TEST: Unison Research CD Due. Przestrzeń, której nie zapomnisz

16-06-2020

TEST / UNISON RESEARCH CD DUE / Odtwarzacze płyt kompaktowych jeszcze długo nie przejdą do lamusa, jak wieszczyli kilka lat temu niektórzy. Płyt CD jest w zbiorach u ludzi tak wiele, że jeszcze przez lata audiofile będzie chcieli z nich korzystać. Z drugiej strony lawinowo rośnie popularność streamingu i grania z plików. Dlatego część firm proponuje odtwarzacze, które mogą równocześnie pełnić rolę zaawansowanych przetworników cyfrowo-analogowych. Takim właśnie jest odsłuchiwane włoskie urządzenie. Oto test Unison Research CD Due.

 

Występuje w wersjach srebrnej i czarnej

 

Włosi słyną między innymi z miłości do muzyki i znakomitego wzornictwa, nie dziwi więc, że wiele włoskich firm audio zaskarbiło sobie serca słuchaczy komponentami bardzo muzykalnymi i zwykle naprawdę bradzo pięknie zaprojektowanymi. Cieszą nie tylko ucho, ale i oko jakością wykonania, doborem komponentów i starannością wykończenia. I tak jest w przypadku Unison Research.

Firmę Unison Research założył w 1987 roku Giovanni Maria Sacchetti, który łączył miłość do muzyki – jego ojciec był świetnym pianistą – z pasją konstruktora sprzętu audio. Ukończył elektronikę i przez długie lata projektował systemy hi-fi. Pierwszym wzmacniaczem, który przyniósł firmie rozgłos była integra Triode 20, natomiast jego następca, model Simply Two przyniósł Włochom międzynarodowy rozgłos i dał firmie impuls do dalszego rozwoju.

Unison specjalizuje się w budowaniu urządzeń z lampami próżniowymi na pokładzie, są to w ogromnej większości konstrukcje czysto lampowe bądź hybrydowe. Nawet w swoich odtwarzaczach Włosi stosują lampowe stopnie wyjściowe. I jak zwykle przykładają olbrzymią wagę do wyglądu swoich komponentów. To po prostu włoski styl: piękne drewniane wykończenia wzmacniaczy lampowych, miedziane i stalowe polerowane wstawki w obudowach, wysmakowane projekty tańszej serii Unico – to się naprawdę może podobać.

Firma dzieli swoją ofertę na dwie grupy: wzmacniacze lampowe oraz serię Unico (w znaczącej większości też z lampami na pokładzie). Znajdziemy w nich wzmacniacze zintegrowane, końcówki mocy, przedwzmacniacze (także gramofonowe) oraz odtwarzacze CD, które również mogą pełnić funkcję przetworników cyfrowo-analogowych. Ceny zaczynają się  od około 4 tys. zł za preamp i DAC, 7 tys. za najtańszą integrę i odtwarzacz a kończą na ponad 100 tys. za topowe urządzenia. Można też kupić cztery rodzaje wysokoskutecznych kolumn głośnikowych.

Unison Research CD Due – test. Budowa

Unison Research CD Due to topowy odtwarzacz w katalogu włoskiego producenta. Spełnia funkcję nie tylko odtwarzacza płyt, ale również przetwornika cyfrowo – analogowego (ma wejścia cyfrowe), jak również napędu (możemy wysłać z niego cyfrowy sygnał do zewnętrznego DAC). To duże, masywne urządzenie, imponujące wysokością i wagą – 10 kilogramów to często masa niezłego wzmacniacza. Tak jak w absolutnej większości konstrukcji Unisona, także w tym odtwarzaczu mamy na pokładzie lampy w stopniu wyjściowym.

 

 

PEŁNY TEST Unico CD Due na wstereo.pl

Powiązane produkty:

Unico CD Due Silver
Unison Research

Unico CD Due Silver

Odtwarzacz CD
Unico CD Due Black
Unison Research

Unico CD Due Black

Odtwarzacz CD