Classic 35 Cherry

Podłogowe kolumny głośnikowe

 

Classic 32, następca legendarnego modelu Classic 30, po raz kolejny przesunął granice koncepcji linii CLASSIC.

Wyzwaniem dla najwyższego modelu serii CLASSIC zawsze było poszerzanie granic klasycznego projektowania kolumn. Dzięki modelom Classic 32 i Classic 35 (wersja Glass) po raz kolejny zdefiniowaliśmy te granice i stworzyliśmy konstrukcje, które bez wysiłku reprodukują cały repertuar możliwych stylów muzycznych, gustów i nastrojów - a czynią to z zadziwiającą pewnością siebie i łatwością.

Wytworna obudowa Classic 32 wykonana jest z litej płyty MDF pokrytej okleiną z prawdziwego drewna i posiada liczne wewnętrzne struktury usztywniające, co daje w efekcie bardzo sztywną obudowę. Głośniki wysokotonowy i średniotonowy dzielą większość dostępnej objętości powietrza wewnątrz obudowy, w której ukryty jest dodatkowy głośnik niskotonowy z własną, szczelnie zamkniętą przestrzenią, całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Wszystkie pozostałe przetworniki reprezentują najnowocześniejszą technikę zastosowaną w kolumnach linii CLASSIC. Głośnik średniotonowy wykorzystuje unikalną konstrukcję AUDIO PHYSIC Dual Basket Design, posiada membranę wykonaną z tkanego włókna szklanego oraz Phase Plug zamontowany bezpośrednio na silniku magnetycznym aby pomóc w zarządzaniu ciepłem wewnątrz przetwornika. Dbałość o szczegóły, z jaką wykonano ten przetwornik jest szczególnie ważna, ponieważ ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe w zakresie częstotliwości przez niego pokrywanych, ponieważ ten zakres odpowiada za czytelność ludzkiej mowy. Czystość i naturalność brzmienia tej jednostki napędowej są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.

Silnik magnetyczny głośnika wysokotonowego Classic 32 jest również starannie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalności. Niewielki element otaczający właściwą kopułkę zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tak zwanym sweet spotem będziesz mógł cieszyć się relaksującymi doznaniami muzycznymi.

Pomimo, że linia Classic jest podstawową linią AUDIO PHYSIC'a, konstruujemy te głośniki z taką samą dbałością o szczegóły, jaką przykładamy do naszych modeli z linii REFERENCE. Na przykład, przetworniki Classic 32 nie są przykręcone bezpośrednio do obudowy, ale zamiast tego są zamontowane za pomocą neoprenowych kołków, aby uniknąć przenoszenia mikrodrgań z przetwornika na obudowę i odwrotnie. Ponadto, solidny aluminiowy terminal z tyłu wyposażony jest w zaawansowane zaciski biegunowe z doskonałej linii produktów nextgen™ firmy WBT. Szeroko zakrojone testy odsłuchowe wykazały, że zaciski te, produkowane przez wiodącą w branży niemiecką firmę, są znacznie lepsze sonicznie od produktów konkurencyjnych.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze głośniki zapewniały autentyczne, naturalne i relaksujące wrażenia słuchowe - to, co słyszysz, to nie głośnik, ale po prostu czysta muzyka, a Classic 32 nie jest wyjątkiem. Jeśli preferujesz wersję szklaną to zainteresuj sie wersją Classic 35 - ten sam model, inny styl.CechyDual Basket Design Unikalna konstrukcja DUAL BASKET firmy AUDIO PHYSIC jest prawdziwą przełomową innowacją i najważniejszą częścią technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, które zapobiegają i tłumią niepożądane wibracje już u źródła ich powstawania.

3-drożna konstrukcjaKolumna 3-drożna posiada trzy różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej głośników niskotonowych, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy niskimi i średnimi częstotliwościami jest ustawiona pomiędzy 150Hz a 300Hz, oraz pomiędzy 2,000Hz a 3,000Hz pomiędzy przetwornikiem średniotonowym a wysokotonowym.

 

VCF - opcjonalnie nóżki antywibracyjne Najlepsze nóżki do naszych - i nie tylko - głośników. VCF zapewniają znaczną poprawę jakości dźwięku poprzez redukcję przenoszenia niepożądanych wibracji, jednocześnie chroniąc delikatne powierzchnie. Dostępne również jako VCF Component dla separatorów Hi-Fi oraz jako VCF Cable Supports.

Usztywnienia z pianki ceramicznejPianka ceramiczna jest zaawansowanym technologicznie materiałem używanym do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, mimo że składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, której przetworniki potrzebują do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy zbudować głośniki, które dorównują i znacznie przewyższają konstrukcje o większych gabarytach.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 20-160 W
Impedancja 4Ω
Pasmo przenoszenia 32 Hz - 30 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 202 x 1145 x 340 mm
Waga 31 kg