VK-255SE Silver

Wzmacniacz mocy

Ciepło lamp, dynamika półprzewodników

Wzmacniacz mocy VK-255SE jest typowym przykładem podejścia Balanced Audio Technology do projektowania obwodów audio. W odróżnieniu od większości wzmacniaczy półprzewodnikowych, wyposażonych w cztery lub więcej stopni wzmocnienia w konfiguracji push-pull z wysokim sprzężeniem zwrotnym, VK-255SE posiada jedynie dwa bloki wzmocnienia o: wysokiej mocy, zerowym sprzężeniu zwrotnym i czysto symetrycznej konstrukcji. Dostępny jako jednostka stereo lub monoblok, VK-255SE charakteryzuje się ciepłem i fakturą cechami typowymi dla najlepszych wzmacniaczy lampowych i potężną dynamiką charakterystyczną dla najlepszych konstrukcji półprzewodnikowych.Solidne 300 W na kanał, doskonała symetria audio

Elegancka ścieżka sygnału w VK-255SE jest zgodna z purystycznym podejściem firmy BAT polegającym na wykorzystaniu zerowego ujemnego sprzężenia zwrotnego w celu uzyskania szerokiego pasma i liniowości obwodu. Cały obwód wzmocnienia składa się jedynie z dwóch bloków i opiera się całkowicie na N-kanałowym tranzystorze MOSFET. Aby zapewnić najwyższą symetrię otrzymanego sygnału, obie strony fali są obsługiwane przez identyczne urządzenia w identycznej konfiguracji obwodu. VK-255SE oferuje moc 300 W na kanał przy obciążeniu czterech omów; wersja monoblokowa podwaja dostarczanie prądu w stosunku do wersji stereo.

Zmodyfikowany zasilacz zapewnia jeszcze doskonalszy dźwięk

Dopełnieniem naturalnej prostoty w pełni zbalansowanej konstrukcji wzmacniacza VK-255SE jest użycie elementów jedynie najwyższej jakości. Udoskonalony zasilacz wyposażony jest w kondensatory olejowe drugiej generacji. Zwiększają one wydajność filtrowania wysokiej jakości, radykalnie obniżają poziom szumów i zapewniają nieskazitelne i wyrafinowane oddanie muzycznej harmonii. Łącząc prędkość i wdzięk z wyjątkową wiernym odtworzenie barwy, tekstury instrumentów i wokalu, wzmacniacz mocy VK-255SE wpisuje się z pewnością siebie w lukę istniejącą pomiędzy wzmacniaczami lampowymi a półprzewodnikowymi. Będzie stanowił solidną podstawę każdego systemu najwyższej jakości.

Output per channel at 8Ω/4Ω 150W / 300W
Conversion to Mono? Factory Only
Output in Mono Configuration 8Ω/4Ω 200W / 400W
Frequency Response 2Hz to 240kHz
THD at full power 0.2%
Input Impedance - stereo version 100 kΩ
Input Impedance - mono version 50 kΩ
Gain (Nominal into 8Ω) 26dB
Tube Complement n/a
Number of Power Cords 1
Remote Control 12V Trigger Input & Output
Power Consumption (Idle/Full Power) 225W/1400W
Dimensions 19" x 6.5" x 16"
Weight 75lb.