Nagrody, wyróżnienia i testy monitorów PMC prodigy5

By Michał Czarnota Kolumny Głośnikowe, PMC, Test Brak komentarzy do Nagrody, wyróżnienia i testy monitorów PMC prodigy5

Stereonet.com


„Każda szansa na zaserwowanie solidnego, dudniącego bębna basowego jest przyjmowana z upodobaniem, a bęben uwielbia pokazywać swoją wrodzoną szybkość i zwinność – plus, oczywiście, doskonałe rozciągnięcie basu jak na głośnik tej wielkości. „Ma mocny, solidny i niewzruszony dźwięk, z przyzwoitą szczegółowością i dużą ilością rytmicznej i dynamicznej energii. … to świetnie brzmiący, kompaktowy, niedrogi głośnik podłogowy, który po prostu uwielbia imprezować.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

hifichicken.com


„W pewnym sensie już się do tego odniosłem, ale dźwięk jest, jednym słowem, zabawny. Mogą być absolutnymi basowymi potworami dla basowych głów, ale nie mają problemu z byciem oswojonymi, szczegółowymi głośnikami do krytycznego słuchania.”
Bas nie zamula średnich tonów. Szczerze mówiąc, trudno powiedzieć, że jest to głośnik 2-drożny. Działa on bardziej jak trójdrożny. … prodigy 5 są wystarczająco szybkie, aby nadążyć za szybszymi rytmami z ciężkim basem. Nie ma żadnych słyszalnych problemów z fazą, ani basy nie wydają się pozostawać w tyle.

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

AUDIO.pl


„Bas jest żywy, wyraźny, pobudzony w wyższym podzakresie” „…muzyka zyskuje na oddechu, czytelności, detale są wyraźniejsze, ale nie nazbyt ostre, raczej połyskliwe; cały zakres średnio-wysokotonowy, chociaż wyprofilowany, jest płynny, gładki i drobiazgowy.” „Góra pasma jest jasna, gładka i przejrzysta, nie wdziera się tutaj metaliczność ani szorstkość, z takich wysokich tonów cieszyć się będzie każdy… kto je lubi. Dzięki nim dźwięk jest rześki, otwarty, a przy tym elegancki i pełen niuansów.” „…stereofonię rozwijają jak monitory – swobodnie, szeroko, bez kreowania dużych pozornych źródeł dźwięku, za to z wyraźnym rysunkiem i dobrymi lokalizacjami.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

moustachestoys.com


„…cokolwiek im rzuciłem, Prodigy 5 zawsze grał dobrze, zawsze z przejrzystością dla osobowości wzmacniacza i, co ważniejsze, dla ducha odtwarzanej muzyki. Niezależnie od tego, czy była to klasyczna orkiestra, delikatne głosy kobiece, rock czy muzyka taneczna. Nawet Cobra ze swoimi lampami EL34 i skromną mocą 28 W w klasie A była w stanie podniecić każdy milimetr sześcienny mojego pokoju słodką i ekscytującą muzyką.
Gdyby istniała nagroda za zaangażowanie roku, PMC byłyby na dobrej drodze do jej zdobycia.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

the-ear.net BEST of 2023


„W serii prodigy5 PMC połączyło swoje studyjne jednostki napędowe z obudowami bez zbędnych dodatków, tworząc najbardziej ekscytujące i konkurencyjne cenowo głośniki z linią transmisyjną na rynku. Wyglądają skromnie, ale dźwięk, który wyczarowują, jest czymś innym, w rzeczywistości jest wręcz porywający. Głośniki prodigy5 są na tyle małe, że zmieszczą się w każdym pomieszczeniu, ale generują dźwięk, który wypełni zaskakująco duże przestrzenie. Timing jest znakomity, a basy tak ciasne, jak tylko chcesz, włącz groove, a nie będziesz mógł usiedzieć w miejscu.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

sound-advice.online


„most popular” „Te porywające głośniki nie tylko nadają się do słuchania, ale zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezproblemowe ustawienie w pomieszczeniu i obsługę. Zabrzmią potężnie i ekscytująco w większości pomieszczeń – nawet w małych przestrzeniach – a po kilku dniach użytkowania zapewnią niezwykle zintegrowany dźwięk w szerokiej gamie gatunków muzycznych.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

HAUTE FIDELITY „najlepsza oferta”


„Wraz z serią Prodigy, PMC wkroczyło w nową erę, oddalając się nieco od wyciszonych studiów BBC. Model prodigy5 wyróżnia się „nowoczesną” reprodukcją, czystą i przejrzystą, ucieleśniając całe brytyjskie know-how w tej dziedzinie, odzwierciedlając brytyjską tradycję i miłość do muzyki, ale wciąż „złączoną” ze studiami muzycznymi.

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

SoundRebels


„Do głosu doszła rozdzielczość, pojawiło się powietrze otaczające muzyków a i samo kreowanie przestrzeni oraz energetyczność przekazu sprawiły, że przez kilka testowych utworów zamiast prowadzić konwersację pozwoliliśmy sobie na pełne skupienie nad walorami sonicznymi obu systemowych propozycji.”

„Te nie oszukujmy się, na tle większości stacjonujących w salonie kolumn ewidentne maluchy pokazały, jak zagrać nie tylko ze swobodą, ale przy okazji obdarować muzykę większym body. Dzięki temu nie tylko uzyskaliśmy większy wolumen projekcji, ale również z wyraźniejszy udział niskich i średnich tonów. Czyli potwierdziliśmy starą maksymę naszego hobby, że chcąc zaspokoić pełne potrzeby małych zespołów głośnikowych, najlepiej nakarmić je mocnym wzmacniaczem. Kolejny raz okazało się, iż naprawdę warto.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

WHAT HIFI?


„Głośniki prodigy5 zręcznie równoważą naturalne wokale, wyrafinowane basy i szybki rytm, zapewniając niezwykle spójne wrażenia słuchowe. Krótko mówiąc, są jednymi z najlepszych w tej cenie”
Czytaj więcej o prodigy5 w WHAT HI-FI?

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

LB TECH REVIEWS


„Niesamowicie gorący wzmacniacz klasy A firmy Musical Fidelity nie jest żadną potęgą, ale napędzał prodigy5 łatwo i bez wysiłku. Prawdę mówiąc, połączenie zabrzmiało tak wciągająco, że siedziałem przez chwilę przełączając płyty i po prostu zapominałem o słuchaniu testu.”
„Malutkie PMC prodigy5 to jedne z najmniejszych głośników podłogowych, jakie testowaliśmy. Ale one po prostu tak nie brzmią. Niewiele głośników w tej klasie gra z tak dobrą kontrolą, skupieniem i dynamiką jak te. Nikt nie gra głębokiego basu z takim przekonaniem, a mimo to głośniki są tak wyrafinowane i zrównoważone, że potrafią zagrać wszystko. Czarne wykończenie raczej nie zdobędzie żadnych nagród za wzornictwo, ale dźwięk jest godny wypolerowanego trofeum. Trudno o coś lepszego wśród kolumn podłogowych tej klasy.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen

GRAMOPHONE


„Prodigy5 dostarczają dźwięk tak samo odkrywczy i przyjemny, jak wiele droższych konstrukcji z jakimi miałem do czynienia. Jak mówiłem, daleko im do „PMC-lite”: to bardzo udane głośniki, przyjazne zarówno dla pomieszczenia, jak i systemu, a do tego o niezwykłym stosunku jakości do ceny.”

Wir laden Sie ein, den Test zu lesen


  • Teilen: