CARDEAS 30 Gloss Black para

Podłogowe kolumny głośnikowe
  • Cena netto: 129 268,29 zł / para 159 000,00 zł / para
  • Limitowana seria do 30 par, każdy numer seryjny wytłoczony jest na tabliczce znamionowej
  • Dostępne w ekskluzywnym jubileuszowym wykończeniu na wysoki połysk z czarnego hebanu i drzewa różanego
  • Czarny aluminiowy panel przedni na wysoki połysk
  • Czarna płyta dolna w wykończeniu na wysoki połysk
  • Nowy, zmodyfikowany głośnik wysokotonowy HHCT III, łatwo rozpoznawalny poprzez szary aluminiowy filcowy ring wewnętrzny
  • Zmodyfikowany,specjalnie zaprojektowany terminal VCT+
  • Jeszcze bardziej zoptymalizowana konstrukcja nóżek, wyposażona w magnetyczną nóżkę VCF V
  • Specjalnie zaprojektowane kondensatory Clarity Cap z technologią pianki miedzianej

3 1/2 drożna
Kolumna 3 1/2-drożna to kolumna 3–drożna uzupełniona jednym głośnikiem niskotonowym, który pracuje równolegle do głośnika nisko/średniotonowego w zakresie do ok. 500 Hz.

Active Cone Damping (ACD)
to opracowana przez Audio Physic forma tłumienia rezonansu membran metalowych. Przymocowany do krawędzi membrany silikonowy ring powoduje celowe wstępne naprężenie membrany. Nieuniknione zazwyczaj „dzwonienie” membrany zostaje poprzez to rozwiązanie stłumione, i unika się dzięki niemu metalicznego charakteru dźwięku.

Push Push
Kolumny 3-drożne i 3 1/2-drożne marki Audio Physic wyposażone są ułożone po bokach głośniki wysokotonowe. Umożliwia to nawet w wypadku dużych średnic membran zastosowanie cienkich przegród oraz uzyskanie typowej dla naszych kolumn ponadprzeciętnej przestrzenności. W przeciwieństwie do często obecnie stosowanego wariantu z głośnikami wysokotonowymi usytuowanymi po jednej stronie kolumny, Audio Physic preferuje układ dwustronny. Głośniki kolumny pracują w tej samej fazie (wszystkie membrany głośników niskotonowych poruszają się w tym samym czasie w tym samym kierunku, bądź na zewnątrz, bądź do wewnątrz). Siły działające na obudowę praktycznie się znoszą w tym układzie nazywanym układem Push-Push, co prowadzi do bardziej precyzyjnej i wolnej od rezonansu reprodukcji dźwięku. Nie należy mylić układu Push-Push z zasadą Push-Pull mającą zastosowanie we wzmacniaczach.


Vibration Control Terminal
Niepożądane rezonanse przeszkadzają na każdym etapie łańcucha przekazywania niezafałszowanego sygnału. Wysokiej jakości i stabilne systemy szafek i specjalne nóżki i podstawy mogą zapewnić zadziwiająco pozytywne rezultaty. Nie uwzględnia to jednakże ścieżki rozprzestrzeniania się zakłóceń mechanicznych. Konieczne do przekazywania sygnału przewody transportują nie tylko sygnały elektryczne, lecz również niestety energię mechaniczną i to do tego w odwrotnym kierunku do kierunku przepływu sygnału. W ten sposób przenoszone są aż do źródła sygnału wibracje mierzalne na obudowie.

Opracowany przez Audio Physic terminal Vibration Control sprawia, że te niepożądane zakłócenia stają się nieszkodliwe. Masywna, dodatkowo tłumiona konstrukcja aluminiowa wraz z elastycznym łożyskiem na uszczelce neoprenowej zapewniają skuteczne odsprzężenie terminali połączeń od obudowy.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 40-350 W
Impedancja 4Ω
Pasmo przenoszenia 25 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 595 x 1190 x 305 mm
Waga 74 kg