F-07

Wzmacniacz zintegrowany

Wzmacniacz zintegrowany Esoteric F-07 to urządzenie dual mono na wszystkich etapach wzmocnienia. Od w pełni zbalansowanego, praktycznie pozbawionego szumów, przedwzmacniacza aż końcowego wzmacniacza mocy, kanały są całkowicie od siebie fizycznie odizolowane. Perfekcyjna budowa zapewnia doskonałą separację sygnałów, a przez to wspaniałą, trójwymiarową reprodukcję dźwięku.

ESOTERIC-QVCS

Quad Volume Control System – jedna ze sztandarowych technik wykorzystywana przez Esoteric (QVCS), to precyzyjna regulacja głośności. Pracują w niej, cztery precyzyjne drabinki rezystorów obsługujących niezależnie lewy i prawy kanał, a także dodatnią i ujemną połówkę. System ten pozwala utrzymać doskonałą klarowność dźwięku, perfekcyjną separację kanałów i bardzo dokładną charakterystykę fazową. Wyeliminowana z płyty głównej regulacja głośności pozwoliła uzyskać ekstremalnie krótką ścieżkę sygnałową, wyeliminować pogorszenie jakości dźwięku i uzyskanie wyjątkowo niskiego poziomu zniekształceń.

Panel sterujący znajdujący się na ścianie frontowej wzmacniacza, jest elektronicznie odizolowany od płyty głównej co zapewnia utrzymanie zakłóceń na ekstremalnie niskim poziomie. Precyzyjnie pracujący potencjometr głośności i przełącznik wyboru źródła, wyposażone są w dwa łożyska kulkowe (podobnie jak w przedwzmacniaczu Grandioso) oferując wyjątkowo płynne analogowe działanie pozbawione mechanicznego nalotu. Wszystkie pokrętła znajdujące się na panelu przednim wykonane zostały z jednorodnego aluminium.

Esoteric F-07 posiada przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC również wykonany w konfiguracji dual mono, z niezależnym zasilaniem lewego i prawego kanału. Niezależny wzmacniacz słuchawkowy dzięki wysokiej mocy, potrafi z łatwością wysterować urządzenia o wysokiej impedancji znamionowej.

Regulacja barwy tonów przy dwóch częstotliwościach (63Hz/14kHz w krokach co 0.5dB w zakresie ±12dB ) zbudowana została jako obwody dual mono. Korygowanie przeprowadzane jest niezależnie w obu kanałach (R,L) i równocześnie przy dodatnich i ujemnych połówkach sygnału, co zapewnia całkowity brak negatywnego wpływu regulacji na jakość sygnału źródłowego.

Wzmacniacze mocy

Wzmacniacze mocy realizowane są jako w pełni zbalansowane, fizycznie oddzielone bloki co gwarantuje dynamikę, doskonała separację kanałów i minimalizację zniekształceń. W układzie zasilacza wzmacniacza wykorzystano solidnie wykonany transformotor z rdzeniem o bardzo dużym przekroju i poborze mocy 633VA. Jako kondensatory filtrujące pracują dwa bloki o łącznej pojemności po 40000 µF. Wszystkie połączenia w zasilaczu wykonano przewodami o dużych powierzchniach przekroju.

W obwodzie wyjścia głośnikowego wykorzystano osiem mostków z miedzi OFC o grubości 1mm i przełączniki MOSFET. By zminimalizować impedancję wyjściową wzmacniaczy wyeliminowano z obwodów cewki. Duże tranzystory wyjściowe oferując stałą wydajność prądową na poziomie 15A i 30A mocy chwilowej.

KONSTRUCJA

Wzmacniacz F-07 posiada bardzo sztywną konstrukcję projektowaną w 3D z uwzględnianiem wyeliminowania wszelkich wewnętrznych zakłóceń występujących między blokami wzmacniacza. Zewnętrzne panele i cztery stopki są aluminiowe co zapewnia sztywność całości i minimalizuje wpływ wibracji pochodzących od np. kolumn głośnikowych na pracę wewnętrznych elementów wzmacniacza. Całość waży ponad 27 kg.

Wzmacniacz może być opcjonalnie wyposażony w przetwornik D/A oferujący możliwość dekodowania plików o wysokiej rozdzielczości (DSD 11.2MHz DSD i PCM 384kHz/32-bit).

Właściwości:

  • Wyświetlacz Organic EL – (dwie wielkości napisów Normal/Large)
  • 2 pary wyjść głośnikowych (A/B/ AiB)
  • Niezależna regulacja poziomu wejściowego (±18dB; w krokach co 0.5dB)
  • Regulacja balansu (L/R)
  • Wybór fazy sygnału dla każdego kanału indywidualnie
  • Współpraca z systemem A/V (praca jako końcówka mocy)
  • Wyjście RCA z przedwzmacniacza przełączane między PRE Out i REC Out
  • Aluminiowy pilot zdalnego sterowania
  • Programowana nazwa źródła
  • Funkcje: mute, dimmer, display OFF.