VK-76SE Black

Lampowy wzmacniacz mocy
  • Cena netto: 56 096,75 zł / szt. 68 999,00 zł / szt.

Dźwięk przyszłości - dźwięk muzycznej prawdy

Imponujący VK-76SE wyposażony jest w gruntownie zmodyfikowany zasilacz, bez bezpiecznikowy obwód ochronny, aktywne źródła prądowe dla dwóch stopni wzmocnienia, inteligentny obwód automatycznego biasu z diodami LED oraz wysokoprądową, w pełni triodową, całkowicie zrównoważoną topologię bez sprzężenia zwrotnego. BAT zdaje sobie sprawę z faktu, że poważni słuchacze, gdy rozważają nabycie luksusowego urządzenia klasy high-end, oczekują wyjątkowej technologii, obsługi przyjaznej dla użytkownika i wiernych źródłu właściwości brzmieniowych. VK-76SE jest odpowiednikiem posiadania dwóch wzmacniaczy single-ended na kanał i spełnia z nawiązką te wyśrubowane wymagania – a brzmi hipnotyzująco już kilka minut po podłączeniu. VK-76SE oznacza również, że nie ma konieczności „biasowania” lamp. Brak bezpieczników do wymiany. Brak pentod udających triody. Brak prądu stałego na etapie wyjściowym lampy. VK-76SE to dźwięk przyszłości – i muzycznej prawdy.

 

Aktywne dwustopniowe źródła prądu zapewniają lepszą liniowość i dokładność

VK-76SE poszerza zalety aktywnych źródeł prądu poprzez włączenie pierwszego i drugiego stopnia wzmocnienia konstrukcji obwodu. Istnieje wiele korzyści z zastosowania aktywnych źródeł prądu (zarówno półprzewodnikowych, jak i lampowych) w pierwszych dwóch stopniach VK-76SE. W szczególności poprawie ulega liniowość stopni wzmocnienia; regulacje pierwszego i drugiego stopnia wzmocnienia dokonywane są niezależnie i stają się łatwiejsze do optymalizacji; a aktywne urządzenia źródłowe działają na znacznie niższym poziomie obciążenia, co poprawia ich niezawodność. Ostatecznym rezultatem jest imponująca poprawa w zakresie liniowości, zapewniająca dokładniejsze reprezentację sygnału wejściowego w sygnale wyjściowym. Jest to w istocie miara każdego wzmacniacza.

 

W pełni symetryczny obwód triodowy eliminuje wady konwencjonalnych konstrukcji

W świecie szablonowych konstrukcji pentodowych / tetrodowych i wątłych odpowiedników single-endend, VK-76SE jest czymś wyjątkowym. Jego konstrukcja jest w pełni symetryczna od samego początku do końca. Można myśleć o nim jak o dwóch wzmacniaczach single-ended na kanał, z ich przebiegami sumującymi się na transformatorze wyjściowym. Ponieważ żaden prąd stały nie przepływa przez transformator wyjściowy, ma on naprawdę szerokie pasmo, co pociąga za sobą również redukcję zniekształceń niskich częstotliwości. Gdy łączysz w VK-76SE: w pełni symetryczny obwód z jego wysokoprądową, całkowicie triodową, w pełni zbalansowaną topologią o zerowym sprzężeniu zwrotnym, wszystkie wady wzmacniaczy push-pull i single-ended przestaną istnieć.

Stereo

Number of Channels: 2
Output per channel at 8Ω/4Ω (@less than 3% THD): 75W
Frequency Response: 7Hz to 200kHz
Input Impedance - each phase: 200 kΩ
Input Sensitivity: 1V
Energy Storage: 600 joules
Gain: 26 dB
Power Consumption: 500VA (idle), 1000VA (full power)
Tube Complement: 4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 2 x 6H30
Dimensions: 17" x 8" x 24"
Weight: 90lb

Mono

Number Of Channels: 1
Output per channel at 8Ω/4Ω (@less than 3% THD): 150W
Frequency Response: 7Hz to 200kHz
Input Impedance - each phase: 100 kΩ
Input Sensitivity: 1V
Energy Storage: 600 joules
Gain: 26 dB
Power Consumption: 500VA (idle), 1000VA (full power)
Tube Complement: 4 x 6C33C-B, 6 x 6SN7, 2 x 6H30
Dimensions: 17" x 8" x 24"
Weight: 90lb