest magnesem neodymowym. Jej pasmo przenoszenia sięga z łatwością 30kHz. Górne zawieszenie wykonane jest w technologii FyneFlute™ co zapewnia liniową pracę przy dynamicznych fragmentach muzyki, które wymagają ekstremalnie dużych wychyleniach membrany. W modelach podłogowych, punktowe źródło dźwięku, system IsoFlare™, wspierany jest dodatkowym głośnikiem niskotonowym.

Solidna podstawa wykona jest z dwóch płyt o grubości 8mm odseparowanych dużymi aluminiowymi podkładkami które stanowią podstawę dla kolców regulowanych radełkowanymi nakrętkami.

Moc ciągła 125 W
Skuteczność 94dB (2.83 Volt @ 1m)
Zalecana moc wzmacniacza 20- 250 W
Impedancja 8Ω
Pasmo przenoszenia 26 - 26 000 Hz
Typ zwrotnicy bi-wired; filtr 2 rzędu dolnoprzepustowy; filtr 1 rzędu
Częstotliwość podziału zwrotnicy 200Hz i 850 Hz
Głośnik średniotonowy IsoFlare™ - punktowe źródło dźwięku – niskośredniotonowy 250mm, membrana z włóknistej celulozy – zawieszenie zewnętrzne FyneFlute™; tytanowa kopułka wysokotonowa 75mm napędzana magnesem ferrytowym
Gł. niskotonowy 1 x niskotonowy 250mm, membrana wykonana z włóknistej celulozy – zawieszenie zewnętrzne FyneFlute™
Rodzaj 2 ½ drożna, dyfuzor BassTrax™ Tractrix promieniujący w dół, system z dwoma komorami
Wykończenia Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White
Wymiary (S x W x G) 465 x 1176 x 430 mm
Waga 48.6 kg