Unison Research Unico w testach

25-05-2020

Unison Research Unico Primo

„REKOMENDACJA” na stereolife.pl

„System wciąż gra normalnie, nie sposób wyłapać w jego brzmieniu żadnych oznak kombinowania z pasmem, a jednocześnie jesteśmy pewni, że z innymi wzmacniaczami nasze kolumny nie schodziły tak nisko i nie wkręcały się na wysokie obroty z taką swobodą.”

Test Unison Research Unico Primo na stereolife.pl

Techradar

„Pierwszą rzeczą, którą zauważyliśmy, było to, że Primo wyjątkowo solidnie brzmi i ma tę właściwość na każdym poziomie głośności, w granicach określonych przez moc stopnia wyjściowego.” „Kolejną cechą wzmacniacza, to wyjątkowo dobry bas. Jest bogaty, ale czysty i bezbłędnie melodyjny, a także zasadniczo pozbawiony romantycznej mgiełki, która utrzymuje pojawia się w przypadku niektórych wzmacniaczy lampowych.”

Test Unison Research Unico Primo – techradar

Stereophile

„Ma niesamowitą prędkość supermocnego samochodu, osobowość interpretacyjną artysty oraz słodką kolorystykę i szczerą osobowość modelki i aktorki. Primo zachwyciło mnie swoją zdolnością do sprzymierzania się z rozdzielczością i dynamiką a równocześnie z wdzięcznym detalem i muzykalnością.”

Test Unison Research Unico Primo – stereophile

Unison Research Unico Nuovo

Techradar

„Jeśli to, czego oczekujesz od wzmacniacza, to dostarczanie mocy półprzewodnikowej, wzbogaconej gracją i konstrukcji opartej na lampach, to Unison Research ma to na sposób.” „Nuovo oferuje autentyczny smak wysokiej klasy w atrakcyjnej cenie, …Jego dźwięk jest indywidualny i bardziej przypomina lampę niż tranzystor, ale ma niezaprzeczalny połysk i werwę.” „Przede wszystkim jest to rasowy wzmacniacz, który niezwykle skutecznie wykorzystuje do grania dwie główne technologie.”

Test Unison Research Unico Nuovo - techradar

Unison Research Unico Due

Hifi-IFAs

„Wysokiej klasy zintegrowany wzmacniacz Unison Unico Due cieszy się bogatym wyposażeniem, takim jak zintegrowany przetwornik D / A i wzmacniacz gramofonowy. Przekonująco łączy właściwości lamp i tranzystorów. W teście odsłuchowym zapewnia malarskie barwy i wspaniały, piękny rysunek. Łączy to z inspirującą przestrzenną reprezentacją i wyraźnym akcentem w basie. Miłośnik muzyki będzie zadowolony z Unico Due przez wiele lat.”

Test Unison Research Unico Due – Hifi-IFAs

hi-finews

Due jest doskonałym przykładem tego, co robi linia Unico firmy Unison Research - dostarczając słyszalnych korzyści ze wzmocnienia lamp, bez zbędnego dopasowywania głośników, parowania lamp i eksperymentowania z różnymi „bańkami”. Zamiast tego otrzymujesz prosty w użyciu wzmacniacz z mieszanką możliwości wejściowych … połączony z dźwiękiem, który wielu uzna za niezwykle atrakcyjny.

 

Test Unison Research Unico Due – hifinews

likehifi

Dzięki Unico Due, Unison Research imponująco pokazuje, że nie musisz podejmować decyzji – lampa czy tranzystor, możesz po prostu mieć to, co najlepsze z obu światów. A jeśli efekt dźwiękowy jest tak zrównoważony, a jednocześnie pełen charakteru, to kto chce kłócić się o technologię? Lepiej wrzucaj ulubione albumy i ciesz się. To zdecydowanie lepsza rozrywka.

Test Unison Research Unico Due – likehifi

fairaudio

• Wydaje się że ogólnie tonalnie jest nieco lżejszy niż „idealna neutralność”. Z jednej strony wynika to z faktu, że zachowuje coś w bardzo niskich rejestrach, z drugiej zaś z tego, że podstawowy dźwięk brzmi szczuplej i precyzyjniej.

• Dźwięki w wysokich tonach są oswojone, ale precyzyjne i bogate w szczegóły.

• Odtwarzanie średniego zakresu nie ma sobie równych nie tylko w tej klasie cenowej. Unico Due odtwarza głosy i instrumenty tak wyraźnie, jak tylko mogą (znacznie) droższe komponenty.

• Oferuje wysoką rozdzielczość i znakomicie wachluje widmami wszystkich tonów (a może trochę je wzbogaca dzięki lampom).

• Dzięki imponującej prędkości oferuje wyraźne odtwarzanie stanów nieustalonych. Czas i dynamika są w sam raz, ale jednocześnie wzmacniacz zawsze wygląda na zrelaksowany i pewny siebie (nie nerwowy).

• Tworzy absolutnie najlepszą iluzję przestrzeni, pod względem lokalizacji i definicji konturu. Wymiary sceny nie wyglądają ani za małe, ani za duże, ale pasują i są poprawne.

• Ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy USB, który brzmi przyzwoicie, ale nie wykorzystuje pełnego potencjału wzmacniacza.

• Ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, który genialnie dopasowuje się do mocy wzmacniacza.

Test Unison Research Unico Due - fairaudio

Unison Research Unico 90

Stereo i kolorowo

„Bez żadnych niepotrzebnych wstępów od razu napiszę, że wzmacniacz nie przedstawia sobą jakiegoś zwyczajnego czy poprawnego dźwięku, jakich dookoła wiele. To jest nadzwyczajny i wybitny dźwięk! Włoska integra gra bardzo bogato, prężnie i ekspresyjnie – żyźnie, a nawet wręcz tłusto. Muzyka brzmi na wskroś organicznie i fizycznie – dotykalnie i autentycznie. Z dużym i obszernym, lecz pięknym basem. Rozmiar i wymiar generowanego dźwięku jest potężny i żywy, ale bez przekraczania granic przyzwoitości. Wszystko tu jest proporcjonalne i harmonijne, brzmi lekko, naturalnie i realistycznie choć z oczywistą lampową ciepłą mgiełką i lekkim emocjonalnym zmiękczeniem. Ułuda dźwięku fizjologicznego jest wspaniała. Unico 90 gra muzykę w sposób totalny i bezkompromisowy, acz ta muzyka zawsze brzmi bez nachalności czy agresywności. Plastycznie, zmysłowo i zdrowo. Rasowo do kwadratu.”

 

Test Unison Research Unico 90 - stereoikolorowo.blogspot

NOVO

„Unico 90 zapewnia szczegółową, płynną średnicę, dużą moc i kontrolę na niskich częstotliwościach i ogromną skalę.”
„Unico 90 oferuje dobry balans tonalny, z głębokim, artykułowanym basem i muzycznymi, naturalnymi środkami, dzięki którym wokal i instrumenty brzmią organicznie. Wysokie częstotliwości stanowią zdrową dawkę definicji…”

Test Unison Research Unico 90 - NOVO

Stereolife

„Dzięki temu ich wzmacniacze grają dokładnie tak, jak oczekują tego audiofile, a Unico 90 jest kwintesencją wysokiej klasy hybrydy. W jego dźwięku można znaleźć wszystko, za co kochamy lampy i wszystko, za co szanujemy tranzystory.
Jakość wykonania, wyposażenie, budowa wewnętrzna i oczywiście to, co najważniejsze - brzmienie. Unico 90 to kawał solidnego pieca, który dostarcza wszystko, czego moglibyśmy wymagać od hi-endowej hybrydy. Jest wielki, ciężki i solidny jak czołg, a jego brzmienie to połączenie największych zalet lamp i tranzystorów. Jest tu barwa i dynamika, jest delikatność i brutalna moc, romantyczne ocieplenie i głęboki, dobrze kontrolowany bas. We wzmacniaczach za dwadzieścia lub trzydzieści tysięcy złotych, taki zestaw cech nie jest rzadkością. W tych za piętnaście - jest.”

Test Unison Research Unico 90 – Stereolife

Unison Research Unico 150

AUDIO

„Powiedzieć, że Unico brzmi potężnie, to nic nie powiedzieć. Brzmienie jest wyjątkowo gęste i masywne, a bas ma siły niespożyte.
Mocny, obfity, nie jest ani okrutnie twardy, ani obrzydliwie tłusty; nie pilnuje idealnej zwartości, zaokrągla krawędzie, a przy tym soczyście pulsuje i dobrze trzyma rytm. Średnica nie popisuje się mocną artykulacją i wyrazistością, jednak uciekając od wszelkiej sterylności i mechaniczności, wprowadza dość stabilny, ciepły klimat; podobnie góra pasma, lekko osłodzona, pojawia się z dystansu, dość czysta i przejrzysta.”

Test Unison Research Unico 150 - Audio

WHAT HI-FI?

„Unico 150 to potęga. Zapewnia niezwykle muskularny dźwięk połączony z dużą dawką zabawy.
Unico 150 nie jest bezbłędny, ale można go bardzo polubić. Dla niektórych rozmiar może być problemem, inni mogą chcieć bardziej przejrzystego i precyzyjnego wykonawcy, ale oczarowuje nas jego wielka prezentacja.”

Test Unison Research Unico 150 – what hi-fi?

Unison Research Unico CD DUE

Stereo i kolorowo

„Włoski odtwarzacz płyt kompaktowych zapewnia znakomitą otwartość i klarowność brzmienia. Bez zaokrąglania rantów tonów i bez zbytniego ocieplania (i to pomimo obecności aż czterech lamp w układach wyjściowych odtwarzacza). Dźwięk jest transparentny i dynamiczny, z dużą głębią i wspaniałą soczystością. Czytelność nagrań, widoczność ich kontentu i obecność wszelkich detali jest wręcz referencyjna. Średnica ma sporą gęstość i masywność zapewaniające realny dźwięk. Niuanse są zawieszone w przestrzeni i są dobrze widoczne (słyszalne). Równolegle Unico CD nie ma tendencji do suchości, czy kliniczności brzmienia. Przekaz jest daleko analityczny, zróżnicowany i plastyczny, lecz nie powodujący szorstkości i chropowatości zbytnią ilością informacji „wyciąganych” z nagrań. Owszem, brzmienie ma wysoki połysk i jubilerski szlif, lecz jednocześnie jest leciutko pokryty zamszem i aksamitem z lamp elektronowych. To dźwięk dopełniony i skończony. Doskonale skomponowany.”

Test Unison Research Unico CD DUE - stereoikolorowo.blogspot

HI-FI i Muzyka

„Średnica jest „lampowa”: zróżnicowana, soczysta i przyjemnie rozświetlona ciepłym blaskiem. Nie wpada tym w przesadę. Pozostaje klarowna, a jednocześnie unika suchości i spłaszczenia. Wysokie tony okazują się jeszcze bardziej czytelne…Detale są wiernie odwzorowane i zróżnicowane. Chciałoby się powiedzieć: łaskawe wysłużonym recenzenckim uszom.”
„Bas jest bardziej „młodzieżowy”. Również delikatnie utwardzony, potrafi zejść naprawdę nisko i nie odczuwa się jego niedostatku ani utraty kontroli, nawet w nagraniach wymagających szczególnej troski, jak np. koncertowy „Companion” P. Barber. Nie przyłapałem CD Due na rozmazywaniu i zmiękczaniu niskich tonów, które potrafiły naprawdę solidnie łupnąć. Takie zestawienie cech brzmieniowych powoduje, że odtwarzacz Unisona pozostaje uniwersalny…”

Test Unison Research Unico CD Due – hi-fi i muzyka

AUDIO

„Średnica jest barwna, swobodna, bogata w informacje, nie wpada w melancholię, nie pogrubia dolnego podzakresu, co wiąże się też z charakterem samego basu - trzymanego w ryzach; najniższe tony nie są rozhulane”.

Test Unison Research Unico CD Due - Audio

NOVO

„Dzięki Unico CD Due pojawiły się znaczące muzyczne szczegóły i tekstury, dzięki czemu mogłem zajrzeć głęboko w nagrania…”
„CD Due jest w stanie namalować dźwiękowy krajobraz rozciągający się daleko poza boczne i tylne ściany mojego pokoju…”

Test Unison Research Unico CD Due - Novo

Powiązane produkty:

Unico Primo Black
Unison Research

Unico Primo Black

Wzmacniacz hybrydowy
Unico Primo Silver
Unison Research

Unico Primo Silver

Wzmacniacz hybrydowy
Unico Due Silver
Unison Research

Unico Due Silver

Wzmacniacz zintegrowany
Unico Due Black
Unison Research

Unico Due Black

Wzmacniacz zintegrowany
Unico Nuovo Silver
Unison Research

Unico Nuovo Silver

Wzmacniacz hybrydowy
Unico Nuovo Black
Unison Research

Unico Nuovo Black

Wzmacniacz hybrydowy
Unico 90 Silver
Unison Research

Unico 90 Silver

Wzmacniacz hybrydowy
Unico 90 Black
Unison Research

Unico 90 Black

Wzmacniacz hybrydowy
Unico 150 Silver
Unison Research

Unico 150 Silver

Wzmacniacz tranzystorowy
Unico 150 Black
Unison Research

Unico 150 Black

Wzmacniacz tranzystorowy