TEST: PMC MB2 XBD SE na soundrebels.pl

20-01-2021

Kolejny test produktów firmy PMC, tym razem model MB2 XBD SE na portalu soundrebels.pl

 

OPINIA 1

„Zaprezentowana przez opiniowany model PMC środkowa częstotliwość pasma akustycznego dla większości konkurencji bez względu na poziom cenowy, jest nie do doścignięcia. Powodem jest nie tylko znakomite podawanie pozbawionych jakichkolwiek ograniczeń w kwestii rozdzielczości, informacji, czy ich zjawiskowe nasycenie, ale również, a może przede wszystkim, świetnie zawieszenie w międzykolumnowym eterze.”

 

”Dlatego też obcując z PMC M2B XBD SE przez cały okres testu pławiłem się w zaskakująco soczystym, co istotne mocnym, ale nadal świetnym w kwestii rozdzielczości basie, trudnej do dogonienia przez światową konkurencję średnicy i umiejętnie podających pakiet danych wysokich tonach, czyli świecie skrojonym dla melomana, a nie niewiedzącego co chce od życia, audiofila malkontenta. Jednak wspominając melomana nie mam na myśli ospałego romantyka, tylko słuchającego praktycznie każdego rodzaju muzyki, pełnego życiowego wigoru miłośnika zapisów nutowych”

         Jacek Pazio

 

OPINIA 2

„…pierwsze uwagi jakie zaczęły pojawiać się w naszych notatkach dotyczyły zaskakującej kultury, wyrafinowania i swobody dzisiejszych bohaterek.”

 

„PMC okazały się uosobieniem dobrych manier i … prawdomówności. Stawiając na obiektywizm i własną transparentność starały się „znikać” z toru i jak przystało rasowym monitorom całkiem nieźle im ta sztuka się udawała. Co ciekawe, pierwszym określeniem jakim zdefiniowałbym bas było właśnie „monitorowy”, gdyż dwie 12-ki na stronę oferowały dźwięki zaskakująco zwiewne i zwrotne o ponadprzeciętnym timingu.”

 

„Angielskie monitory bowiem nie powalą nas monotonne dudniącym basem i równie permanentnie cykającą górą podczas odsłuchu repertuaru, gdzie takowych atrakcji nie ma. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednio wydajną i jak to elegancko określa sam producent „wyrafinowaną” amplifikacją a jednocześnie w muzyce cenimy sobie prawdomówność zamiast taniego efekciarstwa, to własne doświadczenia audiofilskie z powodzeniem można podzielić na te sprzed i te po odsłuchu tytułowych PMC.”

 

„Są to bowiem konstrukcje na tyle kompletne i dające tak fenomenalny wgląd w nagranie i to bez zabijającej przyjemność obcowania z nimi na co dzień bezdusznej analityczności, że z powodzeniem miałyby szansę zagościć u mnie na lata. Długie lata.”

Marcin Olszewski

 

Więcej w teście PMC MB2 XBD SE na soundrebels

Powiązane produkty:

PMC MB2 SE Walnut para
PMC

PMC MB2 SE Walnut para

149 000,00 zł