TEST: Unison Research CD Due. Przestrzeń, której nie zapomnisz

16-06-2020

TEST / UNISON RESEARCH CD DUE / Odtwarzacze płyt kompaktowych jeszcze długo nie przejdą do lamusa, jak wieszczyli kilka lat temu niektórzy. Płyt CD jest w zbiorach u ludzi tak wiele, że jeszcze przez lata audiofile będzie chcieli z nich korzystać. Z drugiej strony lawinowo rośnie popularność streamingu i grania z plików. Dlatego część firm proponuje odtwarzacze, które mogą równocześnie pełnić rolę zaawansowanych przetworników cyfrowo-analogowych. Takim właśnie jest odsłuchiwane włoskie urządzenie. Oto test Unison Research CD Due.

 

Występuje w wersjach srebrnej i czarnej

 

Włosi słyną między innymi z miłości do muzyki i znakomitego wzornictwa, nie dziwi więc, że wiele włoskich firm audio zaskarbiło sobie serca słuchaczy komponentami bardzo muzykalnymi i zwykle naprawdę bradzo pięknie zaprojektowanymi. Cieszą nie tylko ucho, ale i oko jakością wykonania, doborem komponentów i starannością wykończenia. I tak jest w przypadku Unison Research.

Firmę Unison Research założył w 1987 roku Giovanni Maria Sacchetti, który łączył miłość do muzyki – jego ojciec był świetnym pianistą – z pasją konstruktora sprzętu audio. Ukończył elektronikę i przez długie lata projektował systemy hi-fi. Pierwszym wzmacniaczem, który przyniósł firmie rozgłos była integra Triode 20, natomiast jego następca, model Simply Two przyniósł Włochom międzynarodowy rozgłos i dał firmie impuls do dalszego rozwoju.

Unison specjalizuje się w budowaniu urządzeń z lampami próżniowymi na pokładzie, są to w ogromnej większości konstrukcje czysto lampowe bądź hybrydowe. Nawet w swoich odtwarzaczach Włosi stosują lampowe stopnie wyjściowe. I jak zwykle przykładają olbrzymią wagę do wyglądu swoich komponentów. To po prostu włoski styl: piękne drewniane wykończenia wzmacniaczy lampowych, miedziane i stalowe polerowane wstawki w obudowach, wysmakowane projekty tańszej serii Unico – to się naprawdę może podobać.

Firma dzieli swoją ofertę na dwie grupy: wzmacniacze lampowe oraz serię Unico (w znaczącej większości też z lampami na pokładzie). Znajdziemy w nich wzmacniacze zintegrowane, końcówki mocy, przedwzmacniacze (także gramofonowe) oraz odtwarzacze CD, które również mogą pełnić funkcję przetworników cyfrowo-analogowych. Ceny zaczynają się  od około 4 tys. zł za preamp i DAC, 7 tys. za najtańszą integrę i odtwarzacz a kończą na ponad 100 tys. za topowe urządzenia. Można też kupić cztery rodzaje wysokoskutecznych kolumn głośnikowych.

Unison Research CD Due – test. Budowa

Unison Research CD Due to topowy odtwarzacz w katalogu włoskiego producenta. Spełnia funkcję nie tylko odtwarzacza płyt, ale również przetwornika cyfrowo – analogowego (ma wejścia cyfrowe), jak również napędu (możemy wysłać z niego cyfrowy sygnał do zewnętrznego DAC). To duże, masywne urządzenie, imponujące wysokością i wagą – 10 kilogramów to często masa niezłego wzmacniacza. Tak jak w absolutnej większości konstrukcji Unisona, także w tym odtwarzaczu mamy na pokładzie lampy w stopniu wyjściowym.

 

 

PEŁNY TEST Unico CD Due na wstereo.pl

Powiązane produkty:

UNISON RESEARCH UNICO CD DUE Silver
Unison Research

UNISON RESEARCH UNICO CD DUE Silver

13 799,00 zł
UNISON RESEARCH UNICO CD DUE Black
Unison Research

UNISON RESEARCH UNICO CD DUE Black

12 999,00 zł