TRIGON w dystrybucji E.I.C. Sp. z o.o.

17-09-2020

Miło nam zakomunikować, że wyroby niemieckiej firmy TRIGON są dystrybuowane na terenie Polski przez E.I.C. Sp z o.o.

 

Trigon Electronik GmbH powstał w 1996 roku kiedy to dwaj założyciele, Ralf Kolmsee i Rainer Reddemann, realizują swoje marzenie: tworząc trwałe, świetnie zaprojektowane i stosunkowo niedrogie produkty, które nie są budowane pod wpływem krótkoterminowych trendów, ale raczej osiągają swoją jakość i wartość poprzez ciągły rozwój i doskonalenie.

Na pierwszy rzut ucha słychać, że komponenty audio firmy Trigon mają wyjątkowe  właściwości dźwiękowe. Natomiast prosta elegancja uspokaja oko, dzięki czemu ucho może w pełni skoncentrować się na zaletach brzmieniowych. By to osiągnąć konstruktorzy używają, w miejscach krytycznych ze względów na jakość dźwięku, wyłącznie wybranych, indywidualnie mierzonych komponentów najwyższej jakości. Wysoka jakość wykonania sprawia, że każdy produkt Trigon jest niepowtarzalny. Rezultatem są komponenty audio „Made in Germany”, które pod każdym względem spełniają najwyższe standardy i jednocześnie nie pozostają nieosiągalnym marzeniem. 

W aktualnej ofercie znajdują się produkty w trzech liniach: Premium, Exxceed, Exxact a ofertę uzupełniają przedwzmacniacze gramofonowe z zewnętrznym zasilaniem a nawet z zasilaniem akumulatorowym.

 

Linia Premium to trzy urządzenia: przedwzmacniacz „Dialog”, monofoniczna końcówka mocy „Monolog” i wzmacniacz zintegrowany „Epilog”. Cechą charakterystyczną linii jest modułowa budowa, która pozwala na swobodną konfigurację urządzenia.

Linia Exxceed to nowoczesne produkty z rozbudowanym sterowaniem z wielokolorowego ekranu lub, w przypadku serwera aplikacji Roon Remote. W linii znajduje się: wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz CD i wspomniany wcześniej serwis.

Linia Exxact składa się z dwóch urządzeń: Exxact Integrated i Exxact CD. Oba urządzenia są produkowane w Niemczech. Konstruktorzy zadbali o jak najlepszą izolację elektroniki przed zakłóceniami eletromagnetycznymi (EMI) co zaowocowało wysokiej klasy bardzo szczegółowym dźwiękiem.

 

Jednym z ciekawszych urządzeń będących w ofercie firmy Trigon jest system kompletny o nazwie Trinity. W jego skład wchodzi: serwer (kopiowanie na zewnętrzne urządzenie USB) / odtwarzacz CD / streamer. Możliwy jest także niemal nieograniczony wybór kolorów podświetlania gałki.

 

W ofercie firmy znajdują się trzy bardzo dobre przedwzmacniacze gramofonowe: Advance (posiadający wbudowane zasilanie akumulatorowe), oraz Vanguard II i Vanguard III, które mogą współpracować z opcjonalnym akumulatorem Volcano III. W ofercie znajduje się także wzmacniacz słuchawkowy Exxpert.