GRANDIOSO M1

Końcówki mocy
  • Cena netto: 78 048,78 zł / szt. 96 000,00 zł / szt.

Dźwiękowa ekspresja, symfoniczne piękno,artystyczna pasja, wrażenie przestrzenne sali koncertowej, ekscytacja publiczności. Master Sound Works marki Esoteric to koncepcja urządzenia audio, która odtwarza całość informacji muzycznej z oryginalnego nagrania pierwotnego przy użyciu najnowocześniejszej dostępnej współcześnie technologii.

Filozofia

Muzyka przepełniona życiem. Przestrzenny dźwięk, jaki można uzyskać tylko przy użyciu wzmacniacza wysokiej mocy.

Ten moment, gdy dźwięk uwalniany jest z głośników i tracisz z pola widzenia system audio: to najbardziej niesamowity moment doświadczenia odsłuchowego. Przytłaczające doświadczenie przestrzenności dźwięku i wrażenie, jakby dźwięki były generowane na żywo dzięki nadwyżce mocy wzmacniacza. Wprowadzenie najwyższej jakości materiałów, takich jak duże bipolarne tranzystory o natężeniu chwilowym 34 amperów, dzięki czemu udało się nam uzyskać moc 300 watów przy 8 omach. Aby tchnąć życie w dźwięki, flagowy wzmacniacz mocy Grandioso M1 marki ESOTERIC przekazuje muzykę poprzez uwalnianie wszystkich dźwięków z pełnią życia.

Liniowość mocy 1200 watów przy 2 omach, aby wzmacniać aż do granic dynamiki dźwięku

Impedancja głośnika zmienia się drastycznie wraz ze zmianami częstotliwości odtwarzanego dźwięku. W sytuacjach takich jak długotrwałe odtwarzanie mocnych dźwięków basowych lub następujące po sobie mocny dźwięk i cisza instrumentu perkusyjnego, impedancja może spadać w sposób gwałtowny i powodować sytuacje, w których praktycznie nie występuje obciążenie. Pełna ekspresja dynamiki dźwiękowej nie jest możliwa z tymi nagłymi zmianami, chyba że dostępna jest taka wydajność zasilania, która zapewni stałą linearność. W zasilaczu Grandioso M1 zostały zastosowane najlepsze dostępne materiały, aby zapewnić linearność mocy w wartościach teoretycznych od 300 watów przy obciążeniu 8 omów do 1200 watów przy obciążeniu 2 omów. Dynamika dźwięku jest w pełni odtwarzane przy każdym poziomie głośności.

Specjalnie zaprojektowane, mocne transformatory o dużej pojemności stanowią rdzeń wzmacniaczy mocy marki ESOTERIC.

Kluczowym elementem niesamowitych liniowych osiągów wysokiej mocy wzmacniacza Grandioso M1 jest konstrukcja jego jednostki zasilania. ESOTERIC wierzy od dawna w to, że mocny transformator to podstawowy czynnik charakterystyki dźwiękowej wzmacniacza. Kluczem do uzyskania przytłaczającej mocy i bogatej jakości dźwięku wzmacniacza Grandioso M1 jest specjalnie dla niego stworzony bardzo duży rdzeniowy transformator toroidalny o rozmiarze rdzenia 3057VA i o masie około 18 kg. Zgodnie z tradycją marki ESOTERIC, najwyższy priorytet w charakterystyce konstrukcji uzyskuje jakość dźwięku. Aby w pełni wykorzystać osiągi transformatora mogącego chwilowo dostarczać moc z pierwotnego do wtórnego, zasilacz wyposażony jest w 16 sztuk kondensatorów o pojemności 3,300μFF w 8-rządowej konfiguracji równoległej o krótkim czasie ładowania napięcia przyczyniającym się do zapewnienie najwyższej jakości dźwięku charakteryzującego się zmianami następującymi z wysoką prędkością.

Godna flagowego wzmacniacza zapierająca dech w piersiach moc napędu głośnika.

Wzmacniacz napędza głośnik przesyłając informacje muzyczne przekonwertowane na prąd elektryczny. Mechanizm, zgodnie z którym wzmacniacz napędza głośnik jest niezwykle prosty, lecz biorąc pod uwagę fakt, że natężenie prądu może wahać się od bardzo niewielkiego do bardzo silnego, jest praktycznie niemożliwe bardzo dokładne napędzanie głośników, w taki sposób, aby przekazywać w najbardziej wierny sposób sygnał muzyczny. Aby zwiększyć możliwości napędu głośników przez wzmacniacz, konieczne jest znalezienie sposobu na zredukowanie imepdancji wyjścia wzmacniacza do absolutnego minimum. Aby uzyskać niską impedancję, całe nasza wszechstronna wiedza została wlana w Grandioso M1, aby umożliwić korzystanie z 16 szyn zasilających w stopniu wzmocnienia i wyeliminować cewkę stopnia wyjścia. Wiele wysiłku włożyliśmy również w uproszczenie konstrukcji obieg. Wynikiem jest osiągnięcie fenomenalnej wartości 1,000 dla parametru DF (współczynnik tłumienia), który może zostać uznany za podstawową wartość określającą możliwość napędu głośnika niskotonowego. Nawet w wypadku głośników niskotonowych o dużej średnicy, które trudno zazwyczaj napędzić uzyskuje się odpowiednie tłumienie, a dźwięk zostaje precyzyjnie odtworzony i charakteryzuje się odczuciem przestrzenności na całym zakresie, aż do najniższych częstotliwości.

Najwyższy stosunek sygnału do szum S/N:122dB osiągany jest w stopniu wejścia w całkowicie zbalansowanej konfiguracji.

Podczas konstruowania wzmacniacza do wzmacniania sygnału w Grandioso M1, zwróciliśmy maksymalną uwagę na szum przetwarzania. Korzystając z kultywowanego od jej początku doświadczenia marki ESOTERIC w konstruowaniu obiegów, zastosowaliśmy w pełni zbalansowany stopień wejścia, który jest ukoronowaniem wielu pieczołowicie dopracowywanych konstrukcji. Sygnał odbierany jest przez dedykowane wzmacniacze bufera wejścia (konstrukcja w pełni zbalansowana) każdego kanału wejścia (RCA×1, XLR×1), przy użyciu niskoimpedancyjnego i w pełni zbalansowanego transferu na ścieżce sygnału aż do stopnia wzmocnienia. Poprzez wyeliminowanie szumów współbieżnych i poprzez uodpornienie ścieżki sygnału na efekty szumów, zachowujemy czystość transferu sygnału aż do stopnia wzmocnienia, uzyskując tym samym stosunek sygnału do szumu S/N na najwyższym słyszalnym poziomie. Przytłaczający zakres słyszalnej dynamiki utworzonej poprzez wzmocnienie czystego, pozbawionego szumów sygnału zapewnia słuchaczowi poziom wrażeń przekraczający wartości specjalistyczne. Grandioso M1 nie tylko zapewnia ci dynamiczne wrażenia wzmacniacza wysokiej mocy. Charakteryzuje się on również wyjątkową czułością, konieczną do dostarczenia ci w pełni zniuansowanej gradacji pomiędzy muzycznymi kulminacjami a ciszą.

Rated output power 300W(8Ω)
600W(4Ω)
Maximum output power 1200W(2Ω)
Frequency response 5Hz ~ 100kHz (+0dB,-3dB,6Ω)
Signal-to-noise ratio (S/N) 122dB (IHF-A)
Total harmonic distortion 0.006% (1kHz,8Ω,300W)
Gain 28dB
Damping factor 1000
Analog audio input jacks RCAx1
XLRx1
Input impedance RCA:1MΩ
XLR:1MΩ
Power supply / Power consumption AC 230V 50Hz / 430W (no signal: 44W)
AC 120V 60Hz / 520W (no signal: 58W)
AC 220V 60Hz / 430W (no signal: 44W)
External dimensions (W x H x D) 491x221.5x535mm
(19 3/8″ x 8 3/4″ x 21 1/8″)
(including protrusions)
Weight 62kg (136 3/4 lb)
- This product is available in three different power supply variations shown in the chart above.Make sure that the voltage shown on the rear panel matches the AC line voltage in your area.
- the shape of the AC inlet and plug of the supplied power cord depends on the voltage rating and destination country.
- Specifications and appearance are subject to change without notice.
- Weight and dimensions are approximate.