Test kolumn podłogowych Audio Physic Midex - stereo.de

23-02-2022

" Jest wiele dobrych głośników. Ale chyba tylko kilka tak wyrafinowanych jak Audio Physic Midex z Brilon w Sauerlandzie. Od dawna wiedzą, że diabeł dźwiękowy często ukrywa się w drobiazgach. Jest to osobisty wróg dewelopera Manfreda Diesterticha, który stawia mu czoła wszędzie, gdzie to możliwe i egzorcyzmuje go za pomocą niekiedy niekonwencjonalnych rozwiązań i niemal wyzywającej konsekwencji, dzięki której wiele drobiazgów z łatwością składa się na zaskakujący wynik ogólny.
W gruncie rzeczy sympatyczny fanatyk detali jest dokładnie na właściwym miejscu, ponieważ z oddaniem i niemal dziecięcą ciekawością wypróbowuje optymalizacje, sprawdza mocno ugruntowane przekonania i po cichu cieszy się, gdy po raz kolejny zadziwi swojego rozmówcę rzekomą błahostką.

W rzeczywistości, jego Midex jest wręcz naszpikowany konstrukcyjnymi osobliwościami. Najbardziej rzucającą się w oczy, jeśli nie obowiązkową, cechą 112-centymetrowego głośnika z wyrafinowanej "linii referencyjnej" Audio Physics jest opcjonalne przeszklone wykończenie. W tym przypadku panele szklane wzmacniają zewnętrzną obudowę z MDF. Midex jest również dostępny w okleinach normalnych i o wysokim połysku. W każdym razie, poszczególne komory stabilizują wnętrze głośnika i utrzymują ciśnienie powietrza z dwóch głośników niskotonowych z dala od głośnika średniotonowego. Podwójny zawiera komorę dla głośnika średniotonowego i wysokotonowego, utworzoną z warstw materiału o strukturze plastra miodu o szczególnej wytrzymałości, i wydycha je razem przez wąski port bas refleks w dolnej części przegrody. W wielu miejscach panele z twardej, ale porowatej pianki ceramicznej zwiększają stabilność bez znacznego zmniejszenia ilości powietrza.

Pojedyncze połączenie - dobra rzecz!
Wszystko to ma na celu uniknięcie mikrodrgań, dlatego na przykład przetworniki, z których wszystkie wyposażono w aluminiowe membrany, aby zapewnić jednorodność tonalną, nie są umieszczone bezpośrednio na przegrodzie, ale opierają się na małych, pochłaniających drgania kulkach na czubkach neoprenowych kołków, za pomocą których są mocowane.

A skoro o tym mowa: przetworniki są identyczne jak w znacznie droższych VirgoIII Audio Physica, choć inaczej rozmieszczone, bo głośniki niskotonowe znajdują się po bokach. Ci, którzy myśleli, że Midex, szczególnie w wersji przeszklonej, jest raczej produktem designerskim niż wysokiej klasy głośnikiem, będą mile rozczarowani; a jeszcze bardziej, gdy dowiedzą się, że trzy oddzielne części zwrotnicy znajdują się blisko przetworników i są wyposażone w kondensatory produkowane przez ClarityCap w Anglii, zgodnie ze specyfikacją ludzi z Sauerland.

Inne cechy szczególne to konstrukcje z podwójnym koszem dla głośnika średniotonowego i wysokotonowego, gdzie aluminiowe i plastikowe ramy uzupełniają się wzajemnie w swoich właściwościach. Nawet połączenia kabli z obudową są odsprzęgnięte za pomocą neoprenowych kołków. "To jest wyraźnie słyszalne", stwierdza trzeźwo Diestertich, i w ten sposób położył kres kolejnemu dźwiękowemu diabłu. Nawet solidne poprzeczki stóp są elastycznie połączone z płytą podstawy Midex za pomocą gumowych odbojników. A jeśli ktoś chce, może zastąpić kolce dołączone do Midexa zestawem ośmiu sztuk wyszukanych "Vibration Control Feet", które poprzez swoją siateczkę zamieniają przypadkowe drgania na określone siły rozciągające, co korzystnie wpływa na uporządkowanie obrazu dźwiękowego i dlatego jest zalecane.

To samo dotyczy drogich, ale doskonałych brzmieniowo wtyków "Nextgen" firmy WBT z Essen, które oczywiście zastosowano w jednoprzewodowym terminalu Midexa, wyposażonym w odsprzęgające "strukturalne absorbery dźwięku". Bi-konektory nie są problemem dla Diesterticha, ponieważ wie on, że większość słuchaczy używa tylko wysokiej jakości kabla głośnikowego i wtedy pojawiają się problemy. Jeśli chcesz używać swojego Midexa w trybie bi-wiring lub nawet bi-amping, możesz zamówić go z odpowiednim podwójnym terminalem. Wszystkie "single" są jednak dobrze obsługiwane.

Nazwa zobowiązuje
Od początku istnienia Audio Physic zawsze był synonimem prostych, bezpośrednich kolumn, a nawet więcej, firma może twierdzić, że w znacznym stopniu popchnęła do przodu przemyślenia i postęp w kierunku naturalnej, poprawnej czasowo reprodukcji dźwięku.

W tym kontekście Midex musi się bronić. I to się udaje! W dawnej historii Audio Physics zdarzały się modele, które przesadzały z definicją i sprawiały wrażenie suchych i klarownych, ale jednocześnie obłych i kruchych. Midex łączy wzorową otwartość i delikatną reprodukcję z giętkością i zaskakująco mocnym uderzeniem, tak że umieściliśmy go w miejscu w pokoju odsłuchowym, gdzie zazwyczaj znajdują się większe kolumny z większą ilością basu. W rezultacie Midex łączy w sobie pierwszorzędne, wszechstronne właściwości z audiofilską aurą, która prezentuje tony pośrednie i mgliste odcienie w skali barw, a także lokalizuje poszczególne instrumenty w szerokim spektrum i precyzyjnie je obrysowuje ostrymi krawędziami. Skoki dynamiki pojawiają się znikąd, bas jest mięsisty i krępy, ale nie odbywa się to kosztem substancji. Wyrafinowane działanie Audio Physic'a sprawia, że wydaje się to całkiem proste. Dzięki wielu dopracowanym szczegółom! ■"

 

Test w wersji oryginalnej:

Powiązane produkty:

MIDEX 2022 Szkło Black
Audio Physic

MIDEX 2022 Szkło Black

Podłogowe kolumny głośnikowe
MIDEX 2022 Black Ebony High Gloss
Audio Physic

MIDEX 2022 Black Ebony High Gloss

Podłogowe kolumny głośnikowe
MIDEX NEW Fornir BLACK EBONY High Gloss
Audio Physic

MIDEX NEW Fornir BLACK EBONY High Gloss

Podłogowe kolumny głośnikowe
MIDEX 2022 Szkło ANTHRACITE
Audio Physic

MIDEX 2022 Szkło ANTHRACITE

Podłogowe kolumny głośnikowe
MIDEX 2022 Szkło PEARL WHITE
Audio Physic

MIDEX 2022 Szkło PEARL WHITE

Podłogowe kolumny głośnikowe
MIDEX 2022 Szkło WHITE
Audio Physic

MIDEX 2022 Szkło WHITE

Podłogowe kolumny głośnikowe