TEST: Kolumny Audiosymptom i6 na infoaudio.pl

17-12-2019

Kolumny podłogowe Audiosymptom i6 zdobyły bardzo przychylną ocenę w teście na infoaudio.pl

 

"Niektóre systemy zaskoczyły też pozytywnie, choć wydawać by się mogło, nie miały prawa. Na sam koniec wystawy, jeden z kolegów redakcyjnych posadził nas (mocno już zmarnowanych) przed systemem, wciśniętym gdzieś w kąt na korytarzu bardzo dużej ekspozycji dystrybutora EIC. Już po kilku taktach spojrzeliśmy po sobie z niedowierzaniem. Posłuchaliśmy jeszcze kilku utworów i przysłowiowe szczęki mieliśmy jeszcze niżej, gdy pokazano nam tabliczki z cenami. Momentalnie pomyślałem, że to jakiś podstęp i że trzeba się temu przyjrzeć na spokojnie. Jak powiedzieliśmy, tak zrobiliśmy. Zapraszamy więc do testu kolumn nowego, polskiego producenta - Audiosymptom.

Idzie nowe

Jak już informowaliśmy jakiś czas temu, firma EIC, która jest dystrybutorem wielu legendarnych producentów audio, wprowadziła na rynek własną markę kolumn Audiosymptom. Wykonano przy tym dość niespodziewany ruch w postaci oryginalnej polityki cenowej na produkty Audiosymptom. Czy był to ryzykowny ruch czas pokaże, ale z pewnością mogący sporo na tymże rynku namieszać. Tegoroczny Audio Video Show był ich premierą, a w ofercie Audiosymptom na tą chwilę znajdują się trzy zestawy kolumn. Monitory i6m oraz dwa zestawy podłodowe i6 i większe i8. W planach na przyszły rok, są także przewidziane dwa subwoofery dedykowane do audio o średnicach 10 oraz 12 cali. My przyjrzymy się dziś mniejszemu zestawowi podłogowemu i6.

Polityka cenowa - o co chodzi? 

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to po pierwsze, jak już wspomnieliśmy ciekawa polityka sprzedażowa. Producent postanowił pozbyć się kilku kosztownych ogniw z łańcucha sprzedażowego i oferuje sprzedaż wyłącznie internetową. Pozwoliło to na uwolnienie sporej części budżetu i przeznaczenie jej na dopieszczenie konstrukcji, a i tak ceny są nieprzyzwoicie niskie, jak na to, co dostajemy w zamian. Po drugie, abyśmy nie byli skazani na zakup kota w worku, otrzymujemy 30 dniowy okres testowy, w trakcie którego możemy zwrócić kolumny jeśli nas rozczarują. Odważny ruch, który jednak wskazuje, że producent jest pewny co do jakości swojego wyrobu. Po trzecie, kolumny objęte są dwuletnią gwarancją, którą możemy rozszerzyć o kolejne trzy lata poprzez rejestrację kolumn na stronie producenta. Dostajemy więc aż pięć lat gwarancji! To kolejny symptom, że producent ręczy za swój produkt.

 

Koń jaki jest, każdy widzi

Skupmy się przez chwile na tym, co widać na pierwszy rzut oka. Kolumny prezentują się okazale i efektownie. Obudowy wykonano z mdf’u, a ich konstrukcja została nieco pochylona ku tyłowi, co odróżnia je nieco na tle konkurencji, a dodatkowo wpływa pozytywnie na zgranie fazowe przetworników, dając szybki i spójny dźwięk. Obudowy osadzono na solidnych nóżkach zakończonych kolcami. Od góry zaś z solidnymi i ładnymi pokrętłami, pozwalającymi na łatwe i szybkie wypoziomowanie. Okleina imitująca fornir jest niezłej jakości i porządnie spasowana. Mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne - czarną oraz orzech.

 

PEŁNY TEST Audiosymptom i6 na infoaudio.pl

 

 

Powiązane produkty:

i6 Black Carbon
Audiosymptom

i6 Black Carbon

Kolumny podłogowe
i6 Walnut Carbon
Audiosymptom

i6 Walnut Carbon

Kolumny podłogowe