Transformatory do wkładek MC

19-11-2020

Transformatory Ortofona ST oferują coś wyjątkowego – pozwalają cieszyć się prawdziwym, niezniekształconym dźwiękiem z wkładek z ruchomą cewką.

Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC.

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest zdecydowanie różna w przypadku przedwzmacniaczy MC i transformatorów do wkładek MC. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, ST ma impedancję wejściową zależną od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez ST są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i maleją wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez ST będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.

Oferując kompatybilność z większością wkładek z ruchomą cewką, transformatory Ortofon zwiększą wydajność każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

ST-80 SE – transformator dual mono do wkładek MC

Transformator dual mono ST-80 SE firmy Ortofon to nasz topowy model. Zbudowany jest z transformatorów ekranowanych magnetycznie w obudowach z permaloju, które wstawione są w solidne cylindry wyfrezowane z litego aluminium. Masywna metalowa obudowa skutecznie redukuje wpływ wibracji i innych zewnętrznych źródeł zakłóceń, zapewniając jednocześnie najlepszą wydajność przy niskim poziomie szumów i najwyższej separacji kanałów.

Wewnętrzne okablowanie typu „punkt-punkt” jest wykonane z izolowanego teflonem, solidnego drutu miedzianego OFC pokrytego złotem. Wraz z wysokiej jakości pozłacanymi gniazdami RCA, zapewniona jest optymalna transmisja sygnału i integralność bez żadnych podbarwień.

Dzięki znacznej wadze wynoszącej 1,5 kg, stabilność funkcjonalna transformatora jest znakomita. ST-80 SE zapewnia szczegółową reprodukcję z odrobiną ciepła.

Transformator dla koneserów ST-80SE jest szczególnie polecany do współpracy z pickupami SPU, a także do: MC A95, MC Anna, Xpression i MC Windfeld.

ST-70 – transformator dual mono do wkładek MC

Ortofon ST-70 stworzony został dla wymagających audiofilów i melomanów. Łączy w sobie doskonałe komponenty ze światowej klasy inżynierią, zapewniając niezrównaną wręcz jakość reprodukowanego dźwięku.

Bardzo dobre transformatory Lundahl ™, zostały otoczone dodatkowo specjalną osłoną mu-metalową. Dzięki temu słuchacze mogą być pewni, że każdy szczegół w złożonej gamie dźwięków wchodzących w skład utworu muzycznego jest odtwarzany z absolutną czystością, bez wewnętrznych i zewnętrznych zakłóceń. Transformator ST-70 jest jednym z najcichszych i najbardziej odkrywczych transformatorów na rynku.

Konstrukcja dual mono zastosowana w ST-70, zapewnia niezależne obwody dla każdego kanału, co skutkuje eliminacją przesłuchów i generowaniem dodatkowych zniekształceń. Daje to czystszą, wyraźniejszą reprodukcję ze znacznie zwiększonym efektem stereo. Niezależnie od odtwarzanej kompozycji, ekspansywna separacja kanałów w ST-70 zapewnia prawdziwy realizm i dokładny balans tonalny pozbawiony podbarwień.

Dzięki wyborowi wzmocnienia (24 dB lub 30 dB) ST-70 zachowuje kompatybilność z większością istniejących na rynku wkładek MC. Transformator ST-70 jest idealnym partnerem dla serii Ortofon Cadenza.

ST-7 – transformator dual mono do wkładek MC

Kompaktowy i stylowy ST-7 posiada solidną obudowę wspartą na czterech gumowych nóżkach, które pomagają zredukować niepożądane wibracje negatywnie wpływające na pracę urządzenia. Konstrukcja dual mono, w tym indywidualne ekranowanie kanałów, poprawia stereofoniczne obrazowanie transformatora i zmniejsza wpływ szumów otoczenia.

Wysokiej jakości przewody wewnętrzne w połączeniu z pozłacanymi zaciskami zapewniają optymalną transmisję sygnału. Dodatkowo zastosowana w ST-7 wielowarstwowa konstrukcja uzwojenia znacząco poprawia charakterystykę wysokich częstotliwości oraz zapewnia wyjątkowo czysty i otwarty dźwięk w całym zakresie częstotliwości.

Transformator ST-7 idealnie pasuje m.in. do wkładek: MC Quintet i SPU Classic.

ST-M25 – transformator do wkładek MC

Transformator ST-M25 MC jest przeznaczony wyłącznie do współpracy z SPU Mono CG 25 Di MkII i SPU Mono CG 65 Di MkII. Wkładki generują sygnał na poziomie 1,5 mV, które mieści się pomiędzy normalną wartością wyjściową wkładek MC i MM, a zatem wymagają specjalistycznego transformatora.

Transformator ST-M25 zapewnia 12 dB wzmocnienia i w połączeniu z SPU Mono CG 25 Di MkII i SPU Mono CG 65 Di MkII, ST-M25 zapewnia potężny i dynamiczny dźwięk.

 

 

Powiązane produkty:

ST-80 SE
Ortofon

ST-80 SE

Transformator dual mono do wkładek MC
ST-70
Ortofon

ST-70

Transformator dual mono do wkładek MC
ST-7
Ortofon

ST-7

Transformator dual mono do wkładek MC
ST-M25
Ortofon

ST-M25

Transformator do wkładek MC