VK-90t Silver

Lampowy wzmacniacz mocy

Brzmienie Muzycznej Prawdy

Wzmacniacz mocy Balanced Audio Technology VK-90t wyposażono w bez bezpiecznikowy układ zabezpieczający, aktywne źródła prądu dla dwóch stopni wzmocnienia, inteligentny układ auto-biasu ze wskaźnikami LED oraz wysokoprądową, w pełni zbalansowaną topologię opartą na triodach i układ pozbawiony sprzężenia zwrotnego. Jego przemysłowy design z okazji 25-lecia uzupełniają nowe, srebrno-złote kondensatory olejowe oraz ultra-przeźroczyste okablowanie wewnętrzne w torze sygnałowym. Wprowadzając VK-90t, BAT zdaje sobie sprawę, że poważni słuchacze oczekują unikalnej technologii, przyjaznej użytkownikowi obsługi i wiernego źródłu brzmienia w sprzęcie klasy high-end. VK-90t, będący odpowiednikiem dwóch wzmacniaczy single-ended na kanał, spełnia te wymagania i nie tylko - i brzmi hipnotyzująco już kilka minut po włączeniu. VK-90t oznacza również brak lamp do podbicia, brak bezpieczników do wymiany, brak pentod imitujących triody i brak prądu stałego w lampowym stopniu wyjściowym. VK-90t jest brzmieniem przyszłości - i muzyczną prawdą.Aktywne, dwustopniowe źródła prądowe dla poprawy liniowości i dokładności.

VK-90t rozszerza zalety aktywnych źródeł prądowych poprzez włączenie ich zarówno do pierwszego jak i drugiego stopnia wzmocnienia obwodu. Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania aktywnych źródeł prądu (zarówno półprzewodnikowych jak i lampowych) w pierwszych dwóch stopniach. W szczególności, liniowość stopni wzmocnienia ulega poprawie; regulacje dla pierwszego i drugiego stopnia wzmocnienia stają się niezależne i łatwiejsze do zoptymalizowania a komponenty aktywnego źródła prądu działają przy niższym poziomie naprężeń, poprawiając niezawodność. Końcowym rezultatem jest imponująca poprawa liniowości, dająca dokładniejsze odwzorowanie sygnału wyjściowego w stosunku do oryginalnego sygnału wejściowego. A to, w gruncie rzeczy, jest miarą każdego wzmacniacza.W pełni symetryczny, całkowicie triodowy układ eliminujący konwencjonalne wady

W świecie oklepanych pentod/tetrodowych konstrukcji i wątłych odpowiedników single-ended, wzmacniacz VK-90t wyróżnia się. Jego konstrukcja jest w pełni symetryczna od początku do końca. Można o nim myśleć jak o dwóch wzmacniaczach single-ended na kanał, z przebiegami zsumowanymi na transformatorze wyjściowym. Ponieważ przez transformator wyjściowy nie przepływa prąd stały, jest to konstrukcja o szerokim paśmie przenoszenia, która redukuje również zniekształcenia w zakresie niskich częstotliwości. Gdy połączy się w pełni symetryczny układ VK-90t z wysokoprądowym, w pełni triodowym bez sprzężenia zwrotnego, z w pełni zbalansowaną topologią, wszystkie wady wzmacniaczy push-pull i single-ended zostają wyeliminowane.

Topologia układu: Symetryczna konstrukcja mostka single-ended
Ścieżka sygnału: Całkowicie triodowy tor sygnałowy od wejścia do wyjścia. Kondensatory olejowe srebrno-złote drugiej generacji. Ultra-przezroczyste interkonekty wewnętrzne drugiej generacji
Łatwość obsługi: Inteligentny automatyczny bias połączony z bezbezpiecznikowym obwodem ochronnym
Global Feedback: Brak
Konstrukcja chassis: Całkowicie aluminiowa konstrukcja z okazji 25-lecia firmy BAT
Konfiguracja: Fabrycznie dostępny jako stereo lub moblock. Wzmacniacz stereofoniczny można łatwo przekształcić w monoblokowy.
Wyjście na kanał przy 8Ω/4Ω (@ mniej niż 3% THD): 75W Stereo / 150W Mono
Pasmo przenoszenia: 7Hz to 200kHz
Impedancja wejściowa (każda faza): Stereo 200 kΩ / Mono 100 kΩ
Czułość wejściowa: 1V
Magazynowanie energii: 600 dżuli
Wzmocnienie: 26 dB
Zużycie mocy: 500VA (w spoczynku) 1000VA (pełna moc)
Lampy: 4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 4 x 6H30
Wymiary: 17" x 8" x 24"
Waga: 88lb