Classic 25 Anthracite

Podłogowe kolumny głośnikowe

 

Nieustanne dążenie do poprawy jest częścią filozofii Audio Physic od powstania firmy, a nowe kolumny Classic 25 są tego dobrym przykładem tego podejścia. Włączyliśmy wiele rozwiązań, materiałów i technologii opracowanych pierwotnie dla naszej linii Reference, aby stworzyć przystępny cenowo zestaw głośnikowy, który pod względem osiągów akustycznych jest bardzo blisko naszych kolumn z najwyższej półki.

Podobnie jak ich poprzednik, udane kolumny Classic 20, Classic 25 wykorzystuje unikalną konstrukcję Sandwich Cabinet Construction. Składa się ona z mocnego rdzenia wewnętrznego, do którego od zewnątrz przyklejone są malowane od tyłu panele szklane za pomocą elastycznych pasków kleju akrylowego. Ze względu na zupełnie inną charakterystykę rezonansową szkła i MDF'u oraz tłumiące właściwości elastycznego akrylanu, wibracje wszelkiego rodzaju są bardzo skutecznie tłumione, a niepożądana "odpowiedź i brzmienie obudowy" po prostu nie stanowi już problemu.

Paski kleju zapewniają również dokładnie zdefiniowaną szczelinę pomiędzy rdzeniem a panelami zewnętrznymi, dając efekt izolacji akustycznej podobny do tego, jaki dają okna z podwójnymi szybami: nie ma żadnej transmisji dźwięku z wnętrza obudowy na zewnątrz, poza tym, co wydobywa się z przodu samych przetworników. Ogólny efekt jest prosty, ale oszałamiający: To, co słyszysz, to nie głośnik, ale po prostu czysta muzyka.

Kolejną bezkonkurencyjną zaletą paneli szklanych jest ich niezwykle trwała powierzchnia o wysokim połysku, która znacznie przewyższa wszelkie konwencjonalne powłoki lakiernicze. Nawet po wielu latach będą one wyglądały tak samo nieskazitelnie, jak wtedy, gdy były nowe, nie tracąc nic ze swojego blasku i głębi.

Classic 25 odziedziczył po Classic 20 kolejną cechę charakterystyczną konstrukcji - niewidoczny subwoofer. Jest on umieszczony w swojej własnej przestrzeni wewnątrz obudowy, otwór bass-reflex znajduje się na dole obudowy, otwierając się w kierunku cokołu głośnika. Wypełnienie z zaawansowanej technologicznie pianki ceramicznej przed otworem zapobiega niepożądanym odgłosom dudnienia, typowym dla innych konstrukcji bass-reflex. Głośnik niskotonowy wewnątrz Classic 25 zwiększył swoje rozmiary w porównaniu do poprzednika: Mierzy on teraz 8 cali średnicy, zapewniając znaczącą poprawę wydajności w zakresie niskich tonów.

Wszystkie pozostałe przetworniki reprezentują najnowocześniejszą technikę zastosowaną w kolumnach linii CLASSIC. Głośnik średniotonowy wykorzystuje unikalną konstrukcję Audio Physic Dual Basket Design, membranę wykonano z plecionego włókna szklanego a Phase Plug zamontowano bezpośrednio na silniku magnetycznym, w celu ułatwienia zarządzania ciepłem wewnątrz przetwornika. Dbałość o szczegóły, z jaką wykonano ten przetwornik jest szczególnie ważna, ponieważ ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe w zakresie częstotliwości przez niego pokrywanych, ponieważ ten zakres odpowiada za czytelność ludzkiej mowy. Czystość i naturalność brzmienia tej jednostki napędowej są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.

Silnik magnetyczny głośnika wysokotonowego w Classic 25 jest również misternie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalności. Niewielki element otaczający właściwą kopułkę zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tak zwanym sweet spotem będziesz mógł cieszyć się relaksującymi doznaniami muzycznymi.

Podsumowując, nowe Classic 25 to znacząca poprawa w stosunku do i tak już bardzo dobrych Classic 20. W rzeczywistości jest tak dobry, że pod względem akustycznym zbliża się do niektórych głośników z linii REFERENCE, takich jak Avanti. W swoim przedziale cenowym, Classic 25 jest bez wątpienia klasą samą dla siebie.

 
Cechy

 

Konstrukcja Sandwich Cabinet Nasze unikalne obudowy typu Sandwich to innowacyjny sposób na powstrzymanie obudowy głośnika przed rozwijaniem własnego życia akustycznego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku naszych stylowych głośników wykończonych szkłem, ponieważ stosunkowo duża waga paneli szklanych pomaga jeszcze lepiej wytłumić obudowę.

Dual Basket Design Unikalna konstrukcja DUAL BASKET firmy AUDIO PHYSIC jest prawdziwą przełomową innowacją i najważniejszą częścią technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, które zapobiegają i tłumią niepożądane wibracje już u źródła ich powstawania.

 

Niewidzialny Subwoofer Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i impakt jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności jego ekspozycji.

Usztywnienia z pianki ceramicznejPianka ceramiczna jest zaawansowanym technologicznie materiałem używanym do wewnętrznego usztywnienia wielu naszych głośników. Jest ona znacznie sztywniejsza niż MDF, mimo że składa się w 85% z powietrza. Oznacza to, że przestrzeń zajmowana przez wewnętrzne usztywnienie jest również częścią efektywnej objętości powietrza, której przetworniki potrzebują do pracy. Dzięki zastosowaniu pianki ceramicznej, możemy zbudować głośniki, które dorównują i znacznie przewyższają konstrukcje o większych gabarytach.

 

VCF - opcjonalnie nóżki antywibracyjne Najlepsze nóżki do naszych - i nie tylko - głośników. VCF zapewniają znaczną poprawę jakości dźwięku poprzez redukcję przenoszenia niepożądanych wibracji, jednocześnie chroniąc delikatne powierzchnie. Dostępne również jako VCF Component dla separatorów Hi-Fi oraz jako VCF Cable Supports.

3-drożna konstrukcjaKolumna 3-drożna posiada trzy różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej głośników niskotonowych, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy niskimi i średnimi częstotliwościami jest ustawiona pomiędzy 150Hz a 300Hz, oraz pomiędzy 2,000Hz a 3,000Hz pomiędzy przetwornikiem średniotonowym a wysokotonowym.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 20-120 W
Impedancja 4Ω
Pasmo przenoszenia 34 Hz - 30 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 170 x 1050 x 290 mm
Waga 22 kg