TEST: Tannoy Platinum F6

28-01-2020

Na portalu HiFi Class znajduje się bardzo przychylny test kolumn głośnikowych szkockiej firmy Tannoy modelu Platium F6.

 

„Nowa budżetowa seria Platinum debiutuje na europejskim rynku i jak podkreśla szkocki Tannoy, kolumny wchodzące w jej skład mają łączyć w sobie eleganckie, stylowe wzornictwo oraz efektowne brzmienie. 

 

 

Obecnie do sprzedaży trafiły dwa modele, z których ten tańszy jest dwudrożną dwugłośnikową konstrukcją podstawkową, natomiast droższy to kolumny wolnostojące wykorzystujące dwudrożny odwrócony układ głośnikowy (prezentujący się jednak identycznie, jak symetryczny dwudrożny układ) składający się ze stożka nisko-średniotonowego i stożka niskotonowego oraz ulokowanej między nimi miękkiej kopułki wysokotonowej.

Jak przystało na markę Tannoy nowe kolumny, mimo relatywnie niskiej ceny, charakteryzują się skutecznością na dobrym poziomie oraz 8-omową impedancją o łatwym przebiegu, co sprawia że obydwa modele będą dobrymi partnerami dla większości budżetowych wzmacniaczy. Kolumny wyposażono w skrzynki z zaokrąglonymi krawędziami i bokami o miękkiej, przyjemnej dla oka linii, a maskownice są mocowane magnetycznie. Dostępne są w trzech atrakcyjnych opcjach wykończenia: czarny, biały, burgund.

Głośniki i obudowa

Platinum F6 dysponują estetycznie wykonanymi skrzynkami – nie jest to może aż tak odporna na rezonanse obudowa jak w przypadku wyższych modeli kolumn marki Tannoy, ale jednak na tyle sztywna, że nie wprowadzająca do dźwięku nieprzyjemnych dla ucha podbarwień, zwłaszcza w paśmie niskich tonów."

 

PEŁNY TEST kolumn Tannoy F6 na HiFi Class

 

 

Powiązane produkty: