M3x Vinyl Silver

Przedwzmacniacz gramofonowy
  • Cena netto: 5 608,94 zł / szt. 6 899,00 zł / szt.

M3x Vinyl

M3x ViNYL to przedwzmacniacz gramofonowy, zaprojektowany tak, aby nie miał praktycznie żadnych ograniczeń. Podłączenie urządzenia jest bardzo proste. Żadne z połączeń nie może być przeciążone na wejściu, ani ograniczone w możliwościach wysterowania na wyjściu. M3x ViNYL może być ustawiony w trybie obsługi wkładek MM lub MC. Przedwzmacniacz oferuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i dźwiękowe, tak jak M6x ViNYL, ale w tańszej wersji, będącej uosobieniem prawdziwego ducha high-endowego audio.

Filozofia projektowania

M3x ViNYL, podobnie jak jego większy brat M6x ViNYL, został przestawiony na całkowicie dyskretne obwody, co przekłada się na lepsze parametry techniczne i lepsze brzmienie. Wyposażony jest w jedno wejście i wyjście typu single-ended. Ale najważniejsze ważne pytanie brzmi: co jest takiego wyjątkowego w układach dyskretnych?

Zalety obwodów dyskretnych

Obwód dyskretny składa się z komponentów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Mogą to być elementy "pasywne", jak rezystory, kondensatory i cewki, jak również elementy "aktywne", którymi w naszym przypadku są tranzystory. Przeciwieństwem tego jest układ scalony, który w łańcuchu sygnałowym wykorzystuje wzmacniacze operacyjne (Op-Amps). W naszej branży stosujemy wyspecjalizowane wzmacniacze operacyjne zbudowane do zastosowań audio, które pozwalają na produkcję bardzo małych i wydajnych układów elektronicznych, a także oszczędzają czas konstruktorów. Jednakże niezliczone godziny testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały nam, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie mają tendencji do bycia tak neutralnymi, naturalnymi, dynamicznymi i żywymi - wszystkie te cechy są charakterystyczne dla "brzmienia" Musical Fidelity. Z tego powodu, na nowo odkrywamy naszą pasję do tradycyjnych, dyskretnych konstrukcji. Podczas gdy standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi składają się z kilkudziesięciu lub kilkuset elementów, konstrukcje dyskretne zawierają setki lub tysiące komponentów. Powoduje to wydłużenie procesu projektowania, ale w naszej opinii skutkuje najlepszym brzmieniem.

Toroidalny transformator mocy

Specjalny transformator audio o niskim nasyceniu rdzenia obniża poziom promieniowania elektromagnetycznego, co jest niezwykle istotne, ponieważ w przeciwnym razie żaden wzmacniacz gramofonowy nie będzie w stanie poprawnie pracować. W połączeniu z odległością pomiędzy transformatorem a sekcją wzmacniającą oraz ekranowaniem elektromagnetycznym, uzyskujemy niewiarygodnie wysoki stosunek sygnału do szumu. Jeśli pracujemy z kilkuset mikrowoltami pochodzącymi z wkładki gramofonowej, wszystko odgrywa swoją rolę; każdy decybel stosunku sygnału do szumu jest niezwykle ważny. Po raz pierwszy zastosowaliśmy nasze nowe, własne rozwiązanie w zakresie zasilania, które charakteryzuje się zerowym poborem mocy w trybie czuwania. Absolutnie zero! Jest to super ekologiczny produkt i jesteśmy pewni, że nie ma na rynku żadnego innego produktu z tak ekologiczną funkcją standby.

Dzielony korektor pasywny

Wiele wzmacniaczy gramofonowych wykorzystuje pojedynczą sieć korekcyjną w globalnej pętli sprzężenia zwrotnego. Za pomocą sieci EQ, wzmocniony sygnał z wyjścia przedwzmacniacza gramofonowego jest doprowadzany z powrotem do wejścia przedwzmacniacza gramofonowego. To jest właśnie wspomniana wcześniej pętla sprzężenia zwrotnego, a rezultaty, jak można sobie wyobrazić, nie są zgodne z wysokimi standardami filozofii projektowania Musical Fidelity. M3x ViNYL wykorzystuje dzieloną pasywną korekcję w oddzielnych stopniach wzmacniających, bez globalnej pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego dla swojej krzywej RIAA. Jest to bardziej kosztowne w projektowaniu i implementacji, ale zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie idealnej krzywej EQ. Rozdzielona pasywna korekcja pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i mniejsze odchylenia od idealnej krzywej RIAA.

Zaawansowana technologicznie inżynieria mechaniczna i elektryczna - wykonana całkowicie w UE

M3x ViNYL posiada stalową obudowę i grubą, ciężką aluminiową płytę czołową, co zapewnia wyjątkową sztywność całego systemu i jednocześnie znakomitą izolację od zakłóceń zewnętrznych. Kluczowym czynnikiem w utrzymaniu stosunku sygnału do szumu na najwyższym możliwym poziomie jest ogromna odległość pomiędzy transformatorem zasilającym a sekcją wzmacniacza. Jakość wykończenia zewnętrznego obudowy, która jest nie tylko piękna, ale również elektroniki wewnątrz - wszystko okablowane ręcznie - jest utrzymywana przez najwyższe standardy produkcyjne, które obecnie osiągamy poprzez całkowite przestawienie produkcji na Made in EU!

M3si w skrócie

• Wejście odpowiadające wkładkom MM i MC
• Dokładne opcje ładowania dla każdej wkładki
• Całkowicie dyskretna konstrukcja płytek drukowanych
• Specjalny transformator toroidalny o niskim stopniu nasycenia rdzenia, zaprojektowany specjalnie dla potrzeb stopnia gramofonowego
• Przyjazny dla środowiska - absolutnie zerowy pobór mocy w trybie czuwania
• Rozdzielony pasywny korektor RIAA i DECCA
• Ciężka aluminiowa płyta czołowa i stalowa obudowa
• Minimalne zakłócenia elektromagnetyczne pochodzące od zasilacza do przedwzmacniacza gramofonowego
• Duża konstrukcja chassis umożliwia zachowanie dużej odległości pomiędzy transformatorem zasilającym a sekcją wzmacniacza
• Wyprodukowano w UE

Wejście MM

Pasmo przenoszenia

RIAA or RIAA/IEC ±0 .2dB

Czułość wejściowa 5mV in for 500mV out (at 1kHz)
Impedancja wejściowa 47KΩ
Pojemność wejściowa 50-400pF z możliwością wyboru
Wzmocnienie 40 or 46dB with +6dB function
Współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD+N)

<0.028%

Stosunek sygnału do szumu 95dB
Przesłuch Więcej niż 100dB
Wejście MC
Pasmo przenoszenia

RIAA or RIAA/IEC ±0.3dB

Czułość wejściowa 500μV in for 500mV out (at 1 kHz)
Impedancja wejściowa 25Ω to 1,2KΩ selectable
Wzmocnienie 60 or 66dB with +6dB function
Współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD+N)

<0.28%

Stosunek sygnału do szumu 80dB
Przesłuch Więcej niż 90dB
Wyjścia
RCA

1 para: lewy i prawy kanał 500mV nom 10V max

Wejścia
RCA

1 para

Zasilanie
Napięcia sieciowe 230V/115V ustawione wewnętrznie lub opcjonalnie 100V. AC 50/60Hz
Zużycie 20 Watts maksimum. 0W w trybie czuwania
Ogólne
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 440 x 100 x 385mm
Zasilanie 230V/115V Ustawiane wewnętrznie lub 100V opcjonalnie
Waga 6.59 kg (10.15 kg w opakowaniu zbiorczym)