CLASSIC 3 Cherry para

Podstawkowe kolumny głośnikowe
  • Cena netto: 4 064,23 zł / para 4 999,00 zł / para

Czasami mniej znaczy więcej – pod warunkiem, że jest dobrze zrobione. Zaprojektowaliśmy kolumnę podstawkową CLASSIC 3 bez żadnych kompromisów i zawarliśmy w niewielkiej obudowie wszystkie techniczne subtelności naszej serii CLASSIC.
Audio Physic CLASSIC 3

Classic 3 speakerW CLASSIC 3 wykorzystane są te same przetworniki co w modelu CLASSIC 5. Membranę głośnika niskośredniotonowego wykonano z plecionego włókna szklanego, dzięki czemu jest lekka, bardzo wytrzymała i ma wysoką wewnętrzną stratność, co skutecznie zapobiega zaburzeniom jej pracy i minimalizuje powstawanie zniekształceń. Umiejscowiona w środku membrany nakładka fazowa zmniejsza efekty kompresji, w kluczowym dla brzmienia kolumny zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu napędu głośnika.

Jako przetwornik wysokotonowy pracuje jedwabna kopułka umieszczona w niewielkim wgłębieniu utworzonym w ściance przedniej głośnika. Pozwala to subtelnie i precyzyjnie wyregulować promieniowanie fali akustycznej o długościach odpowiadających częstotliwościom wokół podziału w zwrotnicy. Obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny.

Zwrotnica w modelu CLASSIC 3, podobnie jak w CLASSIC 5, pozbawiona jest laminatu z wytrawionymi ścieżkami. Elementy o audiofilskiej jakości, tworzące zwrotnicę są bezpośrednio ze sobą połączone i solidnie przymocowane do płytki z MDF’u. Taka budowa zwrotnicy jest bardzo rzadko stosowana w małych kolumnach z tego przedziału cenowego.

Jak przystało na głośnik Audio Physic, obudowa CLASSIC 3 jest niezwykle solidna i wykonana zgodnie z najwyższymi standardami kunsztu. Podobnie jak CLASSIC 5, ma wyjątkowo wąską ścianę przednią, co z jednej strony zapobiega niechcianym odbiciom dźwięku emitowanego przez głośniki, a z drugiej strony powoduje że głośnik świetnie się prezentuje.

Aby uzyskać doskonały dźwięk z CLASSIC 3 w każdej sytuacji, firma Audio Physic poleca stosowanie opcjonalnych podkładek antywibracyjnych – Audio Physic VCF II Component lub VCF II Magnetic Component.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 20-120 W
Impedancja 4Ω
Pasmo przenoszenia 45 Hz - 30 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 170 x 350 x 285 mm
Waga 7 kg